Sağlık

Muhittin Böcek’in başdanışmanının aynı anda beş yerde çalıştığı ortaya çıktı Muhittin Böcek’in başdanışmanının aynı anda beş yerde çalıştığı ortaya çıktı Sayıştay Başkanlığı Antalya Büyükşehir Belediyesi 2022 yılı raporu açıklandı. Raporda, Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü’nde yönetim kurulu üyesi olan Cem Oğuz’un yönetmeliğe aykırı şekilde büyükşehir belediyesi başkan danışmanlığı görevini yürüttüğü belirtildi.
CHP'li Türkan Elçi'den Aile Bakanı'na: Ped alamayan kız çocukları tişört kullanıyor, bundan haberiniz var mı? CHP'li Türkan Elçi'den Aile Bakanı'na: Ped alamayan kız çocukları tişört kullanıyor, bundan haberini CHP İstanbul Milletvekili Türkan Elçi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde; kadınların ped gibi hijyen ürünlerini alamadıklarını belirterek, “Güncel fiyatı ortalama 100 TL olan bu ürünlere erişemeyen kadınlar ve kız çocukları ihtiyaçlarını tişört ve hasta bezi kullanarak giderdiklerini acaba biliyor musunuz?
Profesör uyardı: 2050'de kanserden daha fazla insan, antibiyotik direncinden ölecek Profesör uyardı: 2050'de kanserden daha fazla insan, antibiyotik direncinden ölecek Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. İftahar Köksal, 18-24 Kasım Dünya Antimikrobiyal Direnç Farkındalık Haftası’nda önemli uyarılarda bulunurken, “2050 yılında kanserden daha fazla insan antibiyotik direncinden hayatını kaybedecek” dedi.
12 yaşından beri kanserle savaşan Ayşenur Parlak hayatını kaybetti: Ayşenur Parlak kimdir? 12 yaşından beri kanserle savaşan Ayşenur Parlak hayatını kaybetti: Ayşenur Parlak kimdir? Sosyal medyada yayınladığı videolarla tanınan ve tedavi sürecini paylaşan fenomen Ayşenur Parlak, hayatını kaybetti. 12 yaşından beri kanserle mücadele eden fenomen Ayşenur Parlak vefat etti.
Brezilyalı tv sunucusu Luana Andrade yağ aldırma ameliyatına girdi, sağ çıkamadı Brezilyalı tv sunucusu Luana Andrade yağ aldırma ameliyatına girdi, sağ çıkamadı Brezilyalı ünlü televizyon yıldızı Luana Andrade, dizlerindeki yağları aldırmak için yattığı ameliyat masasından kalkamadı.
Dünyayı heyecanlandıran gelişme: Kanser aşısında geri sayım Dünyayı heyecanlandıran gelişme: Kanser aşısında geri sayım Biyoteknoloji şirketleri, mRNA teknolojisi sayesinde geliştirdikleri kanser aşılarını birkaç yıl içinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor.
Altaylı: Kendi hastalarımız bile tedavi görmüyor, Gazze’den hasta getirilmesi, millete hakarettir Altaylı: Kendi hastalarımız bile tedavi görmüyor, Gazze’den hasta getirilmesi, millete hakarettir Gazeteci Fatih Altaylı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Gazze'deki kanser hastalarının Türkiye'ye getirileceğine yönelik açıklamasıyla ilgil olarak kaleme aldığı yazısında; Türkiye'deki sağlık sisteminin sorunlarına ve kanser hastalarının tamamına yeterli tedavi uygulamadığını söyledi.
Uzmanlar sayısız hastalığa neden olabilecek bir besine dikkat çekti Uzmanlar sayısız hastalığa neden olabilecek bir besine dikkat çekti Uzmanlar et ve tavuk suları yerine kullanılan bulyonların son derece zararlı olduğunu belirtip vatandaşları uyarıyor. Uzmanlara göre yemeklerin tadını daha lezzetli yapmak adına içerisine katılan bulyonlar birçok hastalığa yol açabilir.
