Sağlık

Bakan Koca’dan Eris vakası açıklaması Bakan Koca’dan Eris vakası açıklaması Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya üzerinde Kovid-19 vakalarının arttığı iddialarını yalanladı. Şu ana kadar Türkiye’de Eris varyantının bulunmadığının belirten Bakan Koca, “Eris varyantına henüz rastlanmadı. Vatandaşlarımızın tedirgin olmasını gerektiren hiç bir durum söz konusu değil. Eski günlere dönmek gibi bir durum asla söz konusu değil.”
Melisa Döngel göz altlarındaki şişliğe karşı basur kremi sürüyormuş Melisa Döngel göz altlarındaki şişliğe karşı basur kremi sürüyormuş Oyuncu Melisa Döngel, şiş gözaltlarına basur kremi sürdüğünü açıkladı
Ali Sabancı 48 saatliğine uyutuldu, Vuslat Doğan Sabancı'nın sağlık durumu nasıl? Ali Sabancı 48 saatliğine uyutuldu, Vuslat Doğan Sabancı'nın sağlık durumu nasıl? Leros’ta geçirdikleri deniz kazasının ardından önce Bodrum’a, oradan da Nişantaşı’ndaki Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’ne getirilen Vuslat Doğan Sabancı ve Ali Sabancı’nın tedavileri yoğun bakımda devam ediyor. Ali Sabancı'nın sağlık durumu ise ciddiyetini koruyor.
Fahrettin Koca artan kızamık vakalarını göçe bağladı Fahrettin Koca artan kızamık vakalarını göçe bağladı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19'un yeni varyantının şu ana kadar Türkiye'de görülmediğini söyledi.
Biontech'in kurucusu Uğur Şahin'den dünyayı meraklandıran kanser ilacı açıklaması Biontech'in kurucusu Uğur Şahin'den dünyayı meraklandıran kanser ilacı açıklaması Covid-19'un aşısını geliştiren biyoteknoloji firması BioNTech'in kurucularından Uğur Şahin, kansere karşı geliştirdikleri ilaç için iki yıl içinde deneme sürecinin başlayacağını söyledi. Prof. Dr. Şahin, firmasının kansere karşı geliştirdiği ilacın hastalara ulaşma süreci için çok yakın bir tarih verdi. Uzun yıllardır eşi Prof. Dr. Özlem Türeci ile başta bağırsak kanseri olmak üzere çeşitli kanser türlerini hedefleyen tedaviler üzerinde çalışan Prof. Dr. Şahin, geliştirdikleri ilaçların 2026'da
Ünlü doktor anne sütü içen Selen Görgüzel'i yerin dibine soktu: Medyatik cehalet Ünlü doktor anne sütü içen Selen Görgüzel'i yerin dibine soktu: Medyatik cehalet İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları ve Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Osman Erk, Selen Görgüzel'in iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
Anne sütü içtiğini söyleyen Selen Görgüzel'e kaliteli insan boku önerisi Anne sütü içtiğini söyleyen Selen Görgüzel'e kaliteli insan boku önerisi Genç kalmak için arkadaşının anne sütünü içtiğini açıklayan Selen Görgüzel’e Gani Müjde’den olay gönderme geldi.
Siyami Ersek'in ünlü doktoru Gökçen Orhan hastanedeki odasında ölü bulundu Siyami Ersek'in ünlü doktoru Gökçen Orhan hastanedeki odasında ölü bulundu Üsküdar’daki Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Prof. Dr. Gökçen Orhan’dan (56), odasında ölü bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hayatını kaybeden Orhan için başsağlığı mesajı yayınladı.
Canan Karatay sinyal verdi: Kahveye tereyağı koyma modası başladı Canan Karatay sinyal verdi: Kahveye tereyağı koyma modası başladı Yapılan son araştırmalar da tereyağının kalp-damar hastalıkları, felç ve Tip 2 diyabet riskini azalttığını gösterince tereyağlı kahve moda oldu.
