Yaşam

Yeni Şafak yazarı Müge Anlı ve Esra Erol'a Çaktı: Kadın Kuşağı Denilen Rezaletler Yeni Şafak yazarı Müge Anlı ve Esra Erol'a Çaktı: Kadın Kuşağı Denilen Rezaletler Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, yeni yazısında ana akım televizyon programları, LGBTQ+ yürüyüşlerine ve bir kaç hassas konuya değinerek gerici cümleler kurdu. İşte yazının detayları...
İsmailağa Cemaatinin Eğitim Hakkını Elinden Aldığı Kadının Yürek Burkan Hikayesi İsmailağa Cemaatinin Eğitim Hakkını Elinden Aldığı Kadının Yürek Burkan Hikayesi Eril ve kadın düşmanı tavırlar sergileyen İsmailağa Cemaati dini eğitim baskısı ile birçok kadının eğitim hayatının başlamasına engel oldu. İşte o kadınlardan birinin hikayesi...
AKM'de Dans Gösterisinde Emine Erdoğan Protestosu AKM'de Dans Gösterisinde Emine Erdoğan Protestosu AKM'de yapılan Özbekistan'ın Ulusal Balesi 'Lazgi-Ruhun ve Aşkın Dansı Galasında AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın gönderdiği mesaj seyirciler tarafından protesto edildi.
Rapçi Sefo'dan Yobaz Akit'e Tepki: Gazete Bozması Akit Rapçi Sefo'dan Yobaz Akit'e Tepki: Gazete Bozması Akit Rapçi Sefo valilik talimatıyla Bodrum’daki konserinde gece 00.30’da sahneden indirildi. Sefo sosyal medya üzerinden sitem ettiği bir video paylaşmıştı. Yeni Akit Gazetesi bu sefer de Sefo'yu hedef alarak ağır cümleler kullandı. Sefo'dan ise yanıt gecikmedi.
Hababam Sınıfı Uyanıyor'da Görülmemiş Rakı Sansürü Hababam Sınıfı Uyanıyor'da Görülmemiş Rakı Sansürü Korkusuz yazarı Can Ataklı, Hababam Sınıfı Uyanıyor filminde rakı ifadesinin geçtiği sahnenin biplendiğini yazdı. Ataklı, alkol sansürüne sitem etti ve bu kadar saçmalamaya gerek olmadığını dile getirdi.
İsmailağa Cemaati Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu Hayatını Kaybetti İsmailağa Cemaati Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu Hayatını Kaybetti 'İsmailağa Cemaati' lideri Mahmut Ustaosmanoğlu, iki haftadır yoğun bakımdaydı. Ustaosmanoğlu, böbrek rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu.
AhsenTV Sunucusu Bülent Yapraklıoğlu Dayak Yedi! İşte o Görüntüler AhsenTV Sunucusu Bülent Yapraklıoğlu Dayak Yedi! İşte o Görüntüler Yaptığı sokak röportajlarıyla bilinen AhsenTV sunucusu Bülent Yapraklıoğlu ve kameramanı, Eminönü Meydanı'nda tartıştığı vatandaşlar tarafından darp edildi. Kavga anı anbean kameralara yansırken, Yapraklıoğlu'nun üstü başı paramparça oldu.
Bülent Ortaçgil'den Unutulmayacak 50. Yıl Konseri Bülent Ortaçgil'den Unutulmayacak 50. Yıl Konseri Usta sanatçı Bülent Ortaçgil sanat hayatının 50.yılına özel Elli Buçuk albümünün konseri için gün sayıyor. Sevenlerine unutulmayacak bir gün yaşatacak olan Ortaçgil, Harbiye açık hava da sanatçı dostlarıyla birlikte sahne alacak.
Sezgin Tanrıkulu'nun Oğlu ve Yeğeni Bıçaklandı! Emniyetten Açıklama Geldi Sezgin Tanrıkulu'nun Oğlu ve Yeğeni Bıçaklandı! Emniyetten Açıklama Geldi İstanbul'da çıkan bir kavgada CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun oğlu Mitan Alican Tanrıkulu ve yeğeni Mehmet Cemal Tanrıkulu bıçaklandı. Sezgin Tanrıkulu, "Esnaf kavgası çıkmış. Doğrudur bıçakla bacaklarından hafif şekilde yaralanmışlar. Sağlık durumları şu an iyidir" dedi.
