Sağlık

Eczacıların E Logosu Reklam Sayıldı: Tabela Vergisi Geldi Eczacıların E Logosu Reklam Sayıldı: Tabela Vergisi Geldi Danıştay, eczanelerin zorunlu olarak astığı "E" logosunun 'reklam' olduğuna hükmetti.
Covid 19'da Bugün: 98 Bin 602 Yeni Vaka, 264 Ölüm Covid 19'da Bugün: 98 Bin 602 Yeni Vaka, 264 Ölüm Sağlık Bakanlığı güncel Koronavirüs verilerini açıkladı.
Trans Kadınlara Annelik Hakkı Veriliyor Trans Kadınlara Annelik Hakkı Veriliyor Fransa'da transseksüel kadınlarla ilgili emsal olacak bir mahkeme kararı alındı. Transseksüel bir kadın, erkek olarak sahip olduğu çocuğunun doğum belgesine ikinci anne olarak eklenebilecek.
Fulden Uras Ameliyata Alındı: Fulden Uras'ın Hastalığı Ne? Fulden Uras Ameliyata Alındı: Fulden Uras'ın Hastalığı Ne? Daha önce meme kanserine yakalanan ve defalarca kez ameliyat olan ünlü sanatçı Fulden Uras'ın hastalığı yeniden nüksetti. Uras, tekrar ameliyat olmak zorunda kaldı.
Nihat Hatipoğlu'nun Regl Yorumuna Tepki Yağdı: Hayırdır Hocam Doktor musun? Nihat Hatipoğlu'nun Regl Yorumuna Tepki Yağdı: Hayırdır Hocam Doktor musun? “Din için değil kendimiz için endişe edelim” başlıklı yazısının bir bölümünde okuyucularından geldiğini belirttiği soruları yanıtlayan Nihat Hatipoğlu’nun “Birer hafta aralıkla yeniden regl olunabilir mi” şeklindeki soruya verdiği yanıt tepki çekti.
İlginç Araştırma: Külotlu Çorap Maskeyi Daha Güçlü Hale Getiriyor İlginç Araştırma: Külotlu Çorap Maskeyi Daha Güçlü Hale Getiriyor İngiltere'deki araştırmacıların deneylerine göre, maskenin külotlu çorap ve bantla güçlendirilmesinin en etkili yöntem olduğu ortaya çıktı.
Emine Erdoğan: Tayyip Bey ile İstirahatimiz Sürüyor Emine Erdoğan: Tayyip Bey ile İstirahatimiz Sürüyor Emine Erdoğan, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak kendisinin ve Recep Tayyip Erdoğan'ın Covid-19 karantina sürecine ilişkin, "Durumumuz iyi seyrediyor" dedi
İllere Göre Haftalık Vaka Haritası Açıklandı! İllere Göre Haftalık Vaka Haritası Açıklandı! 22-28 Ocak arası haftalık vaka yoğunluğu haritası açıklandı.
Prof. Dr. Ceyhan Uyardı: Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Bulamayacağız Prof. Dr. Ceyhan Uyardı: Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Bulamayacağız Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Böyle giderse yakında salgınlarda çocuklara bakacak kaliteli 'çocuk enfeksiyon hastalıkları uzmanı' bulamayacağız" diyerek kritik uyarılarda bulundu.
Erdoğan'ın Karantina Günlüğü: Bizi Eve Hapsettiler Erdoğan'ın Karantina Günlüğü: Bizi Eve Hapsettiler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kahramanmaraş Gençlik Kolları tarafından organize edilen gençlik buluşmasına telefonla bağlanıp, gençlere seslendi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Koronavirüse Yakalandı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Koronavirüse Yakalandı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'da Koronavirüse Yakalandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kılıçdaroğlu ve Akşener'den Geçmiş Olsun Mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kılıçdaroğlu ve Akşener'den Geçmiş Olsun Mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan, kovid-19'a yakalandığını açıkladı. Erdoğan, 'Omicron varyantı olduğunu öğrendiğimiz hastalığı hamdolsun hafif geçiriyoruz. ' dedi
Koca'dan Cumhurbaşkanı ve Eşinin Sağlık Durumuna İlişkin Açıklama Koca'dan Cumhurbaşkanı ve Eşinin Sağlık Durumuna İlişkin Açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19'a yakalanan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın sağlık durumuna ilişkin olarak bilgi verdi.
Covid 19'da Bugün: 111 Bin 157 Yeni Vaka, 248 Can Kaybı Covid 19'da Bugün: 111 Bin 157 Yeni Vaka, 248 Can Kaybı Sağlık Bakanlığı güncel koronavirüs verilerini açıkladı.
Semptom Göstermeyenler Farkında Olmadan Virüsü Saçıyormuş Semptom Göstermeyenler Farkında Olmadan Virüsü Saçıyormuş Bilim insanları, corona virüsüne yakalanıp semptom göstermeyenlerin farkında olmadan hastalığı yaydığını tespit etti.
DSÖ'den Umut Veren Haber: Salgında Sükunet Dönemine mi Giriliyor? DSÖ'den Umut Veren Haber: Salgında Sükunet Dönemine mi Giriliyor? DÜnya Sağlık Örgütü, Avrupa'da yaklaşan bahar, Omicron varyantı ve artan bağışıklık ile birlikte sükunet dönemine girileceini söyledi.
Mehmet Ceyhan'dan Kritik Molnupiravir Uyarısı Mehmet Ceyhan'dan Kritik Molnupiravir Uyarısı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Molnupiravir ilacına başlanacak" açıklamnası ardından dikkat çeken açıklamalarda bulundu.