10 günden az tatil yapmak ruh ve bedeni dinlendirmiyor 10 günden az tatil yapmak ruh ve bedeni dinlendirmiyor Yaz tatilinin verimli geçirilmesinin bedenen ve ruhen dinlenmeyi gerektirdiğini belirten uzmanlar, 3-4 günlük kısa tatillerin daha fazla stres oluşturduğuna dikkat çekiyor. Uzmanlara göre bir yıllık yorgunluğu atmak için 10 günlük tatil yapılmalı.
Sosyeteyi sarsan yanlış kanser teşhisi: 26 yaşındaki Sena Kardıçalı'ya neden kemoterapi yapıldı? Sosyeteyi sarsan yanlış kanser teşhisi: 26 yaşındaki Sena Kardıçalı'ya neden kemoterapi yapıldı? İzmir'in sosyetik ailelerinden Kardıçalı ailesinin kızları Sena'nın göğsünden alınan parça biyopsiye yollandı. Kanser denilen genç kadın, kemoterapi tedavisine başladı. Ancak gerçek bambaşka çıktı.
Eyyamıbahur sıcakları başlıyor: Eyyamı bahur ile hava sıcaklığı kaç dereceye çıkacak? Eyyamıbahur sıcakları başlıyor: Eyyamı bahur ile hava sıcaklığı kaç dereceye çıkacak? Günlerdir beklenen Eyyam-ı bahur sıcakları, bugün etkisini göstermeye başlıyor. İstanbul'da çarşamba sıcaklık 35, perşembe günü ise 39 dereceye kadar çıkacak. Sıcaklıkların 4 gün boyunca etkili olacağı öngörülürken uzmanlar saat 10.00-16.00 arasında güneşe çıkılmamasını tavsiye ediyor.
tv100'den Kan ver Türkiyem çağrısı: Kan ver, hayat ver, can ver tv100'den Kan ver Türkiyem çağrısı: Kan ver, hayat ver, can ver Kan ver, hayat ver, can ver. tv100 Türkiye'yi kan bağışına çağırıyor. Türk Kızılay'ına kan bağışı yapın, umut olun, hayat kurtarın. Haydi Türkiye kan bağışına...
Her Gün 4,5 dakika yoğun fiziksel aktivite kanser riskini azaltabilir Her Gün 4,5 dakika yoğun fiziksel aktivite kanser riskini azaltabilir Günlük 4,5 dakikalık yoğun fiziksel aktivitenin bazı kanser türlerine yakalanma riskini yüzde 32'ye varan oranda azaltabileceğini ortaya koydu.
Türk bilim insanı Canan Dağdeviren'den meme kanserinde çığır açan buluş Türk bilim insanı Canan Dağdeviren'den meme kanserinde çığır açan buluş Türk bilim insanı Canan Dağdeviren ve ekibi, meme kanserini erken tespit edebilmek amacıyla elektronik sütyen üretmeyi başardı.
TikTok'un şimdiye kadarki en tehlikeli trendi: Toz deterjanı suyla karıştırıp içenler ölümden döndü TikTok'un şimdiye kadarki en tehlikeli trendi: Toz deterjanı suyla karıştırıp içenler ölümden döndü TikTok'ta her geçen gün yeni bir tehlikeli trend ortaya çıkıyor. Genç kadınları hedef alan yeni trend, platformun bu zamana kadarki 'en tehlikeli trendi' olarak adlandırıldı. Eklem ağrılarını hafifletmek, enfeksiyonla savaşmak ve kilo vermek için içeriğinde deterjan olan bir karşımı tüketen kişiler organ hasarı riskiyle karşı karşıya.
Ünlü Psikiyatrist açıkladı: En çok istenen 9 şey Ünlü Psikiyatrist açıkladı: En çok istenen 9 şey Charlotte Fox Weber, insanları daha iyi anlamak için psikoterapist olduğunu söyledi. Psikoterapist Charlotte Fox Weber, insanların hayattan beklentileriyle ilgili konuştu. ABD'li uzman, CNBC'de dün yayımlanan yazısında 10 yıllık deneyimine göre en çok 9 şeyin istendiğini söyledi: