Gündem

Asgari Ücrete En Az Yüzde 80 Zam Gelecek İddiası Asgari Ücrete En Az Yüzde 80 Zam Gelecek İddiası Dünya gazetesi yazarı Şeref Oğuz, asgari ücrete yüzde 80 oranında zam gelebileceğini söyledi.
Eski Karısıyla Sevgilisine Yakalana Ünlü Politikacı Bıçaklandı Eski Karısıyla Sevgilisine Yakalana Ünlü Politikacı Bıçaklandı Kritik bir seçime hazırlanan Brezilya'da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.
Mervenur'un Katiline Ağırlaştırılmış Müebbet Cezası Verildi Mervenur'un Katiline Ağırlaştırılmış Müebbet Cezası Verildi Antalya'da 4,5 ay kayıp olarak aranan 20 yaşındaki Mervenur Polat'ın öldürülmesine ilişkin yargılanan sanıklarından Cüneyt Akyol, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Barış Pehlivan: Devlet Bahçeli ile Süleyman Soylu Arasında Sıkıntı Var Barış Pehlivan: Devlet Bahçeli ile Süleyman Soylu Arasında Sıkıntı Var Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, MHP lideri Devlet Bahçeli ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında, MHP'li vekil Saffet Sancaklı'nın oğlunun Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer'le ilişkisinden ötürü fikir ayrılıkları olduğuna yönelik söylentiler olduğunu ileri sürdü.
ABD'de Rüşvet Soruşturmasında Türkiye'nin de Adı Geçiyor ABD'de Rüşvet Soruşturmasında Türkiye'nin de Adı Geçiyor SEC, ABD merkezli teknoloji şirketi Oracle Corp'un Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Hindistan'daki birimlerinin yabancı yetkililere rüşvet verdiğine dair açılan soruşturmada anlaşma sağlamak için yaklaşık 23 milyon dolar ödeyeceğini açıkladı
Nejat İşler'den, Erzurum'daki Küpe Saldırısına Sert Tepki Nejat İşler'den, Erzurum'daki Küpe Saldırısına Sert Tepki Erzurum'da arkadaşıyla yürüyen 22 yaşındaki gencin, küpesiyle alay eden 2 kişi tarafından bıçaklanması sosyal medyada gündem oldu. Ünlü oyuncu Nejat İşler ise yaşanan bıçaklı saldırıya Twitter'da yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.
Erdoğan'ın Ziyaret Edeceği Cemevi Yöneticisi: Atatürk, Hacı Bektaş Veli, Hz. Ali Kırmızı Çizgimizdir Erdoğan'ın Ziyaret Edeceği Cemevi Yöneticisi: Atatürk, Hacı Bektaş Veli, Hz. Ali Kırmızı Çizgimizdir Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, gayriresmi olarak 7 Ekim Cuma günü, İstanbul Kadıköy'deki Şahkulu Sultan Dergahı'na gideceği söylendi.
Sedat Peker Eşi Aracılığıyla Sessizliğini Bozdu Sedat Peker Eşi Aracılığıyla Sessizliğini Bozdu Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in eşi Özge Peker, "Sabırlı olun, iyi şeyler bir anda olmuyor. Beklediğine deyeceğini zaman size ansızın gösterecektir" dedi.
Ali Babacan Kılıçdaroğlu Bizim Gibi Düşünüyor... Ali Babacan Kılıçdaroğlu Bizim Gibi Düşünüyor... HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ı ziyaretini köşesine taşıdı.
Diyanet İşleri Başkanı'nın Eşine de Özel Kalem Tahsisi Edildi İddiası Diyanet İşleri Başkanı'nın Eşine de Özel Kalem Tahsisi Edildi İddiası Çantasını koruma polisine taşıttığı ortaya çıkan Diyanet İşleri Başkanı Başkan Ali Erbaş’ın eşi Seher Erbaş’a, özel kalem tahsis edildiği iddia edildi.
