Gündem

Rusya İşgal Altındaki Ukraynalılara Vatandaşlığı Kolaylaştırdı Rusya İşgal Altındaki Ukraynalılara Vatandaşlığı Kolaylaştırdı Rusya, işgal ettiği bölgelerdeki Ukraynalıların vatandaşlık almasını kolaylaştırdı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin vatandaşlık işini kolaylaştıran kararnameyi imzaladı.
Getir Çalışanlarının Yüzde 14'ünü İşten Çıkaracak! Getir Çalışanlarının Yüzde 14'ünü İşten Çıkaracak! Türkiye'nin dört bir yanında binlerce kişiyi istihdam eden getir çalışanlarının yüzde 14'ünü işten çıkarma kararı aldı. Getirin bu hamleyi maliyeti azaltmak için yaptığı biliniyor.
Cep Telefonu ve Bilgisayarlardaki Bandrol Vergisi Arttı Cep Telefonu ve Bilgisayarlardaki Bandrol Vergisi Arttı Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, TRT Bandrol vergisi cep telefonunda yüzde 10'dan 12'ye, bilgisayar ve tablette yüzde 2'den 4'e, akıllı saatte yüzde 8'den 14'e çıkarıldı.
AKP’de Büyük Kavga: Şamil Tayyar’dan Saray Başdanışmanına Şımarık... AKP’de Büyük Kavga: Şamil Tayyar’dan Saray Başdanışmanına Şımarık... AKP'li Şamil Tayyar Erdoğan'ın Başdanışmanı Mehmet Uçum'a Bu ne şımarıklık dedi.
Hükümlülerin Covid-19 İzni Temmuz 2023'e Uzatıldı Hükümlülerin Covid-19 İzni Temmuz 2023'e Uzatıldı Açık cezaevlerindeki hükümlülerin, koronavirüs tedbirleri kapsamında 31 Mayıs 2022'de sona erecek izin süreleri 31 Temmuz 2023'e kadar uzatıldı.
Hedef Gösterilmişti: Melek Mosso'nun da Konseri İptal Edildi Hedef Gösterilmişti: Melek Mosso'nun da Konseri İptal Edildi Uluslararası Isparta Gül Festivali kapsamında sahne alacak olan şarkıcı Melek Mosso’nun 3 Haziran’daki konseri iptal edildi.
Bakanlık Yetkilisi Salda Gölü'nün Son Hali için NASA'yı Suçladı Bakanlık Yetkilisi Salda Gölü'nün Son Hali için NASA'yı Suçladı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdür Yardımcısı Beyhan Oktar,  Salda Gölü'ndeki kirlilik için NASA'yı suçladı.
Uykusuz'dan Erdoğan'ın Uzay Projesine Göndermeli Kapak Uykusuz'dan Erdoğan'ın Uzay Projesine Göndermeli Kapak Uykusuz, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uzaya bir Türk vatandaşının gönderileceğine dair proje duyurusunu kapağında yer verdi.
LeMan'dan Flaş Bekir Bozdağ Kapağı: Yaz Kızım! LeMan'dan Flaş Bekir Bozdağ Kapağı: Yaz Kızım! Mizah dergisi LeMan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ı "Türkiye'de tweet attı diye hakkında soruşturma başlatılan bir kişi yok. Tweetin içinde yazandan dolayı soruşturma açılıyor." sözleri sebebi ile kapağına taşıdı.
Kılıçdaroğlu'nun İşaret Ettiği TURKEN Vakfı ABD'li Siyasetçilere Bağış Yapmış Kılıçdaroğlu'nun İşaret Ettiği TURKEN Vakfı ABD'li Siyasetçilere Bağış Yapmış CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun işaret ettiği New York merkezli Turken Vakfı'nın yöneticilerinin lobi faaliyetleri için ABD'li politikacılara bağış yaptığı ortaya çıktı.
Afganistan'da Camiye Bombalı Saldırı: 5 Ölü Afganistan'da Camiye Bombalı Saldırı: 5 Ölü Afganistan'in başkenti Kabil’de bulunan bir camiye bombalı saldırı düzenlendi.
Bakan Çavuşoğlu'nun İsrail Ziyaretinde Neler Konuşuldu? Bakan Çavuşoğlu'nun İsrail Ziyaretinde Neler Konuşuldu? Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail'e gitti. Çavuşoğlu, "Kudüs ile ilgili hassasiyetimizi paylaştım. Filistin-İsrail meselesini de görüştük." dedi.
Koronavirüs: Vaka Sayısında Yükseliş Devam Ediyor Koronavirüs: Vaka Sayısında Yükseliş Devam Ediyor Sağlık Bakanlığı 25 Mayıs 2022 güncel koronavirüs verilerini açıkladı.
Marmaray'da Kadınların Fotoğrafını Çeken Sapık Yolcuları Çileden Çıkardı Marmaray'da Kadınların Fotoğrafını Çeken Sapık Yolcuları Çileden Çıkardı Marmaray'da kadınların fotoğraflarını çeken bir tacizci, trendeki yolcular tarafından fark edildi. O anlar kameralara yansıdı.
Fatih Altaylı'dan Kaçış Planı Eleştirisi: Kılıçdaroğlu Muhalif Bir Gazeteci Değil Fatih Altaylı'dan Kaçış Planı Eleştirisi: Kılıçdaroğlu Muhalif Bir Gazeteci Değil HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kaçış planı" açıklamasını değerlendirdi.
TikTok Siyaset: Mustafa Sarıgül Bu Kez Tarlaya Girdi, Taş Attı TikTok Siyaset: Mustafa Sarıgül Bu Kez Tarlaya Girdi, Taş Attı Sosyal medya platformu TikTok üzerinden paylaştığı videolarla gündeme gelen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül'ün bu kez taşa, taş attığı video ile dikkat çekti.
Mehmet Cengiz Yılmaz Özdil'e 1 Milyon Liralık Dava Açtı Mehmet Cengiz Yılmaz Özdil'e 1 Milyon Liralık Dava Açtı Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'e "Garanti kazanan adayımı açıklıyorum" başlıklı köşe yazısı sebebi ile Cengiz Holding'in sahibi Mehmet Cengiz tazminat davası açtı.