MedyaFaresi MedyaFaresi

Şarkılar Bizi Söyler Ayşe Dinçer Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli?

Ankaralı Ayşe lakabıyla bilinen Ayşe Dinçer, Şarkılar Bizi Söyler programına konuk oluyor. Peki Ayşe Dinçer kimdir?

Eklenme: 17 Ekim 2021 09:36 - Güncelleme: 17 Ekim 2021 09:39

Ayşe Dinçer, Kanal D ekranlarında izleyici karşısına çıkan müzik ve eğlence içerikli Şarkılar Bizi Söyler’in 16 Ekim tarihli konukları arasında yer alıyor. Ankaralı Ayşe olarak bilinen başarılı isim Ayşe Dinçer’in aslen nereli olduğu hayatı kadar merak edilen detaylardan. İşte Ayşe Dinçer’in hayatıyla ilgili bilgiler..

AYŞE DİNÇER KİMDİR?

Ayşe Dinçer, 1977 yılında dünyaya geldi. Aslen Mersinli olan Ayşe Dinçer, Emre Ergen ile evli. Emre Ergen, Ayşe Dinçer'in konser programlarında yardımcı olmaktadır.  Sanatçı Ayşe Dinçer, müzik severler tarafından Ankaralı Ayşe olarak tanınmaktadır. Aslen Mersinli olduğunu ancak Ankara'da doyduğunu belirten Ayçe Dinçer, "Artık Ankara'lıyım" diyerek bu konuya açıklık getirmişti.

Mersin Gazi Lisesinde eğitim görürken, Liseler arası ses yarışmasında birincilik elde etti. Çok genç yaşlarda Mersin'deki düğünlerde sahne almış ve aile geçimine katkı sağlamıştır. 1996 senesinde ise Akkale'nin de jüri olarak yer aldığı, TRT Türk Halk Müziği yarışmasına katılmış yarışmada Akdeniz bölge 1. si ve Türkiye 2.si olarak hayalini gerçekleştirmişti.

2002 yılında Mersin'den Ankara'ya yerleşti, 6 yıl ardından İstanbul'a geliş kararı verdi. Koçum Benim isimli albüm ile birlikte İstanbul'da da sahne almaya başladı. 2008 yılından itibaren, Türkiye dışında, Amerika, Avrupa ve Avustralya gibi dünyanın bir çok ülkesinde sayısız konsere imza attı.

ANKARALI AYŞE ALBÜMLERİ

1999- Gözlerin Aydın,

2008- Koçum Benim,

2010- Bu Fasulye 7.5 Lira,

2011- Bay Bay Canım,

2012- Nakış Nakış,

2013- Gönüllerin Ayşesi,

2014- Aşkımız Olay Olacak,
 
2015- Bunun Adı Aşk

2017- Oh Sana.

ANKARALI AYŞE POPÜLER ŞARKILARI

Dilara

Kirli Mendil

Tiki Tak Tak

Bu Fasulye 7.5 Lira

Efendim İşitmedim

Koçum Benim

Gözlerin Aydın

Ayrılmayalım Yarim

Deli Deli

Okşa Beni

En Çok Okunan Haberler