Sağlık

Emekli Gazeteci Babasından Miras kalan Evi Satıp Dişlerini yaptırdı Emekli Gazeteci Babasından Miras kalan Evi Satıp Dişlerini yaptırdı Zam yağmuru her alanda sürüyor. Ağız ve dış tedavisi de yüzde 30 zamlanıyor. Döviz kurundaki artış nedeniyle fiyat revizyonu yaptıklarını belirten Türk Dişhekimleri Birliği Başkanı Tarık İşmen, "Fiyatların nereye gideceğini kestirmek güç" dedi
Selen Görgüzel: Sünnet Derisi Artıklarından Cilt Bakımı Yaptırdım... Selen Görgüzel: Sünnet Derisi Artıklarından Cilt Bakımı Yaptırdım... Hamdi Alkan ile boşandıktan sonra bikinili pozlarıyla adından söz ettiren Selen Görgüzel de Seren Serengil gibi yeni doğmuş erkek çocuklarının sünnet derisinden cilt bakımı yaptırdığını açıkladı.
ABD'de Bir İlk: İnsan Beynine Çip Yerleştirildi ABD'de Bir İlk: İnsan Beynine Çip Yerleştirildi Bir beyin-bilgisayar arayüzü girişimi olan Synchron, bu ayın başlarında cihazını ilk kez ABD’li bir hastanın beynine yerleştirdi.
DSÖ'den Kötü Haber: Sonbahardan İtibaren Covid-19 Vaka Artışları Daha Kötüye Gidecek DSÖ'den Kötü Haber: Sonbahardan İtibaren Covid-19 Vaka Artışları Daha Kötüye Gidecek Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, Avrupa genelindeki Covid-19 vaka sayılarında son haftalarda görülen artış dolayısıyla sonbahardan itibaren virüsle mücadelenin iyice zorlaşabileceği uyarısında bulundu.
Bakan Açıkladı; Vakalar 40 Kat Arttı Ama Yeniden Kapanma Olmayacak Bakan Açıkladı; Vakalar 40 Kat Arttı Ama Yeniden Kapanma Olmayacak Covid-19 vakalarının artmasından sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Biz bundan sonra tedbirlere devam ederek Kovid'le birlikte nasıl yaşamamız gerektiğini biliyoruz. Aşımız var, ilacımız var, tedbirlere devam." dedi.
ZEYTİNYAĞI MUCİZESİ: Zeytinyağının Sağlığa En Önemli 5 Faydası ZEYTİNYAĞI MUCİZESİ: Zeytinyağının Sağlığa En Önemli 5 Faydası Beslenme uzmanı Nicola Shubrook, zeytinyağının faydalarını değerlendirdi.
Ölüm Oranı Yüzde 90: Marburg Humması Nedir? Türkiye'de Görüldü mü? Ölüm Oranı Yüzde 90: Marburg Humması Nedir? Türkiye'de Görüldü mü? Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Batı Afrika ülkesi Gana'da "Marburg humması" salgını ilan etti.
İngiliz Aile Antalya'ya Gelince Gizemli Bir Hastalığa Yakalandı! İngiliz Aile Antalya'ya Gelince Gizemli Bir Hastalığa Yakalandı! İngiltere’den Antalya’ya tatile gelen bir aile, gizemli bir hastalığın pençesine düştü. Hastaneye kaldırılan 5 yaşındaki oğulları antibiyotik tedavisiyle hayata döndü.
AKP Torpillisi Akademisyen Oytun Erbaş: Seks Ömrü Kısaltıyor! AKP Torpillisi Akademisyen Oytun Erbaş: Seks Ömrü Kısaltıyor! Koronavirüs pandemisinin başlarında "Koronavirüs Türkleri teğet geçecek" açıklamasıyla tepki çeken Doç. Dr. Oytun Erbaş, şimdi de çok seksin ömrü kısalttığını iddia etti.
Belçika Sağlık Bakanı Vandenbroucke Duyurdu! Covid-19'da Yedinci Dalga Alarmı! Belçika Sağlık Bakanı Vandenbroucke Duyurdu! Covid-19'da Yedinci Dalga Alarmı! Belçika Sağlık Bakanı Frank Vandenbroucke, ülkenin 7'nci Covid-19 dalgasından geçtiğini belirterek vatandaşları, üç doz aşılarını tamamlamaya çağırdı.
DSÖ'den Kötü Haber! BA 2.75 Uyarısı! DSÖ'den Kötü Haber! BA 2.75 Uyarısı! 2 yılı aşkın süredir hayatımızda olan koronavirüs geri mi dönüyor? Hindistan'dan gelen haberler bilim dünyasını alarma geçirirken BA 2.75 için DSÖ'den de açıklama geldi.
Herkes Hamile Sandı! Karnından Devasa Kist Alındı! Herkes Hamile Sandı! Karnından Devasa Kist Alındı! ABD'de yaşayan 25 yaşındaki ilkokul öğretmeni Raquel Rodriguez, yaklaşık 5 yıldır yaşadığı sağlık sorununu sosyal medyada anlatarak gündem oldu.
Coronavirüs Hatırlatma Dozları Geliyor! Randevular Başladı! Coronavirüs Hatırlatma Dozları Geliyor! Randevular Başladı! Türkiye’de son günlerde coronavirüs vakalarında hızlı bir yükseliş görülüyor. Birçok hastane, kapatılan coronavirüs servislerini yeniden açmayı planlarken, Sağlık Bakanlığı yeni aşılar için randevu sistemini yeniden kullanıma açtı.
İlaç Fiyatlarına Dudak Uçuklatacak Zam Geldi! İlaç Fiyatlarına Dudak Uçuklatacak Zam Geldi! Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre bugünden itibaren geçerli olmak üzere tüm ilaçlara yüzde 25 zam geldi.
Torpilli Akademisyen Oytun Erbaş'dan Skandal: Dışkısı Bol Olan Uzun Yaşar Torpilli Akademisyen Oytun Erbaş'dan Skandal: Dışkısı Bol Olan Uzun Yaşar Covid-19 pandemisinin başlarında "Koronavirüs Türkleri teğet geçecek" açıklamasıyla tepki çeken Doç. Dr. Oytun Erbaş'ın dışkı' açıklamaları yeniden gündem oldu.
Tepki Çeken SMA Kampanyası: SMA İlaçları 1 TL Olarak Faturamıza Yansısın Tepki Çeken SMA Kampanyası: SMA İlaçları 1 TL Olarak Faturamıza Yansısın Instagram üzerinde başlatılan “SMA ilaçları 1 TL olarak faturamıza yansısın” kampanyası, sosyal medyayı ikiye böldü. Ünlü şarkıcı ve AHBAP Derneği'nin kurucusu Haluk Levent de kampanya hakkındaki görüşlerini paylaştı.
Pişirildiğinde Daha Yararlı Olan 9 Sebze Pişirildiğinde Daha Yararlı Olan 9 Sebze Raw (çiğ) gıda diyetleri, çiğ veganlık da dahil olmak üzere oldukça yeni bir beslenme trendi. Bu beslenme biçiminde gıda ne kadar az işlenmişse o kadar iyi olacağı inancı temel alınıyor. Ancak, tüm yiyecekler çiğ yenildiğinde daha besleyici olmuyor.