Ekonomi

$ DOLAR
17,87 -0,03 %
€ EURO
18,44 0,17 %
BIST
2.830 44,42 %
ALTIN
1.031,91 -1,70 %
EYT'de İki Formül Öne Çıkıyor EYT'de İki Formül Öne Çıkıyor 3600 ek göstergenin ardından emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için de çözüm formülleri konuşulmaya başlandı. Öne çıkan en güçlü formüller prim günü süresi ve çalışmaya devam edenler için aylık bağlamada oran değişikliği oldu.
Diyanet Emeklileri Kızdırdı! Banka Promosyonu Almak Faiz mi? Diyanet Emeklileri Kızdırdı! Banka Promosyonu Almak Faiz mi? Milyonlarca emekli başta olmak üzere birçok kişinin aldığı banka promosyon paraları için Diyanet, fetva verdi.
Ekonomist Alaattin Aktaş: Doların Yükselmesinden Kaçış Yok! Ekonomist Alaattin Aktaş: Doların Yükselmesinden Kaçış Yok! Dünya gazetesi yazarı Alaattin Aktaş, bugünkü köşesinde dolar kuruna ilişkin tahminlerde bulundu. Aktaş yazısında,'Dolar şu ay sonu şu kadar, iki-üç ay sonra şu kadar olur' diyenlerin hangi verilerle hareket ettiklerini de bilmiyorum" dedi.
Erdoğan'dan Tarım Kredi Marketine Fiyatları İndirin Talimatı Erdoğan'dan Tarım Kredi Marketine Fiyatları İndirin Talimatı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin dünkü Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, Tarım Kredi Kooperatiflerine ait marketlerin kâr amaçlı kurulmadığını belirterek, fiyatların düşürülmesi talimatı verdi.
TikTok Reis Mustafa Sarıgül Bu Kez Pazarda Kemer Fırlattı TikTok Reis Mustafa Sarıgül Bu Kez Pazarda Kemer Fırlattı Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, fahiş fiyatlara ve enflasyona karşı elinde sıktığı kemeri fırlattı.
BİM'e Psikolog Gelmiş... Sosyal Medyayı Karıştıran BİM Kataloğunun Altından Ne Çıktı? BİM'e Psikolog Gelmiş... Sosyal Medyayı Karıştıran BİM Kataloğunun Altından Ne Çıktı? BİM aktüel ürün kataloğunda 199 TL'ye psikolog seansı olması ortalığı karıştırdı. Bunun gerçek olup olmadığı ise çok sorgulandı. Sosyal medyada gündem olan BİM kataloğundaki Psikolog üzerine sayısız yorumlar yapıldı. Gerçek ise sonradan ortaya çıktı. Bakın Psikolog BİM kataloğuna nasıl girmiş?
Ekonomist Geçer'den Felaket Senaryosu: Dolar 60-70 TL Olabilir Ekonomist Geçer'den Felaket Senaryosu: Dolar 60-70 TL Olabilir Ekonomist Selçuk Geçer, doların ağustos ayında ne kadar olacağını ve yıl sonu tahmininde bulundu.
İbiza'da Plaj Partisinde Bir Gecede 250 Bin Dolar Harcayan Sosyetik Türk Zengin Kim? İbiza'da Plaj Partisinde 250 Bin Dolar Harcayan Sosyetik Türk Kim? Takvim Gazetesi yazarı Ufuk Özcan tatil adası Ibiza’ya giden bir Türk iş adamının 12 saatte 250 bin dolar harcadığını yazdı.
Hangi Medya Grubu Bağımsız Gazete Çıkarmaya Hazırlanıyor? Hangi Medya Grubu Bağımsız Gazete Çıkarmaya Hazırlanıyor? Türk basınında son dönemde adından söz ettiren bir medya grubu gazete çıkarma kararı aldı. Önemli isimlerle anlaşan medya grubu iddialı bir gazete çıkarmak için start verdi.
