Çağla Öksüz cagla.oksuz@gmail.com@

2018'in En Moda Rengi

Pantone Renk Enstitüsü 2018’in en trend rengini açıkladı.

Pantone Renk Enstitüsü 2018’in en trend rengini açıkladı. Ultraviolet… Ultra Violet’in Pantone renk kodu ise 18-3838.

Pantone Renk Enstitüsü’nün Yönetici Direktörü Leatrice Eiseman, Ultra violet rengi neden seçtiklerini ise şu sözlerle açıkladı: Hayal gücü ve yaratıcılık gerektiren bir dönemde yaşıyoruz. Bir mavi bazlı mor olan Ultra violet bize ihtiyacımız olan yaratıcı ilhamı sağlayacak ve farkındalığımızı yükseltecek. Yeni teknolojilerden, sonsuz galaksiye, sanatsal anlatımdan, ruhsal çözümlemelere derinliğe sahip bu mor rengi bizi bekleyen bilinmezlere ışık tutacak.

Orijinal, asi ve çarpıcı tavırlı bu renk kozmos, gezegenler ve yıldızlardan esinlenerek seçilmiş. Aynı zamanda asaletin, zerafetin ve kraliyetin rengi olan mor rengi tarihte en güzel kombinleyen kişi kuşkusuz Prenses Diana olmuştur.

ultraviolet-003

Balenciaga, Gucci, Dolce&Gabbana, Elie Saab, Saint Lauren, Jimmy Choo, Miu Miu gibi moda ve aksesuar dünyasının devlerinin yanında H&M, Zara, Fineapple gibi hazır giyim markaları da koleksiyonlarına ekleyip yılın en trend rengi mor renge çokça yer veriyor. Sadece moda da mı? Bu yıl markaların vitrinlerinden, ev tekstiline, makyajdan saç renklerine, sanattan teknolojiye kadar mora boyanacağımız bir yıl geçireceğiz.

ultraviolet4

Peki trend rengi nasıl uygulayacağız?

Öncelikle mor renk moda diye her gördüğümüz mor rengi almıyoruz. Ultra violet rengi içeriğinde mavi bazı olan bir renk.

ultraviolet3

Peki ne yapıyoruz? Soğuk cilt alt tonuna sahip olanlar; ultra violet’te dahil daha çok içeriğinde mavi rengi barındıran yani maviye yakın lavanta tonlardaki renkleri tercih etmeli; sıcak cilt alt tonuna sahip olanlar ise kıyafet ve aksesuarlarında içeriğinde sarı rengi barındıran; menekşe tonlarını tercih etmelidir.

ultraviolet-001

Doğru mor tonunu bulduğumuza göre mor rengi stilimize nasıl yansıtacağız?

Monokrom bir stile sahipseniz, baştan aşağıya mor ve tonlarını giyebilirsiniz; ya da mix and match stilini kendinize daha yakın buluyorsanız; aksesuar ve kıyafetlerinizde mor rengi, diğer renkler ile kombinleyebilirsiniz. Kış aylarında kombinlenecek en güzel mor parçalar ise kuşkusuz suni kürkler, örgü kazaklar, taytlar ve çorap çizmeler olacaktır.

Çağla Öksüz

www.caglaoksuz.com

https://www.instagram.com/crllcgla/

 https://www.youtube.com/channel/UC6j5SRkBdUYhJp90v5jgPHg/featured?view_as=subscriber

Diğer Yazıları

En Çok Okunan Haberler
Yılmaz Özdil, Uğur Dündar ve Emin Çölaşan Doğan grubunun satılmasına ne dedi?1Yılmaz Özdil, Uğur Dündar ve Çölaşan Doğan grubunun satılmasına ne dedi?
22 Mart Perşembe reyting sonuçları: Bizim Hikaye mi, Survivor mı?222 Mart reyting sonuçları: Bizim Hikaye mi, Survivor mı?
CNN Türk ve Kanal D'ye ne olacak? Şok iddia!3CNN Türk ve Kanal D'ye ne olacak? Şok iddia!
Yılmaz Özdil’den olay yaratacak Aydın Doğan yazısı4Yılmaz Özdil’den olay yaratacak Aydın Doğan yazısı
Sosyal medya fenomeni gözaltına alındı5Sosyal medya fenomeni gözaltına alındı
Doğan grubu neden satıldı? İşte herkesin merak ettiği soru6Doğan grubu neden satıldı? İşte herkesin merak ettiği soru
İsmail Küçükkaya: Mehmet Ali Yalçındağ Trump ve Erdoğan’a yakın iş adamı7İsmail Küçükkaya: Yalçındağ Trump ve Erdoğan’a yakın iş adamı
Salih Müslim: Afrin'den çekilen YPG gerilla savaşına yönelecek8Salih Müslim: Afrin'den çekilen YPG gerilla savaşına yönelecek
Mehmet Ali Yalçındağ'dan Doğan Medya'nın başına geçiyor iddiası hakkında açıklama9Doğan Medya'nın başına geçiyor iddiası hakkında açıklama
Sosyeteyi sarsan intiharın altından yasak aşk çıktı!10Sosyeteyi sarsan intiharın altından yasak aşk çıktı!