Ekonomi

$ DOLAR
32,24 0,02 %
€ EURO
35,00 -0,02 %
BIST
10.677 20,54 %
ALTIN
2.444,62 -2,35 %
Fatih Erbakan hedef büyüttü: Amerikan Doları yerine İslam Dinarına geçeceğiz Fatih Erbakan hedef büyüttü: Amerikan Doları yerine İslam Dinarına geçeceğiz Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Türkiye'nin öncülüğünde İslam Birliği'ni ve adil bir dünyayı kurarak başta Gazze, Doğu Türkistan, Keşmir olmak üzere tüm dünyadaki mazlumların kurtuluşuna vesile olacağımızı buradan bütün dünyaya bir kez daha haykırıyoruz" dedi.
Gram altın almak isteyenlere müjdeyi verdi. Düşeceği tarihi açıkladı Gram altın almak isteyenlere müjdeyi verdi. Düşeceği tarihi açıkladı Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, gram altın ve dövizle ilgili çok önemli bir değerlendirme yaptı ve gram altının düşeceği tarihi açıklayarak dolarda ne zaman yükseliş başlayacağını açıkladı.
FETÖ'nün firari prensi Akın İpek'in Beyaz ve Kahverengi Köşkleri satılıyor: Fiyatı dudak uçuklattı FETÖ'nün firari prensi Akın İpek'in Beyaz ve Kahverengi Köşkleri satılıyor: Fiyatı dudak uçuklattı FETÖ’nün finans sorumlularından olan Akın İpek’in Bebek’te bulunan Beyaz Köşk ve Kahverengi Köşk’ü satışa çıktı. TMSF tarafından satışa çıkan köşkler için belirlenen fiyat dudak uçuklattı. 27 Haziran 2024 tarihinde satılacak köşkler için belirlenen muhammen bedel 750 milyon lira oldu. İki köşkün de bir milyar üzerinden satılacağı tahmin ediliyor
Astrolog Meral Güven canlı yayında küfürler savurdu! Açtı ağzını, yumdu gözünü… Astrolog Meral Güven canlı yayında küfürler savurdu! Açtı ağzını, yumdu gözünü… Fenerbahçe'nin şampiyon olacağını iddia eden ve haftalardır konuşulan astrolog Meral Güven, Galatasaray'ın ligi zirvede bitirmesi sonrası adeta çığırından çıktı. Önce "Oh canıma değsin, beter olun" paylaşımında bulunan Güven, açtığı canlı yayında ağza alınmayacak küfürler savurdu. Fenerbahçelileri hedef alan Güven'i izleyenler, duyduklarına inanamadı.
Kola fiyatlarına zam geldi, kutu kola 30 TL oldu Kola fiyatlarına zam geldi, kutu kola 30 TL oldu TBYD Başkanı Erol Dündar, kutu ve 1 litrelik pet kola fiyatına zam geldiğini duyurdu. Bu zamla 0,33 litrelik kutu kolanın fiyatı 30 TL'ye yükseldi.
Borsa İstanbul'daki o hisse bir yılda yüzde 315 kazandırdı Borsa İstanbul'daki o hisse bir yılda yüzde 315 kazandırdı Bu hafta en çok kazandıran yatırım aracı olan Borsa İstanbul'a yatırımcı ilgisi de sürüyor. Yatırımcılar yükselişteki ve düşüşteki hisseleri takip ediyor. Borsada yatırımcısına yıllık yüzde 315 kazandıran hisse belli oldu.
BOrsaya 3 yeni şirket geliyor: Talep toplama tarihleri belli oldu BOrsaya 3 yeni şirket geliyor: Talep toplama tarihleri belli oldu Sermaye Piyasası Kurulu Horoz Lojistik, Yiğit Akü ve Altınkılıç Gıda'nın halka arzına onay verdi. Altınkılıç Gıda halka arzında 29-30 Mayıs tarihlerinde; Yiğit Akü halka arzında 29-30-31 Mayısta ve Horoz Lojistik halka arzında ise, 29-30-31 Mayıs'ta talep toplanacak
Emeklinin 5 aylık kaybı 4 bin lirayı geçti: Alım gücü kırmızı alarm veriyor Emeklinin 5 aylık kaybı 4 bin lirayı geçti: Alım gücü kırmızı alarm veriyor CHP'nin büyük emekli mitingi öncesinde emeklilerin sorunları gündemde. Meydanlara çıkan emeklilerin maaşı beş ayda adeta pula döndü. 20 bin lira maaş alan bir emeklinin alım gücü 16 bin 349 liraya geriledi. 5 ayda yaşanan kayıp 3 bin 651 lirayı buldu.