AKP'de Kritik Toplantı: AKP'li Vekiller Sahada Gördüğü Halkın Sıkıntılarını Erdoğan'a Anlatacak AKP'de Kritik Toplantı: AKP'li Vekiller Sahada Gördüğü Halkın Sıkıntılarını Erdoğan'a Anlatacak AKP MYK bugün Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilecek. Toplantıda, Rusya lideri Putin'le Soçi'de yapılan görüşme; dar gelirli için atılacak yeni adımlar ve sosyal konut projesi ele alınacak. Cemevine provokatif saldırılar da toplantının gündem maddeleri arasında yer alıyor.
30 Milyon Dolarlık Lüks Yalıları Katar ve Dubaili Şeyhler Peynir Ekmek Gibi Kapıştı 30 Milyon Dolarlık Lüks Yalıları Katar ve Dubaili Şeyhler Peynir Ekmek Gibi Kapıştı Dubai, Katar ve Kuveytli zenginlerin gözü İstanbul’un en değerli gayrimenkulü olan Vaniköy, Kandilli, Anadoluhisarı, Bebek ve Yeniköy’deki iki kıta manzaralı yalılarda. Fiyatları ortalama 20-30 milyon dolar arasında değişen kayıtlı 622 yalının yaklaşık 50 tanesi satılık.
Şaka Değil Gerçek: Spotify Hakkında Devlet Büyüklerine Hakaret Soruşturması Şaka Değil Gerçek: Spotify Hakkında Devlet Büyüklerine Hakaret Soruşturması Müzik şirketi Spotify hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturmanın, kullanıcılar tarafından oluşturulan müzik listelerine verilen isimlerin “dini değerleri aşağıladığı” ve “devlet büyüklerine hakaret içerdikleri" iddiasıyla CİMER’e yapılan şik3ayetler üzerine başlatıldığı belirtildi.
Kur Korumalı Mevduat Sistemi 150 bin Yeni Milyoner Yarattı Kur Korumalı Mevduat Sistemi 150 bin Yeni Milyoner Yarattı CHP'li Ağbaba, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin dört yılında milyoner sayısının yüzde 323 oranında arttığını kaydetti
Diyanet 6 ayda 9 milyar 897 milyon TL Harcama Yaptı Diyanet 6 ayda 9 milyar 897 milyon TL Harcama Yaptı Diyanetin personel giderlerinin 2021 yılına göre 2022 yılında yüzde 53 arttığı belirtildi
İşte Liyakat: Kızılay Yönetiminde En Yüksek Maaşı Eski AKP'li Vekil Alıyor İşte Liyakat: Kızılay Yönetiminde En Yüksek Maaşı Eski AKP'li Vekil Alıyor Kızılay’ın genel müdürleri 27 bin ile 38 bin TL arasında maaş alıyor. En yüksek maaş ise aynı zamanda eski AKP milletvekili olan Murtaza Yetiş’e veriliyor.
Erdoğan ve Putin'in Yakınlaşması Batıda Endişe Yaratıyor Erdoğan ve Putin'in Yakınlaşması Batıda Endişe Yaratıyor İngiliz Financial Times gazetesi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in görüşmesine ilişkin yayınladığı haberde, batılı yetkililerin, Türkiye ile Rusya arasındaki derinleşen ekonomik işbirliği konusunda giderek daha fazla endişe duyduğuna yer verdi.
Erdoğan'ın Ucuz diye Poz Verdiği reyondaki ürünlerin Fiyatı 3'e Katlandı Erdoğan'ın Ucuz diye Poz Verdiği reyondaki ürünlerin Fiyatı 3'e Katlandı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ekim 2021'de Tarım Kredi marketine gidip atıştırmalık gıdalar almış “Fiyatlar gayet uygun” demişti. Erdoğan'ın önünde poz verdiği gofret-bisküvi-kraker reyonunda 1 yıl dolmadan fiyatı üçe katlanan ürünler var.