Gündem

Netflix'te İsrail yapımı Fauda 4. Sezonuyla Arap ülkelerinde zirveye oturdu Netflix'te İsrail yapımı Fauda 4. Sezonuyla Arap ülkelerinde zirveye oturdu Gazeteci-müzisyen Sina Koloğlu, İsrail dizisi Fauda'da Arap dünyasında yoğun ilgi gördüğüne dikkat çekti.
DP Lideri Gültekin Uysal Kritik Toplantıda Uyuyakaldı DP Lideri Gültekin Uysal Kritik Toplantıda Uyuyakaldı 6'lı Masa'nın Ortak Politikalar Mutabakat Metni açıklandığı esnada Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın göz kapaklarının ağırlığına yenik düşmesi dikkat çekti.
Nagehan Alçı, Selçuk Bayraktar'ı Steve Jobs'a Benzetti Nagehan Alçı, Selçuk Bayraktar'ı Steve Jobs'a Benzetti Beyoğlu Belediyesi’nin düzenlediği, "Türkiye Yüzyılı Buluşmaları" programına konuşmacı olarak katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı ve BAYKAR Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar hakkında, "Milliyetçileri ve Atatürkçüleri neredeyse tüm muhafazakârları ve dindarları birleştiren bir çatı karakter" yorumunu yaptı.
Melek Mosso Hakkında Dava Açıldı Melek Mosso Hakkında Dava Açıldı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Batman’da intihar eden İpek Er’e cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılanan Musa Orhan’a hakaret ettiği gerekçesiyle sanatçı Melek Mosso hakkında dava açtı.
Hakimin Kıskançlık Oyunu: Kıskandığı Kadın ve Erkek İçin Uyuşturucu İhbarı Yaptı Hakimin Kıskançlık Oyunu: Kıskandığı Kadın ve Erkek İçin Uyuşturucu İhbarı Yaptı Konya'da Sulh Ceza Hâkimi İsmail E.'nin bir yakını aracılığıyla tanıştığı kadınla buluştuğu restoranda kadının başka bir erkek arkadaşı masaya gelince sinirlendiği, masadan kalktıktan sonra kadın ve erkeğe ait kimlik bilgilerini vererek uyuşturucu ihbarında bulunduğu iddia edildi.
Game of Thrones karakterine benzetilen Subaşı'dan espri: Winter is Coming Game of Thrones karakterine benzetilen Subaşı'dan espri: Winter is Coming İBB Başkanı İmamoğlu'nun Bilecik ziyaretinin ardından gündem olan Bilecik Belediye Başkan Vekili Subaşı, sosyal medya hesabından, "İltifatlarınız, esprileriniz ve güzel yorumlarınızı görüyor, herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Unutmadan, Winter Is Coming!" paylaşımında bulundu
ROK: Devreye girseydim, İstanbul ve Ankara'yı CHP alamazdı ROK: Devreye girseydim, İstanbul ve Ankara'yı CHP alamazdı Yorumcu ve yazar Rasim Ozan Kütahyalı, "İnanmadığım şekilde devreye girseydim, İstanbul ve Ankara’yı CHP alamazdı" dedi.
EYT nihayet Meclis'te: İlk maaşlar mart ayında hesaplara yatacak EYT nihayet Meclis'te: İlk maaşlar mart ayında hesaplara yatacak Milyonların beklediği EYT düzenlemesi bugün Meclis Başkanlığı’na sunuldu. EYT şartlarındaki detaylarla ilgili açıklama AK Parti’den geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, EYT'ye ilişkin kanun teklifindeki detayları aktardı. Prim günü ve sigortalılık süresini tamamlayan herkes emekli olabilecek. Peki EYT ne zaman çıkacak? İlk maaşlar ne zaman yatacak? İşte EYT’de son durum…
Washington Post'tan PKK itirafı: ABD Askeri Eğitiyor Washington Post'tan PKK itirafı: ABD Askeri Eğitiyor ABD’de yayımlanan gazetedeki bir makalede kullanılan fotoğraf kanlı terör örgütü PKK ile ABD arasındaki işbirliğini gözler önüne serdi. Fotoğrafın altında “ABD güçleri eylül ayında PKK’ya askeri eğitim veriyor” ifadesine yer verildi.