Akşener'den 107 Milyonluk İhale Açıklaması: Ahlaki Problem Var! Akşener'den 107 Milyonluk İhale Açıklaması: Ahlaki Problem Var! tv100.com yazarı Barış Yarkadaş’ın gündeme getirdiği ‘107 milyon liralık’ ihale iddialarıyla ilgili İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener "Ahlaki probleme katılıyorum. Bilgim olsaydı arkadaşımıza 'yapma' derdim. Yapmaması gerekiyor. Çünkü akıllarda iyimser ayrımcılık kalması bile kötü. Yolsuzluk itibariyle bir tane bir şey yok orada. Özel sektör üzerinden çalışabilirdi. Soru işareti yaratılabilecek ortamdan kaçınmak lazım." dedi.
Gericilerin Son Hedefi İrem Derici: Elazığ Konserini Hüda Par İptal Ettirdi Gericilerin Son Hedefi İrem Derici: Elazığ Konserini Hüda Par İptal Ettirdi Elazığ’da 30 Eylül-2 Ekim arasında gerçekleşecek olan Salçalı Köfte Festivali'nde sahne alacak olan şarkıcı İrem Derici’nin konserinin, bazı siyasi parti ve STK’ların Derici'yi hedef alan açıklamaları sonrasında iptal edileceği öğrenildi. Konseri iptal edilen İrem Derici, karara tepki göstererek, "Ben partiler üstüyüm, ben siyasetler üstüyüm! Ben sanatçıyım; bende renk, dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı olmaz!" ifadelerini kullandı.
Abdullah Gül Erdoğan'a Karşı Aday Olacak İddiası AKP'yi Karıştırdı Abdullah Gül Erdoğan'a Karşı Aday Olacak İddiası AKP'yi Karıştırdı Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün seçimlerde aday olacağı öne sürüldü. AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "İçine sindiriyorsa yolu açık olsun" dedi.
Ece Kurdoğlu Kimdir? Kendi Evindeki Hizmetçileri Uygunsuz Videosunu Çekti! Ece Kurdoğlu Görüntüleri Ece Kurdoğlu Kimdir? Kendi Evindeki Hizmetçileri Uygunsuz Videosunu Çekti! Ece Kurdoğlu Görüntüleri Sosyetenin tanınmış isimlerinden ünlü iş kadını Ece Kurdoğlu'nun yatak odasındaki müstehcen görüntüleri kayda alındı. Ece Kurdoğlu'nun görüntülerini ise yanında çalışan başka bir kadın kameraya aldı.
LGBTİ Bireylerden Saraçhane'deki Nefret Eylemine Tepki LGBTİ Bireylerden Saraçhane'deki Nefret Eylemine Tepki LGBTİ+ bireyler; İstanbul Valiliği'nin izin verdiği, RTÜK’ün sitesinde 'kamu spotu' adı altında tavsiye edilen, Yesevi Alperenler Ocağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ne bağlı Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu’nun LGBTİ+ bireyleri hedef alan, 18 Eylül'de Saraçhane’de gerçekleştirilen 'Büyük Aile Buluşması' mitingine tepki gösterdi.
Dolar'dan Yeni Rekor: 18,51 Lirayı Gördü Dolar'dan Yeni Rekor: 18,51 Lirayı Gördü Döviz kurları sabah 18,50'yle rekor kırdıktan sonra kapanışa doğru 18,51 seviyesini test ederek zirvesini yeniledi.
Dargelirlinin Vazgeçilmezi Simit'e de Düzenleme Geliyor, 4'e Ayrılıyor Dargelirlinin Vazgeçilmezi Simit'e de Düzenleme Geliyor, 4'e Ayrılıyor Simit satışında yeni dönem başlıyor. Taslak hazır, yeni standart geliyor. Taslak halindeki standarta göre simit; sokak simidi, pastane simidi, dolgulu simit ve hamuru haşlanmış simit olarak dörde ayrılacak.