Sağlık

Ankara'nın Tek  Onkoloji Hastanesi Kapatılıyor! Ankara'nın Tek Onkoloji Hastanesi Kapatılıyor! Yılda yaklaşık 400 bin kişiye poliklinik, 25 bin kişiye ise yataklı tedavi hizmeti veren Ankara Onkoloji Hastanesi kapatılıyor.
Athena'nın Gitaristi Hakan Özoğuz'dan Üzücü Haber; Lenfomaya Yakalandı Athena'nın Gitaristi Hakan Özoğuz'dan Üzücü Haber; Lenfomaya Yakalandı Athena grubunun ikiz kardeşlerinden Hakan Özoğuz’un lenfomaya yakalandığı bu nedenle bir süredir konserlerde yer alamadığı öne sürüldü.
Eski Vekil Haluk Pekşen'in Ölümüne Covid Aşısı Değil Balık Kılçığı Neden Olmuş Eski Vekil Haluk Pekşen'in Ölümüne Covid Aşısı Değil Balık Kılçığı Neden Olmuş Eski CHP’li vekil Haluk Pekşen’in Bodrum ve Ankara’daki iki ayrı hastanede bir ayı bulan yaşam mücadelesini kaybetmesinin ardından Covid-19 aşısı üzerinden tartışma açıldı.
Bu Balık Her Derde Deva: Palamut Yemenin Faydaları Neler? Palamut Hangi Hastalıkları Önlüyor? Bu Balık Her Derde Deva: Palamut Yemenin Faydaları Neler? Palamut Hangi Hastalıkları Önlüyor? Hasta olmamak için beslenmenize oldukça dikkat etmeniz gerekiyor. Bu sebeple kışın yenilen yiyecekler sağlık için daha büyük önem taşıyor. Palamut balığı birçok hastalık için mucizevi etkiler sağlıyor.
Hande Erçel'in 2,5 Yaşındaki Yeğeni Kanser Tedavisi Görüyor Hande Erçel'in 2,5 Yaşındaki Yeğeni Kanser Tedavisi Görüyor Oyuncu Hande Erçel'in kendisinden 2 yaş büyük olan influencer ablası Gamze Erçel ve eşi Caner Yıldırım aldıkları kötü haberle adeta yıkıldı. Hande Erçel'in 2,5 yaşındaki yeğeni Aylin Mavi Yıldırım kanser tedavisi görmeye başladı. Yürek burkan haberi canlı yayında duyuran Arto, '' Karnındaki şişkinlikten dolayı Mart ayında hastaneye gidiyorlar ve maalesef kanser tedavisi görmeye başlıyor'' ifadelerini kullandı.
Uzmanı Erken Kırışıklığın Nedenini Açıkladı Uzmanı Erken Kırışıklığın Nedenini Açıkladı Prof. Dr. Muhammed Emin Akkoyunlu, “Uyku aslında hem stresin unutulması hem de bilginin hatırlanması açısından oldukça önemli. Eğer yeterince uyumazsak growth hormonu yeterince salgılanamayacağından dokunun yenilenmesinde bozulmalar, kanser riski, erken kırışıklık gibi birçok sorun ortaya çıkar” dedi.
15-16 Eylül Tarihine Dikkat; Doktorlar İş Bırakıyor 15-16 Eylül Tarihine Dikkat; Doktorlar İş Bırakıyor Yeni Ek Ödeme Yönetmeliği'nin dışında bırakılan üniversitelerde çalışan asistan doktorlar, 15-16 Eylül’de iş bırakma eylemi yapacak.
Tıp Dünyası Şokta: İkiz Bebeklerin Babaları Farklı Çıktı Tıp Dünyası Şokta: İkiz Bebeklerin Babaları Farklı Çıktı Portekiz'de akıllara durgunluk veren bir olay meydana geldi... Aynı gün iki farklı erkekle cinsel ilişkiye giren bir kadın ikiz bebekler dünyaya getirdi. Fakat yapılan DNA testinde ikizlerin babalarının farklı olduğu tespit edildi.