Erdoğan Karne Hediyesi Et Haberi Yapan Kadın Muhabir İçin Yapısı Bozuk Dedi Erdoğan Karne Hediyesi Et Haberi Yapan Kadın Muhabir İçin Yapısı Bozuk Dedi Bir tv kanalında yayınlanan haberde bir çocuğun "Annem karne hediyesi et aldı" ifadeleri Türkiye'nin gündemine oturmuş ancak görüntülerin ham halinde muhabirin bu sözleri söylemesi için çocuğu yönlendirdiği görülmüştü. Olaya ilişkin konuşan Erdoğan, "Kabul edilebilir bir şey değil. Ama o kameraman kadının veya kızın neyse ne kadar bu işte hem cahil hem de yapısı itibarıyla bozuk olduğunu ortaya koyuyor. Nitekim o kanal da onun zaten iş akdini feshetmiş. Olan o yavruya oldu" dedi.
ABD İstanbul'u Bu Kez Semt Semt Uyardı ABD İstanbul'u Bu Kez Semt Semt Uyardı ABD, seyahat uyarısını güncelledi; İstanbul'da dört bölgeden bahsetti.Türkiye'nin ABD'ye ve Avrupa ülkelerine yönelik seyahat uyarısının ardından ABD Büyükelçiliği, Türkiye’de bulunan vatandaşlarına olası bir terör saldırısına ilişkin uyarı yaptı. Uyarıda, Beyoğlu bölgesinin özellikle vurgulanması dikkati çekti.
Köpeği Çaldılar Sonra Sahibine Satmaya Çalıştılar Köpeği Çaldılar Sonra Sahibine Satmaya Çalıştılar İstanbul Şişli'de çalınan cins köpeği, para karşılığı sahibine satmak isteyen iki şüpheli gözaltına alındı.
Sinan Ateş’in Tetikçisi Azılı bir Kapkaççıymış Sinan Ateş’in Tetikçisi Azılı bir Kapkaççıymış Halk TV yazarı İsmail Saymaz, eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş suikastının üzerinden bir ay geçmesine rağmen hâlâ yakalanamayan tetikçi Eray Özyağci’nın sabıka kaydını kaleme aldı.
Gençler Hangi İttifakı Destekliyor; Cumhurbaşkanı Seçimleri için ne Düşünüyor? Gençler Hangi İttifakı Destekliyor; Cumhurbaşkanı Seçimleri için ne Düşünüyor? BUPAR Araştırma ve Danışmanlık şirketi, en büyük nüfusa sahip 10 büyükşehirden 2 bin 780 genç ile yüz yüze görüşerek gençlerin nabzını ölçtü.
Erdoğan'ın en sevdiği dizi hangisi? Diriliş Ertuğrul'dan sonra yeni tutkusu oldu Erdoğan'ın en sevdiği dizi hangisi? Diriliş Ertuğrul'dan sonra yeni tutkusu oldu Bilecik'te gençlerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Favori diziniz hangisi?" sorusuna "Diriliş Ertuğrul'dan sonra malum Barbaros gündemde. Barbaros da ilgi odağı haline geldi. Bir de Gönül Dağı var" diye cevap verdi.
Anadolu Gazete Sahipleri BİK Temsilcilerini Seçti Anadolu Gazete Sahipleri BİK Temsilcilerini Seçti  Ankara'da yapılan Basın İlan Kurumu (BİK) 32. Dönem Genel Kurulu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri Seçimi’nde Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim en yüksek oyu alarak seçilirken, diğer üyeler Tahir Gülebak ve Mehmet Ergün oldu.
Peru'da halk ayaklanmasının ortasında kalan Türk Profesör son durumu Medyafaresi.com'a anlattı Peru'da halk ayaklanmasının ortasında kalan Türk Profesör son durumu Medyafaresi.com'a anlattı Akademik gezi için giden profesörler Semih Eryıldız ve Profesör eşi Demet EryıldızPeru'da halk ayaklanmasının ortasında kaldı. Semih Eryıldız izlenimlerini Medyafaresi.com için değerlendirdi.