Eşi Taciz Edildiğini  Söyledi Evine Çağırıp Öldürdü Cesetin Yanındaki Not Kan Dondurdu! Eşi Taciz Edildiğini Söyledi Evine Çağırıp Öldürdü Cesetin Yanındaki Not Kan Dondurdu! 36 yaşındaki Aslan İlhan’a eşi, 39 yaşındaki Abdullah Koşar için "Bana 5 yıl önce tecavüz etti. Şimdi yine taciz ediyor" dedi. Bunun üzerine Koşar’ı evine çağıran İlhan, başına silahla ateş ederek Koşar’ı öldürdü ve kayıplara karıştı.
AKP'den Pınar Gültekin Davasıyla İlgili Flaş Açıklama AKP'den Pınar Gültekin Davasıyla İlgili Flaş Açıklama AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Pınar Gültekin cinayetinde Cemal Metin Avcı'ya "haksız tahrik" indirimiyle 23 yıl hapis cezası verilmesi ile ilgili açıklama yaptı. Çelik, Hukuki süreçleri hassasiyetle takip edeceğiz dedi.
Datça'daki LGBTİ+ Onur Haftası Etkinliğine Polis Müdahalesi! Datça'daki LGBTİ+ Onur Haftası Etkinliğine Polis Müdahalesi! Muğla, Datça'da, LGBTİ+ Onur Haftası kapsamında birlikte Yaşam Evi’nin Dünya Mülteciler Günü etkinliği gerçekleştiği esnada polis ekipleri müdahale etti. Birlikte Yaşam Evi, polis saldırısına ilişkin suç duyurusunda bulunacağını ifade etti
Genç Mühendisin Milyonlarını Çaldılar! Banka Banka Dolaşıp Para Çekmiş Genç Mühendisin Milyonlarını Çaldılar! Banka Banka Dolaşıp Para Çekmiş Galataport projesinin de mühendislerinden olan Ceren Ataman, kendisini polis olarak tanıtan çeteye varını yoğunu kaptırdı. Çok sayıda banka şubesinden farklı günlerde yüz binlerce dolar ve euro çeken Ataman, bunun yanında ziynet eşyalarını da kaptırdı.
Kırmızı Et Ölüm Riskini Artırıyor: Loma Linda Health Üniversitesi Araştırması Kırmızı Et Ölüm Riskini Artırıyor: Loma Linda Health Üniversitesi Araştırması Birçok insanın inanmak istemeyeceği bir araştırma, Loma Linda Üniversitesi ekibinden geldi. Söz konusu makaleye göre kırmızı eti fazla tüketmek ölüm riskini artırıyor.
Afşin Yurdakul Canlı Yayında Pınar Gültekin Kararına İsyan Etti Afşin Yurdakul Canlı Yayında Pınar Gültekin Kararına İsyan Etti Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in öldürülmesiyle ilgili davada sanık Cemal Metin Avcı için önce ağırlaştırılmış müebbet cezasına verildi. Sonra da mahkeme 'haksız tahrik' olduğuna karar vererek Avcı'nın cezasını 23 yıla indirdi. Skandal karara, Habertürk spikeri Afşin Yurdakul tepkisini koydu.
Müge Anlı Emniyet Müdürüyle Evleniyor: Şinasi Yüzbaşıoğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Müge Anlı Emniyet Müdürüyle Evleniyor: Şinasi Yüzbaşıoğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Müge Anlı bugün canlı yayında eveleneceğini açıkladı. Milyonları meraklandıran evlilik haberi sosyal medyada yankı uyandırdı. Peki Müge Anlı ile evlenecek olan Şinasi Yüzbaşıoğlu Kimdir? işte detaylar..
CHP'li Belediye Çorbayla Kafama Çip Yerleştirdi Dedi, CİMER'e Şikayet Etti! CHP'li Belediye Çorbayla Kafama Çip Yerleştirdi Dedi, CİMER'e Şikayet Etti! İstanbul'da bir yurttaş Kadıköy Belediyesinin ücretsiz dağıttığı çorbaya çip yerleştirdiğini iddia ederek CİMER'e şikayet etti. Gazeteci Deniz Zeyrek, belediyenin “Bu iddiaların tümü gerçek dışı ve hayal ürünüdür” yanıtı verdiğini söyledi.