MedyaFaresi MedyaFaresi

İmamoğlu'ndan TCDD İstanbul Bölge Müdürü'ne ince ayar

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu UKOME toplantısının canlı yayınlanmasını istemeyen TCDD İstanbul 1. Bölge Müdürü Necmettin Acar'a tepki gösterdi.

Eklenme: 26 Kasım 2020 15:29 - Güncelleme: 26 Kasım 2020 19:48

TCDD İstanbul 1. Bölge Müdürü Necmettin Acar, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen UKOME toplantısının kayıt alınması için Ekrem İmamoğlu'na oylama teklifinde bulundu.

İmamoğlu, Acar'ın teklifine "Bu şahsi talebİnizdir. Bizim bu UKOME toplantımızı kapsamamaktadır. İBB'nin tanzim ettiği bu ve ya benzeri toplantıların tümü katılımcıların kim olduğuna bakmaksızın şeffaf bir biçimde yayınlanmaktadır.

Burada kurumsal olarak bulunmaktan rahatsız olan varsa bunu kurumları bize yazsın değerlendirelim. Kişisel olarak ben bulunmaktan rahatsızım diyen varsa toplantıyı terk edebilir.

Bu UKOME'yi biz koordine ediyoruz, çalışma koşullarını ve buradaki kapsama alanını biz tanzim ediyoruz. Bu UKOME'nin herhangi bir gündemini ilgilendirmediği için de bu oylama önerinizi reddediyorum" diye yanıt verdi.

Acar bunun üzerine İmamoğlu'na "O zaman başkanım diğer EKOME'den önce  yazılarımızı yazalım kurumlar olarak size" diye yanıt verdi. İmamoğlu da "olur yazsanız da cevabım belli ama yazsınlar değerlendirelim" ifadeleriyle Acar'a karşılık verdi.