Gündem

Hacettepe Mezuniyetinde Öğrenci Konuşmasına Dekan Müdahalesi! Hacettepe Mezuniyetinde Öğrenci Konuşmasına Dekan Müdahalesi! Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Deniz Demiryürek, mezuniyet töreninde konuşma yapan bir öğrencinin sözünü kesti. Salondan yükselen yoğun tepkiler sonrasında dekan, öğrenci Kaya Avşar'ın konuşmasına izin vermek zorunda kaldı.
Acun Ilıcalı'dan Beklenen Yanıt Geldi! Acun Ilıcalı'dan Beklenen Yanıt Geldi! TV8'de yayınlanan Survivor All Star 2022 yarışmasının kazananı Nisa Bölükbaşı olmuştu. Nisa'nın şampiyon olması ile ilgili sosyal medyada ortaya ilginç iddialar atılmıştı. Programın sahibi ve sunucu Acun Ilıcalı katıldığı bir programda iddialara yanıt verdi.
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Şok Etti! Müstehçen Bir Şekilde Çilek Yedi! Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Şok Etti! Müstehçen Bir Şekilde Çilek Yedi! Savaşı başlattığından beri tüm dünya Vladimir Putin'i konuşsa da Rus liderin en yakın çevresindeki isimler de bir o kadar dikkat çekiyor. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova sosyal medya hesabından paylaştığı bir video ile hayretler içinde bıraktı.
Vatandaştan TBMM ve CİMER’e İlginç Başvuru! Vatandaştan TBMM ve CİMER’e İlginç Başvuru! TBMM ve CİMER’e başvuran Y.D. adlı vatandaş, Atatürk’ün dört ayrı nüfus kaydının olduğunu belirterek düzeltilmesi talebinde bulundu. Ancak başvuran vatandaşın talebi Atatürk ile soy bağı olmadığı için dikkate alınmadı.
Yobaz Akit Yazarı Karahasanoğlu'ndan Flaş Bülent Arınç İddiası Yobaz Akit Yazarı Karahasanoğlu'ndan Flaş Bülent Arınç İddiası Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü ve yazarı Ali Karahasanoğlu, bugünkü yazısında, iktidarın son dönemdeki icraatlarını eleştiren TBMM Başkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliği yapan, AKP kurucularından Bülent Arınç’ın FETÖ’yü aklayıp-paklayanlarla işbirliği yaptığını ileri sürdü.
AKP Yüzde 30'un Altında, Çekirdek Seçmenini de Kaybediyor AKP Yüzde 30'un Altında, Çekirdek Seçmenini de Kaybediyor Son açıklanan anket sonuçlarına göre CHP birinci parti konumuna geldi. SİTA Politik Danışmanlık Genel Müdürü Suat Özçelebi, yüzde 30 sınırının altına düşen AKP’nin çekirdek seçmenini de kaybetmeye başladığını aktardı.
Ahmet Takan: Kılıçdaroğlu Gönüllüleri'nin Saha Çalışmalarından Altılı Masa Rahatsız! Ahmet Takan: Kılıçdaroğlu Gönüllüleri'nin Saha Çalışmalarından Altılı Masa Rahatsız! Korkusuz yazarı Ahmet Takan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olması için halkla ilişkiler faaliyeti yapan “Kılıçdaroğlu Gönüllüleri”nin aktif olarak sahaya inecek olmasının parti içinde ve altılı masada rahatsızlığa neden olduğu kulisini yazdı.
Yobaz Akit Yazarı Hacı Yakışıklı, Ekonomik Krizi 15 Temmuza Bağladı! Yobaz Akit Yazarı Hacı Yakışıklı, Ekonomik Krizi 15 Temmuza Bağladı! Yeni Akit’in Ankara Temsilcisi ve yazarı Hacı Yakışıklı, Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krizi 15 Temmuz’da yaşananlara bağladı.
