Venüs Boğa Burcunda: Mayıs ayında hangi burçlar nasıl etkilenecek?

Dünyada doğal afetler ve toprak kaymaları, ekinlerle ilgili bir takım problemler gündeme gelebilir. Neptün’ün 29 ° Balık burcunda ilerlemesiyle su ile ilgili konularda bazı krizli durumları, aşırı yağışları beraberinde getirebilir.

Burcu Orhan Hullu Burcu Orhan Hullu

Mayıs ayına önemli gezegenlerin dizilimi ile giriş yapıyoruz. Venüs, Güneş, Jüpiter ve Uranüs boğa burcunda ilerlediği bu dönem 8 Mayıs’ta saat 06: 22’de Boğa burcunda bir Yeniay da yaşanacak. Bütün bu gezegenlerin Boğa burcunda ilerlemesi topraklarda yaşanabilecek olumsuz durumlara da işaret ediyor.

Dünyada doğal afetler ve toprak kaymaları, ekinlerle ilgili bir takım problemler gündeme gelebilir. Neptün’ün 29 ° Balık burcunda ilerlemesiyle su ile ilgili konularda bazı krizli durumları, aşırı yağışları beraberinde getirebilir.

Ama bu dönem özellikle güvenlik ve maddi kaynaklarımızla ilgili yeni kararlar verebiliriz. Neptün’ün SCHEAT sabit yıldızı ile kavuşumu denizlerle ilgili sorunlara da işaret etmekte. İyi tarafından ele aldığımızda önemli icatları duyabiliriz.

Jüpiter’inde ALGOL sabit yıldızı ile kavuşumu finansal anlamda zorlu bir aya işaret ediyor. Mayıs ayı itibariyle Mars’ın Koç burcuna geçmesiyle de Euro’nun hızlı yükselişine şahit olabiliriz. Mayıs ayı bizlere ekonomik anlamda öngörülemez ve ani durumlar yaşatabilir.

Teknoloji hisseleri ve kriptoda ani yükseliş ve düşüşler söz konusu olacağından yatırım yaparken yüksek risk almamak isabetli olacaktır.

1 Mayıs’ta Mars’ın Koç transitiyle beraber dünyada askeri alanda hareketlilik başlayabilir. Elbette kendi hayatımızda daha gözü kara davranıp cesaretle bir şeyleri başlatmak isteyebiliriz. Ama motivasyonumuz yüksek olsa bile bazen hızla başladığımız işlerin devamını getirmekte sorun yaşayabiliriz. Aynı zamanda bu dönem daha sinirli mizaca bürünüp olaylar karşısında daha büyük tepkiler verebiliriz.

15 Mayıs’ta Merkür rahat ettiği Boğa burcuna geçiş yapacak iletişim daha yavaş ama güven verici ilerleyecek. Bu dönem karşımızdaki kişilerin fikirlerini değiştirmekte biraz zorlanacağız çünkü Merkür boğa burcundayken insanlar daha sabit fikirli yaklaşım tarzı benimseyebilir. Aynı zamanda iyi konsantre olacağımız bu dönem aklımız daha çok finansal güven arayışına odaklanabilir.

23 Mayıs 16:53’te 2 derece Yay burcunda bir Dolunay deneyimleyeceğiz. Yay ikizler hattını aktif hale getirecek bu Dolunay ile birlikte eğitim, seyahatler, inançlar, iletişim, medya, sanatçılar ve ticaret hayatı ile konularda bazı sonlanmalar ve bazı olayların açığa çıkması söz konusu olabilir. Aynı zamanda Venüs ve Jüpiter’in kavuşumu bizleri fazla iyimserliğe sürükleyebilir. Müsrifliğe varan harcamalar ise bu dönem artıp sonradan canımızı sıkabilir. Daha keyfimize düşkün olabilir ve üşengeçlik yüzünden harekete geçmekte zorlanabiliriz..