Zeren Ertaş'ın cenazesinde müftüden skandal ifadeler: 'Emir büyük yerdendir, itiraz edecek makam yoktur' Zeren Ertaş'ın cenazesinde müftüden skandal ifadeler: 'Emir büyük yerdendir, itiraz edecek makam yok KYK yurdunda meydana gelen asansör faciasında hayatını kaybeden Zeren Ertaş için bugün cenaze töreni düzenlendi. Cenaze namazında Pendik Müftüsü Musa Bilgiç, "Zeren'in ölümünde itiraz edilecek hiçbir makam yoktur" ifadelerini kullandı.
Ölüme yakın deneyim yaşayanlar anlatıyor: "Beni iyileştiren ışığı gördüm" Ölüme yakın deneyim yaşayanlar anlatıyor: "Beni iyileştiren ışığı gördüm" "Başarısız bir inşaatçıydım. Param suyunu çekiyordu ve dairemden çıkarılmak üzereydim." David Ditchfield, hayatını değiştirecek kaza yaşandığında 46 yaşındaydı ve çok içki içiyordu. Londra'daki hayatı yolunda gitmiyordu.
Çiğdem Kışlalı'nın hukuk savaşı: Kansersin dediler iki memesini aldılar Çiğdem Kışlalı'nın hukuk savaşı: Kansersin dediler iki memesini aldılar Kocaeli'de yaşayan bir kadın 6 yıl önce sağ memesinin üst kısmında kitle benzeri bir şey fark edilmesi üzerine tedavi için özel bir hastaneye gitti. 'Kansersin' denilen kadının iki memesi de alındı...
Putin kalp krizi geçirdi, kalbini doktorlar tekrar çalıştırdı iddiası Putin kalp krizi geçirdi, kalbini doktorlar tekrar çalıştırdı iddiası Rusya'da Telegram üzerinden yayın yapan, Kremlin içinden aldığı haberlerle bilinen muhalif yayın General SVR, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in dün gece kalp krizi geçirdiğini iddia etti.
Sonbaharda daha sık hastalanmanın nedenlerinden birisi 'hüzün' olabilir Sonbaharda daha sık hastalanmanın nedenlerinden birisi 'hüzün' olabilir Hollanda’da çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği hizmeti veren kurumların araştırmasına göre, insanlar sonbahar hüznüne bağlı stres nedeniyle daha sık gribe yakalanıyor
Devlet hastanesinde büyük skandal: Temizlik görevlisi ameliyata girmiş! Devlet hastanesinde büyük skandal: Temizlik görevlisi ameliyata girmiş! Bozüyük Devlet Hastanesi’nde çalışan beyin cerrahı Sezer Zehir’in ameliyatlara temizlik görevlisi ile medikal malzeme satan firmanın çalışanlarını alıp cerrahi işlem yaptırdığı ortaya çıktı.
Ece Seçkin'in hastalığı idiyopatik kronik alerji nedir, belirtileri neler? Ece Seçkin'in hastalığı idiyopatik kronik alerji nedir, belirtileri neler? Şarkıcı Ece Seçkin, hastalığı hakkında konuştu. "Yedi ay kadar işkence çektim. Sonrasında doğru tedaviyle iyi bir yere geldik" hastalık sürecini anlattı.
Dördüncü kez kansere yakalanmıştı: Yeşilçam güzeli Bahar Öztan'ın sağlık durumu nasıl? Dördüncü kez kansere yakalanmıştı: Yeşilçam güzeli Bahar Öztan'ın sağlık durumu nasıl? Dördüncü kez kansere yakalanan Yeşilçam'ın gamzeli güzeli Bahar Öztan sağlık durumunu paylaştı, sevenlerinden dua etmelerini rica etti.
AKP'den torpili olmayan kanser hastasına oda verilmedi, kadın hayatını kaybetti iddiası AKP'den torpili olmayan kanser hastasına oda verilmedi, kadın hayatını kaybetti iddiası Bursa Şehir Hastanesi’nde Erdal Usta'nın kanser hastası eşi Fatma Usta’ya oda bulunamadı. İddialara göre; Bursa Şehir Hastanesi’nde boş olan VİP (Süit) odalara sadece iktidara yakın isimler ve yakınları kalabildiği için oda verilemeyen kanser hastası Fatma Usta hayatını kaybetti.