Sağlık

Covid-19 Tablosunda Çarpıcı Değişim! 5.7 Kat Arttı Covid-19 Tablosunda Çarpıcı Değişim! 5.7 Kat Arttı 19 Ağustos - 17 Eylül'ü kapsayan 30 günde toplam 7 bin 465 vefat gerçekleşirken, geçtiğimiz yılın aynı döneminde bu rakam bin 299 olması dikkat çekti.
Prof. Dr. Ceyhan: Delta ile Covid-19 Şekil Değiştirdi! Prof. Dr. Ceyhan: Delta ile Covid-19 Şekil Değiştirdi! Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, ‘Covid-19’un delta varyantıyla şekil değiştirdiğini’ söyledi ve bu hastalıktan en çok kimlerin öldüğünü açıkladı.
Covid-19'da Bugün: 27 Bin 692 Yeni Vaka, 237 Ölüm Covid-19'da Bugün: 27 Bin 692 Yeni Vaka, 237 Ölüm Sağlık Bakanlığı güncel Koronavirüs verilerini açıkladı.
Bakanlıktan Flaş Karar: Negatif ve Aşılı Temaslılara Artık Karantina Yok! Bakanlıktan Flaş Karantina Kararı! Sağlık Bakanlığı 'Covid-19 Temaslı Takibi Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi Rehberi'nde yapılan değişiklikle tam aşılı temaslının HES kodu ilk 5 gün riskli sayılmayacak; 5'inci gün PCR testi negatif çıkarsa izolasyon uygulanmayacak.
Covid-19 Sebebiyle 32 Sınıf Daha Kapatıldı! Covid-19 Sebebiyle 32 Sınıf Daha Kapatıldı! Yüz yüze eğitimin başladığı günden bu yana Samsun'da 14 öğretmen, 34 öğrenci koronavirüse yakalanırken 32 sınıfın ise Covid-19 nedeniyle kapatıldığı açıklandı.
Dünya Sağlık Örgütü'nden Koronavirüs Hakkında Sevindiren Haber! Dünya Sağlık Örgütü'nden Koronavirüs Hakkında Sevindiren Haber! Dünya Sağlık Örgütü haftalık yayımladığı koronavirüs raporunda küresel olarak geçtiğimiz hafta toplam 4 milyon vaka kaydedildiğini, iki aydan fazla süredir ise yeni enfeksiyon sayısındaki ilk büyük düşüşün yaşandığını belirtti.
Covid-19'da Bugün: 28 Bin 118 Yeni Vaka 262 Ölüm Covid-19'da Bugün: 28 Bin 118 Yeni Vaka 262 Ölüm Sağlık Bakanlığı güncel Koronavirüs verilerini paylaştı.
Vaka Sayısı En Çok Artan İller Belli Oldu! Vaka Sayısı En Çok Artan İller Belli Oldu! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden, haftalık vaka haritasını yayınladı.
Prof. Dr. Ceyhan'dan Aşı Karşıtlarına: Arı Sokmuş Gibi Bağıran Prof. Dr. Ceyhan'dan Aşı Karşıtlarına: Arı Sokmuş Gibi Bağıran Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, sosyal medya hesabı üzerinden aşı karşıtlarına bir kere daha seslendi.
Prof. Dr. Müftüoğlu: Türkiye, Salgının En Ağır Dönemini Yaşıyor Prof. Dr. Müftüoğlu: Türkiye, Salgının En Ağır Dönemini Yaşıyor Hürriyet yazarı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, Türkiye'nin, Koronavirüs salgınının en ağır dönemlerinden birini yaşadığını belirtti.
Aşı Olmayı Reddeden Ünlü Youtuber Hayatını Kaybetti Aşı Olmayı Reddeden Ünlü Youtuber Hayatını Kaybetti Koronavirüs aşısı olmayı reddeden ünlü Youtuber Brandon Ashur Covid-19 sebebi ile hayatını kaybetti.
Covid Aşısı Sonrası Regl Şikayetleri Hakkında Araştırma Yapılacak Covid Aşısı Sonrası Regl Şikayetleri Hakkında Araştırma Yapılacak ingiltere'de Covid aşısı sonrası, regl düzeni değişimi veya daha ağır geçmesi gibi şikayetler konusunda araştırma yapılacak.
Covid-19 15 Eylül 2021 Tablosu: 28 Bin 224 Yeni Vaka 248 Ölüm Covid-19 15 Eylül: 28 Bin 224 Yeni Vaka 248 Ölüm Sağlık Bakanlığı güncel Koronavirüs verilerini paylaştı.
Milli Eğitim Bakanlığı Açıkladı: Kurslarda Aşısız Görevlilere Zorunlu PCR Milli Eğitim Bakanlığı Açıkladı: Kurslarda Aşısız Görevlilere Zorunlu PCR Bakanlık tarafından, Covid-19 tedbirleri kapsamında özel öğretim kurumları ve özel öğrenci barınma hizmeti veren kurumlarda alınacak önlemlere ilişkin illere yazı gönderildi.
BionTech ile İlgili Çarpıcı Bilgiler Ortaya Çıktı: Yeterince Avrupalı Değil BionTech ile İlgili Çarpıcı Bilgiler Ortaya Çıktı: Yeterince Avrupalı Değil BioNTech’in kurucuları Özlem Türeci ve Uğur Şahin’in aşıyı geliştirirken yaşadıklarıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.
Korkutan Mu Varyantı Uyarısı: PCR'dan Kaçabiliyor! Korkutan Mu Varyantı Uyarısı: PCR'dan Kaçabiliyor! Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Tuğçe Hürkal, Türkiye'de hızla yayılmaya başlayan Koronavirüs Mu Varyantı hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Kıyafetiyle Yobazların Hedefi Olan Esin Davutoğlu Şenol: Uyuyamıyorum Prof. Esin Davutoğlu Şenol'a Yobazlardan Çirkin Saldırı Prof. Esin Davutoğlu Şenol, kıyafeti sebebi ile kendisini hedef gösteren kişilerden şikayetçi olduğunu belirtti.