Gündem

Yöneylem anketinde AKP ve MHP oylarının toplamı yüzde 40'ta kaldı Yöneylem anketinde AKP ve MHP oylarının toplamı yüzde 40'ta kaldı Yöneylem Araştırma 23-27 kasım tarihleri arasında gerçekleştirdiği “Türkiye Siyaset Paneli” anketinin sonuçlarını yayımladı. 27 ilde 2 bin 400 kişi ile gerçekleştirilen ankette katılımcılara “Bu Pazar milletvekilliği seçimi olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz?” diye soruldu. Ankette vatandaşa Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Parlamenter Sistem de soruldu. Çoğunluk parlamenter sistemden yana olumlu yanıt verdi.
Elon Musk'ın Annesi Türk Kahve Makinasının Reklam Yüzü Oldu Elon Musk'ın Annesi Türk Kahve Makinasının Reklam Yüzü Oldu Elon Musk'ın annesi Maye Musk'ın Instagram hesabından Dünya Türk Kahvesi Gününde yaptığı Türk kahveli paylaşım ile dikkat çekti
Soylu Kılıçdaroğlu'nun Sorularına İftira Dedi Soylu Kılıçdaroğlu'nun Sorularına İftira Dedi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TBMM'de bütçe görüşmelerinde kendisine yönelik ileri sürdüğü iddiaları 'iftira' ve 'dedikodu' olarak niteleyerek, "İftiralarını ispat etmezse şerefsizdir" sözünü yineledi.
Kılıçdaroğlu: Erdoğan'ı Tirana Benzetti,Tiranlar, Zorbalar Hep Giderler Kılıçdaroğlu: Erdoğan'ı Tirana Benzetti,Tiranlar, Zorbalar Hep Giderler CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için 'tiran' benzetmesi yaptı.
Galip Aykaç BİM'e Provokasyon Yapılmasın Diye İstifa Etmiş Galip Aykaç BİM'e Provokasyon Yapılmasın Diye İstifa Etmiş Ekonomim yazarı Necla Dalan, BİM Yönetim Kurulu Başkanı Galip Aykaç'ın Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı'ndan istifasının perde arkasını yazdı.
Metin Külünk: 10 bin Dolar Alan Siyasetçi Ben Değilim AKP'li Metin Külünk: 10 bin Dolar Alan Siyasetçi Ben Değilim Suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker'in 10 bin dolar aylık maaş verdiğini ileri sürdüğü AKP'li Metin Külünk, söz konusu iddiayı reddetti.
İş İnsanı Sandığı Öğrenci Belçikalı Profesörü 7.5 Milyon Lira Dolandırdı İş İnsanı Sandığı Öğrenci Belçikalı Profesörü 7.5 Milyon Lira Dolandırdı Söz konusu olay, Netflix'te bir dolandırıcının kadınları Tinder üzerinden dolandırdığını anlatan Tinder Avcısı belgeselini hatırlattı
Erdoğan'ın Çocuklarının  Dükkanında da Zamlı Fiyatlar Dikkat Çekti Erdoğan'ın Çocuklarının Dükkanında da Zamlı Fiyatlar Dikkat Çekti Her fırsatta fahiş zamlara tepki gösteren Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocukları Bilal Erdoğan ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın ortakları olduğu Çay Saati isimli markanın İstanbul Havalimanı iç hatlarda bulunan şubesinde çaya ve salataya gelen zam dikkati çekti.
AKP'li Nurettin Canikli'ye Göre Asgari Ücretli Zenginleşmiş AKP'li Nurettin Canikli'ye Göre Asgari Ücretli Zenginleşmiş AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, bir yıl önce asgari ücret ile 205,9 dolar alınırken bugün asgari ücretle 295 dolar alındığını belirterek, asgari ücretin dolar bazında yüzde 43 oranında arttığını söyledi.
Camide Cinsel İlişkide basılan İmama Müftüden Şaşırtan savunma: Dini Nikah Varsa... Camide Cinsel İlişkide basılan İmama Müftüden Şaşırtan savunma: Dini Nikah Varsa... Sözcü yazarı Saygı Öztürk, Karabük'e bağlı merkez Sipahiler Köyü'nün imamı Yusuf Ziya S.'nin eşi tarafından başka bir kadınla camide görülmesi sonrasında gelişen olayları aktardı.
Tarikatlar icazet törenlerinde AKP desteğiyle gövde gösterisi yapıyor Tarikatlar icazet törenlerinde AKP desteğiyle gövde gösterisi yapıyor İcazet törenlerinde çocuklara cüppe ve sarık giydirilmesi tartışma yarattı. Yasalara göre din görevlileri dışında sarık giyilmesi yasak. Hukukçular da ‘Buna göz yumulmamalı’ dedi.
Burcu Sağlam'ın öldüğü uçak 380 Bin Voltluk yüksek gerilim hattına çarpıp düşmüş Burcu Sağlam'ın öldüğü uçak 380 Bin Voltluk yüksek gerilim hattına çarpıp düşmüş Korkunç kazada Burcu Sağlam ve Hakan Köksal hayatını kaybetmişti. Uçak doğalgaz çevrim santralindeki yüksek gerilim tellerine dokununca 380 bin voltluk akıma kapılarak düştü.
Antalya'da BİM Markete saldırı: Devlet Baba yazdılar, camları kırdılar Antalya'da BİM Markete saldırı: Devlet Baba yazdılar, camları kırdılar Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Zincir marketlerin FETÖ’yle irtibatları araştırılsın" çıkışı ve AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın hedef göstermesiyle başlayan 'market gerilimi' devam ediyor.
ABD ve İskoç viski çeşitlerine yüzde 12 zam şoku ABD ve İskoç viski çeşitlerine yüzde 12 zam şoku Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak viski çeşitlerine yüzde 10 zam geldiğini duyurdu.
Emekli ve Memur Maaşlarıyla İlgili Flaş Açıklama Geldi Emekli ve Memur Maaşlarıyla İlgili Flaş Açıklama Geldi Memur ve emekli maaşlarına ilave zam ve refah payı yansıyacak. Milyonlarca memur ve emekliyi yakından ilgilendiren detaylar açıklandı. Pazartesi günü açıklanacak enflasyon verileri, zam için önemli ipucu verecek. Refah payı ve ilave zam ile ile alakalı detaylar netleşiyor.
Galip Aykaç'a şok tehdit: Seni ve mağazalarını çıktığın yere sokarız Galip Aykaç'a şok tehdit: Seni ve mağazalarını çıktığın yere sokarız MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye verdiği yanıtlarla büyük tartışma yaratan BİM CEO'su Galip Aykaç'a bir tepki de Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkanı Murat Kavuncu'dan geldi. Kavuncu, Aykaç'ı "Seni avanelerinle birlikte, o mağazalarınla beraber alır, aldığın yere sokarız. Kimsin ulan sen, tüm BİM mağazalarındaki ekmeğini keserim senin! Senin her yerde boykotunu yaparız" sözleriyle tehdit etti.
Ali Babacan: Erdoğan ortağından memnun değil, Bahçeli'nin yasa dışı çevresi var Ali Babacan: Erdoğan ortağından memnun değil, Bahçeli'nin yasa dışı çevresi var DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, FOX TV’de İlker Karagöz’ün sunduğu Çalar Saat programında gündemi değerlendirdi.