Çin Sprey Covid Aşısına Onay Verdi Çin Sprey Covid Aşısına Onay Verdi Çin, bir spreyle solunan Covid-19 aşısına onay veren ilk ülke oldu. CanSino şirketi tarafından hazırlanan aşının içeriği, enjektörle yapılan aşıların içeriğine benziyor.
Kalıcı Oje Kansere Yol Açar mı? Güzelleşmek için Kalıcı Oje Yaptıran Kadınlara Flaş Uyarı Kalıcı Oje Kansere Yol Açar mı? Güzelleşmek için Kalıcı Oje Yaptıran Kadınlara Flaş Uyarı Kalıcı ojelerle ilgili uyarıda bulunan Dermatoloji Uzmanı Dr. Emre Araz deri kanserine dikkat çekti.
MasterChef Hamza Hastalığı Ne? Masterchef Hamza Mercimek'ten Kötü Haber MasterChef Hamza Hastalığı Ne? Masterchef Hamza Mercimek'ten Kötü Haber Performansıyla MasterChef Türkiye 2021'e damga vuran Hamza Mercimek'in böbreklerini kaybettiği ve haftada 3 gün diyalize bağlandığı ortaya çıktı. Yarışmanın ana kadrolu ilk bölümüne görüntülü olarak bağlanan Mercimek, "Rahatsızlığımdan dolayı dışarı çıkamadığım için yanınıza gelemedi. Annem böbreğini verecek, ameliyat sürecine hazırlanıyoruz" dedi.
Büyük Gurur: Nobel Ödüllü Aziz Sancar Beyin Kanserinin Tedavisini Buldu Büyük Gurur: Nobel Ödüllü Aziz Sancar Beyin Kanserinin Tedavisini Buldu Nobel ödüllü bilim insanı Aziz Sancar, beyin kanserinin tedavisine yönelik çok önemli bir keşfe imza attı. Sancar, keşfinin detaylarını anlattı.
Sivrisinekler Hangi İnsanları Sokacağını Nasıl Anlıyor? Sivrisinekler Hangi İnsanları Sokacağını Nasıl Anlıyor? Bilim insanları, sivrisineklerin insan kokusunu diğerlerinden nasıl ayırt ettiğini ortaya koydu.
18 Yaşındaki Genç Kızlara Taşıyıcı Annelik Tuzağı 18 Yaşındaki Genç Kızlara Taşıyıcı Annelik Tuzağı Sağlık Bakanlığı'na gelen bir ihbar, 18 yaş altı çocukların ve 18 yaşından büyük kadınların taşıyıcı anne olarak kullanıldığı skandalını gündeme getirdi.
MasterChef'te Danilo Zanna'nın Ağızları Açık Bırakan Tere Öyküsü: Hayatımı Kurtardı MasterChef'te Danilo Zanna'nın Ağızları Açık Bırakan Tere Öyküsü: Hayatımı Kurtardı MasterChef Türkiye 2022'nin yeni sezonunda dün akşam yine ana kadroya girebilmek için yarışmacılar müthiş bir efor sarf etti. Ana ürün olarak yarışmacılara tere ürünü verildi ve yarışmacılar bu üründen yaratıcı yemekler yapmaya çalıştı. Şeflerden Danilo Zanna'nın ise tere ile ilgili hikayesi dikkat çekti. Danilo Şef bu ürünün hayatını kurtardığını belirtti.
Sivrisineklerin  Yolaçtığı Zika Virüsü İçin Kritik Uyarı Sivrisineklerin Yolaçtığı Zika Virüsü İçin Kritik Uyarı Yeniden gündeme gelen Zika Virüs Hastalığına dikkat çeken Doç. Dr. Vuslat Keçik Boşnak, bu hastalıkta ölümün çok nadir görüldüğünü belirterek, vatandaşları virüse karşı uyardı.
Sağlık Personeline Ek Ödeme Miktarları Açıklandı: Ek Ödeme Ne Zaman? Sağlık Personeline Ek Ödeme Miktarları Açıklandı: Ek Ödeme Ne Zaman? Sağlık personeline Ek Ödeme Yönetmeliği Resmî Gazete'de yayımlandı. Peki, sağlık çalışanlarına ek ödeme ne kadar, ne zaman yapılacak?