23 Mayıs gece yarısına doğru ise Venüs burç değiştirerek İkizler burcuna geçiş yapıyor. İlişkilerde hareketli bir dönem başlıyor. Daha sosyal olacağımız ve yeni insanlarla tanışacağımız bir dönem olsa da bu süreçte başlayan ilişkiler derinlikten uzak, yüzeysel olabilir ve özgürlük, bağımsızlık teması öne çıkabilir. Ama her koşulda bu ilişkiler çok eğlenceli olsa bile bağlanmaktan kaçmaları yüzünden ilişkinize belirsizlikler hakim olabilir dikkat!

26 Mayıs’ta şansın ve bereketin gezegeni Jüpiter İkizler burcuna geçiş yapıyor. Zihinsel farkındalıklarımızın artacağı, öğrenmek ve öğrendiğimiz bilgiyi yaymak isteyeceğimiz, inançların değişeceği, gelişeceği bir dönem bizleri bekliyor. Elbette başta İkizler, Terazi ve Kovalar güzel etkiler alıyor ardından ise Aslan ve Koçlar Jüpiter’den gelecek bu şansı iyi değerlendirecekler.

Mayıs ayında burçları neler bekliyor?

KOÇ: Mayıs ayında zihnen kendinizi daha berrak hissedebilirsiniz. Sadece bu ay cümleleriniz bıçak gibi keskin olacağından sözlerinizi yumuşatarak karşı tarafa aktarmalısınız. Kendinizle ilgili yeni kararlarınızı ve parlak fikirlerinizi uygulamaya geçme aşamasındasınız. Para- finans konularıyla ilgili yeni bir oluşum keyfinizi yerine getirecek. Beklenmedik kazançlar elinize geçeceği gibi bu meblağları sıra dışı ve orijinal kişisel zevklerinize harcamak isteyebilirsiniz .Bu ay Mars’ın burcunuza geçmesiyle birlikte uzun zamandır düşük olan enerjiniz yükseliyor. Ama tartışmalardan uzak durmanız da gerekiyor dikkat.

BOĞA: Kendiniz, dış görünüşünüz, estetiksel konular, imajınızla ilgili yeni bir karar verip Mayıs ortası uygulamak adına harekete geçebilirsiniz. Sizden gizlenen bazı durumlarla ya da arkanızdan dönen oyunlarla yüzleşebilirsiniz. Bu durumun ortaya çıkmasıyla bazı kişilerle aranıza mesafe koyabilirsiniz. Sadece sağlığınıza daha fazla özen göstermelisiniz, bu dönem kafa ve yüz bölgeniz daha hassas olabilir. Çevrenizdeki kadınlardan yana ise daha şanslı etkilerin olduğu bu ay onlar vasıtasıyla sevindirici olaylar ve sürprizler yaşayabilirsiniz.

İKİZLER: Yeni bir ilişkiniz başlayabilir fakat; başta gizli ya da gözlerden uzak yaşamak isteyebilirsiniz. Kafanızdan geçenleri başkalarıyla paylaşmak istemeyip daha çok gizlilik içinde yürütebilirsiniz. Sosyal çevrenizden biri sizi hayal kırıklığına uğratabilir, bu kişiyle bazı krizli durumlar yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle iş ve kariyer konusunda bazı pürüzler yaşasanız bile daha sağlam bir kariyer inşa etmek için sabırlı olmalısınız. Bazı formalite işlerle uğraşmanız gerekebilir. Bu dönem harekete geçmek isteseniz bile bir takım engellerle karşılaşabilirsiniz, şartların netleşmesi için biraz daha beklemeniz gerekebilir.