Tam 43,3 Milyon TL: RTÜK en ağır para cezalarını NOW TV'ye verdi! Ebubekir Şahin iş başında! Tam 43,3 Milyon TL: RTÜK en ağır para cezalarını NOW TV'ye verdi! Ebubekir Şahin iş başında! RTÜK’ün henüz yayınlanmayan 2023 yılı Faaliyet Raporu’na ANKA Haber Ajansı ulaştı. Rapora göre, RTÜK yayın ihlalleri gerekçesiyle 625 müeyyide uyguladı. RTÜK’ün 2023 yılı faaliyet raporuna göre, yayıncı kuruluşlara toplam 81 milyon 901 bin 748 lira 50 kuruş idari para cezası uygulandı.
Ünlü ekonomist Atilla Yeşilada uyardı: Dolar 30 liraya düşecek Ünlü ekonomist Atilla Yeşilada uyardı: Dolar 30 liraya düşecek Ünlü ekonomist Atilla Yeşilada, Türk insanının bir yatırım aracının rekor düşüşünü açıklayarak yükseleceği tarihi de açıkladı.
Son dakika Benzine indirim geldi: 25 Mayıs 2024 akaryakıt fiyatları Son dakika Benzine indirim geldi: 25 Mayıs 2024 akaryakıt fiyatları Brent petrol ve döviz kurundaki dalgalanmalar akaryakıt fiyatlarına indirim ve zam olarak yansımaya devam ediyor.
Erdoğan’ın çılgın projesiydi: Millet bahçelerinden geriye enkaz kaldı Erdoğan’ın çılgın projesiydi: Millet bahçelerinden geriye enkaz kaldı Çevre Bakanlığı, yapımı henüz başlangıç aşamasında olan millet bahçesi projelerini ‘tasarruf’ gerekçesiyle durdurdu. Bugüne dek millet bahçeleri için devletin kasasından 20 milyar lira çıktı .
Emekli maaşında haziranda büyük sürpriz: Emekliye 1 defaya mahsus... Emekli maaşında haziranda büyük sürpriz: Emekliye 1 defaya mahsus... Temmuz zammı öncesi emeklilerin gündeminde Kurban Bayramı'nda yatacak bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih ve maaşların öne çekilip çekilmeyeceği var. Ödemeler için kulisler hareketlendi. Maaş ve bayram ikramiyeleri ödemeleri için takvim şekillendi. SSK, Bağkur ve memur emeklilerinin ödemelerinde ilk sırada SSK'lılar var. İşte detaylar...
Atilla Yeşilada Net Tarih Verdi: Borsa İstanbul O Tarihte Uçuşa Geçecek Atilla Yeşilada Net Tarih Verdi: Borsa İstanbul O Tarihte Uçuşa Geçecek Yapı Kredi'nin satılacağına yönelik iddiaların ardından bankacılık endeksinde yaşanan sıçramayla birlikte yeni rekorlar yaşayan Borsa İstanbul, yatırımcısında büyük bir coşku yaratmış durumda. Kurumsal şirketlerin hızla değerlenmesinin ardından önemli uyarılarda bulunan ekonomist Atilla Yeşilada, borsada büyük bir ralli yaşanacağını belirterek yatırımcılara tarih verdi.
İddia: Millet bahçelerinde çalışmalar durduruldu İddia: Millet bahçelerinde çalışmalar durduruldu TOKİ’nin, ilerleme oranı yüzde 75’in altında olan millet bahçelerinin yüklenicilerine, “Çalışmaları durdurun” talimatını verdiği bildirildi
Fatih Portakal Emekli maaş zammını açıklıyorum deyip anlattı: İçeriden bilgi aldım.. Fatih Portakal Emekli maaş zammını açıklıyorum deyip anlattı: İçeriden bilgi aldım.. Emekli maaş zammı son dakika haberleri: Temmuz ayında Yeni emekli maaş zammı ne kadar olacak? En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Milyonlarca emekli, bir süredir bu soruların yanıtını araştırıyor. Son olarak Fatih Portakal, YouTube kanalından paylaştığı bir videoda 'en düşük emekli maaşı' ve 'emekli maaşı zammı' ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.
MetroPOLL anketinden Erdoğan'a kötü haber: Bugün seçim olsa CHP, AKP'ye 5 puan fark atıyor MetroPOLL anketinden Erdoğan'a kötü haber: Bugün seçim olsa CHP, AKP'ye 5 puan fark atıyor MetroPOLL Araştırma'nın yapmış olduğu 'Nisan 2024 araştırma bulgularına göre partilerin oy destekleri ve bunun son 2 yıldaki değişimi' başlıklı ankete göre CHP, 35,9 ile birinci parti, AKP, 31,1 ile ikinci parti olarak olarak tercih edildi.