Gündem

Yapay Zeka Sohbet Robotu Akademiyi Endişelendirdi Yapay Zeka Sohbet Robotu Akademiyi Endişelendirdi Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk’ın kurduğu OpenAl Vakfı tarafından geliştirilen yeni yapay zeka sohbet robotu ChatGPT sosyal medyada ses getirdi.
Selvi Kılıçdaroğlu Neden Uyukladığını Açıkladı Selvi Kılıçdaroğlu Neden Uyukladığını Açıkladı CHP’nin İkinci Yüzyıla Çağrı programının tanıtıldığı törende uyuyakalan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu konuştu
2023 SSK, Bağkur Emekli Maaşı Ocak Zammı ne Kadar Olur? İşte Tahminler 2023 SSK, Bağkur Emekli Maaşı Ocak Zammı ne Kadar Olur? İşte Tahminler Emeklilere en son temmuz ayında maaş artışı gerçekleştirildi. 2023 ocak ayında açıklanacak olan aralık enflasyon oranına göre maaşlara yeniden zam yapılacak. Peki, emekli zammı ne kadar olacak? 2023 SSK, Bağkur emekli maaşı ocak zammı ne kadar olur? İşte kalem kalem tahminler
ENAG Enflasyonu Yüzde 170'e Geriledi ENAG Enflasyonu Yüzde 170'e Geriledi Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG), kasım ayı enflasyon verilerini açıkladı.
Ezgi Mola'nın Çağrısına Meral Akşener'den Yanıt Geldi: Az Kaldı Ezgi Mola'nın Çağrısına Meral Akşener'den Yanıt Geldi: Az Kaldı 48. Altın Kelebek Ödülleri'nde sahneden Mahsa Jina Amini'yi anıp TBMM'ye çağrı yapan ünlü oyuncu Ezgi Mola'ya, İYİ Parti lideri Meral Akşener'den yanıt geldi. Akşener, "İçten ve haklı talebine asla duyarsız kalmayacağız. Az kaldı!" dedi.
5 yaşındaki çocuğa  İstismarda Bulunan Kur'an kursu Görevlisi, 18 yıl  Hapis Cezasına Çarptırıldı 5 yaşındaki çocuğa İstismarda Bulunan Kur'an kursu Görevlisi, 18 yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı Niğde’de bir Kuran kursunda 5 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan kurs görevlisi 25 yaşındaki sanık Ahmet Faruk Yörükoğlu’na indirim yapılmadan 18 yıl 9 ay hapis cezası verildi.
İktidarın Market krizi, FETÖ ile yaşanan dershaneler krizine mi benziyor? İktidarın Market krizi, FETÖ ile yaşanan dershaneler krizine mi benziyor? Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, iktidar kanadı ile BİM arasında yaşanan kavgayı köşesine taşıdı.
Sedat Peker ve Ünsal Ban hakkındaki davada kriz çıktı Sedat Peker ve Ünsal Ban hakkındaki davada kriz çıktı Organize suç örgütü lideri Sedat Peker ve eski rektör Ünsal Ban hakkında açılan davada savcı ve hakim arasında yaşanan iddianame krizi devam ediyor. Ankara 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği yetkisizlik kararına savcı itiraz etti.
Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ'dan LGBT çıkışı: Bu bir tercih devletin söz söyleme hakkı yok Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ'dan LGBT çıkışı: Bu bir tercih devletin söz söyleme hakkı yok Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bir röportajında LGBT+ sorusuna "Buna hiçbir şey söylemeye hakkımız yok bu bir tercih ve bu tercihe de devletin bir şey söyleme hakkı yok. Kişilerin de müdahil olmaya hakkı yok." dedi. 
BİM yöneticisi Galip Aykaç tehditler üzerine istifa etti BİM yöneticisi Galip Aykaç tehditler üzerine istifa etti BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı görevinden istifa ettiğini duyurdu.
Suç örgütü liderliğinden hapis yatan Kürşad Yılmaz'dan BİM yöneticisi Aykaç'a tehdit Suç örgütü liderliğinden hapis yatan Kürşad Yılmaz'dan BİM yöneticisi Aykaç'a tehdit MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "ülke sevdalısı, davalarının gözü kara yiğitleri" dediği, suç örgütü liderliğinden hapis yatan Kürşad Yılmaz, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli'nin zincir marketlerle ilgili sözlerinin ardından yaptığı açıklamayla gündem olan BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç'ı tehdit etti.
Camide karısı tarafından başka bir kadınla basılan imama soruşturma Camide karısı tarafından başka bir kadınla basılan imama soruşturma Sözcü yazarı Saygı Öztürk, Karabük Sipahiler Köyü İmamı Yusuf Ziya S.'nin cami içinde bulunan odada başka bir kadınlayken eşi tarafından bulunan imam hakkında soruşturma başlatıldığını yazdı.
Aygün Aydın gece yarısı isyan etti: Aygün Aydın neden kaçırılmak istendi? Aygün Aydın gece yarısı isyan etti: Aygün Aydın neden kaçırılmak istendi? Hakan Sabancı'yla olan yazışmalarını ifşa etmesiyle tanınan Aygün Aydın gece yarısı yaşadığı korkunç olayı sosyal medyadan paylaştı. Bir eğlenceden çıkan Aydın, kaçırılma korkusu yaşadı ve o anları canlı canlı sosyal medyadan paylaşarak yardım istedi. "Ben kaçırıldım" diyen Aygün Aydın ağlayarak "Çok korkuyorum" dedi.
Eşgüdüm Kurulu Altılı Masa'da Görüş Ayrılığına Neden Oldu Eşgüdüm Kurulu Altılı Masa'da Görüş Ayrılığına Neden Oldu Altılı Masa'nın iktidar olması durumunda liderlerin içinde yer alacağı "Eşgüdüm Kurulu"nun masanın üyeleri arasında fikir ayrılığına neden olduğu iddia edildi.
Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'nun Kulisleri Sarsan Başbaşa Yemeğinde Ne Konuşuldu? Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'nun Kulisleri Sarsan Başbaşa Yemeğinde Ne Konuşuldu? Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'nun dünkü etkinlikte tokalaşmadığı görüntü tartışmalara neden olmuştu
Ümraniye Belediyesi Barınağı İçin Tüyler Ürpertici İddia Ümraniye Belediyesi Barınağı İçin Tüyler Ürpertici İddia İstanbul'da AKP'li Ümraniye Belediyesi'ne ait Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi ile ilgili bir hayvan koruma gönüllüsü, barınaktaki hayvanların uyutulduğunu iddia etti.
Bursa'daki kazada ölen Burcu Sağlam'ın Arkada Kalan Hazin Öyküsü Bursa'daki kazada ölen Burcu Sağlam'ın Arkada Kalan Hazin Öyküsü Bursa'da düşen uçakta hayatını kaybeden Burcu Sağlam'la ilgili kahreden bir detay ortaya çıktı. 22 yaşındaki genç kadının kazanın yaşandığı gün iş aramak için evden çıktığı , acılı ailenin kızlarının uçağa bindiğinden habersiz olduğu öğrenildi.