Ertuğrul Özkök, Sedat Peker’in İddialarını Yalanladı! Ertuğrul Özkök, Sedat Peker’in İddialarını Yalanladı! Gazeteci Ertuğrul Özkök'ün ‘beşli çete’ ismiyle anılan şirketlerden Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz’den prim aldığını iddia edildi. Özkök, hakkındaki prim iddialarına ilişkin olarak verdiği yanıtta, "75 yıllık hayatımda sadece patronum Aydın Doğan’dan prim aldım" diye konuştu.
OGM Kararıyla Türkiye Ormanlarının Sonu Geliyor! OGM Kararıyla Türkiye Ormanlarının Sonu Geliyor! Orman Genel Müdürlüğü (OGM), "orman yangınlarıyla mücadele" gerekçesiyle, yol kenarlarında sağlı sollu 5 metre derinlikteki bütün ağaçların kesilmesi talimatını verdi.
Tepki Çeken SMA Kampanyası: SMA İlaçları 1 TL Olarak Faturamıza Yansısın Tepki Çeken SMA Kampanyası: SMA İlaçları 1 TL Olarak Faturamıza Yansısın Instagram üzerinde başlatılan “SMA ilaçları 1 TL olarak faturamıza yansısın” kampanyası, sosyal medyayı ikiye böldü. Ünlü şarkıcı ve AHBAP Derneği'nin kurucusu Haluk Levent de kampanya hakkındaki görüşlerini paylaştı.
Bayramda Tatil Planı Yapanlar Üzülecek! Meteoroloji'den 23 İle Sağanak Uyarısı! Bayramda Tatil Planı Yapanlar Üzülecek! Meteoroloji'den 23 İle Sağanak Uyarısı! Meteoroloji tarafından paylaşılan son hava raporuna göre, Kurban Bayramı'nın ilk günü olan 9 Temmuz tarihinde İstanbul ve İzmir dahil olmak üzere 23 ilde sağanak yağış bekleniyor. Yağışlar bayramın ikinci gününde de devam edecek.
Devletin İçki ve Sigara İçenlerden Kazancı 125,4 Milyar Lira Devletin İçki ve Sigara İçenlerden Kazancı 125,4 Milyar Lira Meclis’ten kabul edilen ek bütçeyle yıl sonu için hedeflenen 376,6 milyar liralık Özel Tüketim Vergisi’nin (ÖTV) 125.4 milyar lirası alkol ve tütünden gelecek.
Yılmaz Özdil Bilal Erdoğan'ın İbn Haldun Açıklamasına Hak Verdi! Yılmaz Özdil Bilal Erdoğan'ın İbn Haldun Açıklamasına Hak Verdi! Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın üniversite öğrencilerine söylediği “İbn Haldun” açıklamasına imalı bir dillet “yüzde yüz” katıldığını yazdı.
ORC Anketi: AKP Düşüşte, İyi Parti Yükseliyor! ORC Anketi: AKP Düşüşte, İyi Parti Yükseliyor! ORC Araştırma Temmuz ayı anket sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Dokuz bin kişiyle yapılan ankete göre AK Parti düşüşte, İYİ Parti ise yükselişe devam ediyor.
En güzel Resimli Kurban Bayramı Mesajları! En güzel Resimli Kurban Bayramı Mesajları! Birçok kişi, Facebook, Instagram, Whatsapp, Twitter, Telegram gibi platformlardan sevdiklerinin bayramını kutlamak için en güzel resimli Kurban Bayramı mesajları ile ilgili araştırma yapıyor. İşte en yeni Kurban Bayramı mesajlar ve sözleri...
Bedelli Askerlik Ücretinin 80 Bin 64 Lira Olmasına Gelen Komik Yorumlar Bedelli Askerlik Ücretinin 80 Bin 64 Lira Olmasına Gelen Komik Yorumlar Son birkaç yıldır her günümüz zamla geçse de temmuz ayı her zaman daha da bir zam ayı olmuştur. Ürünlerin yanında devletin sunduğu bazı olanaklar da temmuz ayında zamlanıyor. Bunlardan birisi de bedelli askerlik.