Sağlık

Yüz Binlerce Takipçisi Bulunan Ünlü Oyuncu Esra Dermancıoğlu Yardım İstedi! Hastalığını İlk Kez Açıkladı Ünlü Oyuncu Esra Dermancıoğlu Yardım İstedi! Hastalığını İlk Kez Açıkladı 53 yaşındaki oyuncu Esra Dermancıoğlu, son paylaşımıyla gündem oldu.
Prof. Dr. Şener'den Üçlü Virüs Uyarısı: Aralık'tan İtibaren... Prof. Dr. Şener'den Üçlü Virüs Uyarısı: Aralık'tan İtibaren... Prof. Dr. Alper Şener, "Bu sene 2 yıldır unuttuğumuz gripte rinovirüste, influenza ve RSV'de bir tırmanış başladı. Bu tırmanış trendine Kovid-19 katılmadı."
Yasemin Yalçın Tedavisi Olmayan Kas Hastalığıyla Mücadele Ediyor Yasemin Yalçın Tedavisi Olmayan Kas Hastalığıyla Mücadele Ediyor İnce İnce Yasemince' dizisiyle birçok tiplemeye canlandıran ve akıllarda kalan ünlü oyuncu Yasemin Yalçın, son haliyle bir kez daha gündeme geldi.
İki Haftayı Geçen Öksürüklerde Akciğer Kanseri Şüphesi İki Haftayı Geçen Öksürüklerde Akciğer Kanseri Şüphesi "İki haftayı geçen öksürükler, özellikle koyu renk ve kanlı balgam çıkartılıyorsa bu akciğer kanseri açısından mutlaka uyarıcı olmalı" diyen Prof. Dr. Burcu Tokuç, yurttaşlara uyarılarda bulundu.
AKP Kürtaj Hapını Yasaklattı, İnternette Karaborsa Satışı Patladı AKP Kürtaj Hapını Yasaklattı, İnternette Karaborsa Satışı Patladı Kadınların tıbbi düşük uygulanması için kullandıkları ‘kürtaj hapının’ Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanmasıyla söz konusu ilaç internet üzerinden kaçak olarak satılıyor.
TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı Tutuklandı TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı Tutuklandı İstanbul'da gözaltına alınarak Ankara ya getirilen Şebnem Korur Fincancı çıkarıldığı Ankara Adliyesi 3. Sulh Ceza hakimliğince tutuklandı. 
Adaçayı Yağı faydaları neler? Adaçayı Yağı nasıl kullanılır? Kadın sağlığı için neden önemli? Adaçayı Yağı faydaları neler? Adaçayı Yağı nasıl kullanılır? Kadın sağlığı için neden önemli? Bazı esansiyel yağlar var ki stresten, enfeksiyona kadar birçok rahatsızlığa iyi geliyor. Özellikle menopoz semptomları yaşayan kadınlar için mucize yaratan yağlar bulunuyor.
Zeytin ve Zeytinyağı Faydaları Saymakla Bitmiyor Zeytin ve Zeytinyağı Faydaları Saymakla Bitmiyor Kahvaltılarda ve yemeklerin içerisinde kullanılan zeytinyağının faydaları saymakla bitmiyor. Diğer yağlara göre çok daha faydalı olan bu yağın her sabah bir kaşık içilmesi mucizevi sonuçlar sağlıyor.
Sosyetik estetikçi Sevgi Ekiyor ip askısı yaptığı hastasıyla davalık oldu Sosyetik estetikçi Sevgi Ekiyor ip askısı yaptığı hastasıyla davalık oldu Ünlü medikal estetik doktoru Sevgi Ekiyor, yaptığı estetik operasyon sonrası mahkemelik oldu. Doğan A. isimli şahıs, yapılan estetikten 2 ay geçmesine rağmen yüzünün eskisinden daha kötü hale geldiğini savunarak, ünlü cerrahtan şikayetçi oldu.
Billur Kalkavan'ın Ölümüne Neden Olan Akciğer Kanseri Belirtileri Nelerdir? Billur Kalkavan'ın Ölümüne Neden Olan Akciğer Kanseri Belirtileri Nelerdir? Billur Kalkavan'ın ölüm nedeni olan akciğer kanseri nedir, belirtileri nelerdir? İşte ünlü oyuncu Billur Kalkavan'ın ölüm sebebi olan akciğer kanserinin belirtileri...
Kontrolsüz Ağrı Kesici Kullanmak Kalp Krizi ve Felç Riskini Arttırıyor Kontrolsüz Ağrı Kesici Kullanmak Kalp Krizi ve Felç Riskini Arttırıyor Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği Başkanı Prof. Dr. Meral Kanbak: "Türkiye'de en çok satılan ilaç ağrı kesiciler fakat uzun süreli parasetamol kullanımı yüksek tansiyonu olan kişilerde kalp hastalığı ve felç riskini artırabilir.
Vücuduma Ayı Kanı Enjekte Ettireceğim Demişti! Selen Görgüzel'den Şiddet İtirafı Vücuduma Ayı Kanı Enjekte Ettireceğim Demişti! Selen Görgüzel'den Şiddet İtirafı Sünnet derisinden cilt bakımı yaptırdığını açıklayan ve şimdi de "Vücuduma ayı kanı enjekte ettirmek istiyorum."
Prof. Esin Şenol'u Ölümle Tehdit Eden Mustafa Yücel Yine Serbest Kaldı Prof. Esin Şenol'u Ölümle Tehdit Eden Mustafa Yücel Yine Serbest Kaldı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’u alenen tehdit eden, bilim ve aşı karşıtı Mustafa Yücel, kelepçesini kırması nedeniyle koruma kararını ihlalden üç gün‘zorlama hapis cezası’ na çarptırıldı.
Eşim benimle ve kız kardeşimle aynı anda üçlü ilişki istiyor sorusuna Esra Ezmeci'den ilginç yanıt Eşim benimle ve kız kardeşimle aynı anda üçlü ilişki istiyor sorusuna Esra Ezmeci'den ilginç yanıt 36 yaşındaki uzman klinik psikolog Esra Ezmeci, sosyal medyadan gelen itiraf ve sorularla olay olmaya devam ediyor.
Hamilelere Plastik Ambalaj Uyarısı: Anne Sütünde Mikroplastiklere Rastlandı Hamilelere Plastik Ambalaj Uyarısı: Anne Sütünde Mikroplastiklere Rastlandı İtalyan bilim insanları ilk kez anne sütünde mikroplastiklere rastladı. Araştırmacılar bu maddelerin bebekler üzerindeki potansiyel sağlık etkileri konusunda büyük endişe duyduklarını belirterek, annelere ambalajlı gıdalardan ve çeşitli kozmetik ürünlerden kaçınmasını tavsiye etti.
İktidar Tepkilerin Ardından Ankara'da Devlet Hastanelerini Kapatmaktan Vazgeçti İktidar Tepkilerin Ardından Ankara'da Devlet Hastanelerini Kapatmaktan Vazgeçti Etlik Şehir Hastanesi’nin açılmasının ardından, kapatılması planlanan Sami Ulus Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Etlik Zübeyde Hanım Hastanesi ve Dışkapı Yıldırım Beyazıt Hastanesi’nde eşyalar geri taşınıyor.
Yurt Dışına Gitmek İçin Başvuran Hekim Sayısı 9 Ayda 2 Bine Dayandı Yurt Dışına Gitmek İçin Başvuran Hekim Sayısı 9 Ayda 2 Bine Dayandı TTB, eylül ayında 255 hekimin ‘İyi Hal Belgesi’ için başvurduğunu, 2022’nin dokuz ayında toplam başvurunun bin 938’e ulaştığını açıkladı.