YENGEÇ: Sosyal çevrenizdeki önemli kişiler vasıtasıyla istediğiniz bir konuda zafere çok yaklaşacaksınız. Bu kişilerin tam desteği bu dönem üzerinizde olacak. Mayıs ayında yeni bir çevreye dahil olmanızla birlikte vizyonunuz ve bakış açınız da yenilenecek. Bu dönem pes etmeyip kariyeriniz ve iş konuları için daha fazla mücadele vermeniz gerekebilir. Yurt dışı bağlantılı iş ya da seyahat, eğitim konularında başta sorunlar yaşasanız bile bunları kolay atlatabileceksiniz. Yeni bir iş çevrenizdeki kişiler vasıtasıyla bu dönem ayağınıza gelebilir. Hatta bu iş arzuladığınızdan daha iyisi bile olabilir.

ASLAN: Mayıs ayında iş ve kariyer konularında yenilikler ve yeni kararlar sizleri bekliyor olacak. Güzel fırsatları yakalayıp mevcut işinizi büyütme potansiyeli yakalayabilirsiniz. Bu dönem işten, ortaktan ya da eşten gelen kazançlar çoğalacağı gibi ekstra yatırımlarınızdan da güzel kazançlar elde edebileceksiniz. Sadece ortak iş yaptığınız kişi ya da kurumlarla ilgili bazı beklentilerinizin boşa çıkması veya bu kişilerle krizli durumlar yaşanabilir. Bu dönem ayak ve ayak bileğiniz, kemikleriniz daha hassas olabileceği gibi sakarlığa, düşmeye, çarpmalara karşıda dikkatli olmanız gerekiyor.

BAŞAK: Yurtdışı, eğitim, uluslararası konular, yabancılarla yürüttüğünüz işlerde yeni oluşumlar sizleri sevindirebilir. Bu olaylar neticesinde yeni bir rota belirleyebilirsiniz. Bazı başaklar yurt dışına yerleşmeyi düşünebilirler. Sağlıksal anlamda olası problemlerin çözümü, sağlığınıza kavuşmanız mümkün. Sadece ikili ilişkiler, ortaklık alanında bir takım sınavlar verebilirsiniz. Hayal kırıklığına uğramamak adına adımlarınızı sağlam atmanız, hataya yer vermemeniz gerekiyor. Finans konularında yaşadığınız sorunlara çözüm bulmak adına farklı yöntemler deneyebilir, pratik çözümler yaratabilirsiniz.

TERAZİ: Yeni ay ile birlikte korktuğunuz, endişe ettiğiniz konuların üzerine gideceğiniz bir ay sizleri bekliyor. Borç - alacak konularıyla ilgili yeni bir düzen oluşturmanız varsa borçlarınızı yapılandırmanız mümkün. Belki de yeni bir kredi arayışına girebilirsiniz. Mayıs ortası, ortak yaptığınız işlerden bu dönem kazançların da artmasıyla birlikte daha rahat hareket edebileceksiniz. Evlilik, ilişkiler, ortaklık konularında mücadele etseniz bile şansın sizden yana olmasıyla birlikte kolay çözüm bulabileceksiniz. Ayrıca birlikte yeni kararlar alabilir ve bunları hızla uygulamaya sokmak isteyebilirsiniz. Ev değişikliği yer değişikliği söz konusu olabilir.

AKREP: İlişkileriniz ya da ortaklığınızla ilgili yeniliklerin olduğu Mayıs ayında güzel etkilere sahip olacaksınız. Geçmişte ilişkiler konusunda bazı hayal kırıklıkları yaşadıysanız bile artık yaralarınızı sarma zamanı sizler için. Bazı akrepler ilişkilerine bir üst noktaya taşımak isteyebilir ya da bu ilişkiyi çevrenize ilan etmek için heyecan duyabilirsiniz. Vereceğiniz bu kararlar sizleri ruhsal olarak yükseltecek nitelikte. Hatta bu dönem yeni bir ortaklık yapacaksınız da çok verimli olabilir. İş -kariyer konusunda ise yapacağınız hamlelerin, sözleşmelerin akıllıca olmasıyla birlikte işinizi istediğiniz noktaya taşıyabileceksiniz.

YAY: Evinizde oluşabilecek su tesisatı ile ilgili sıkıntılarla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Yeniay ile birlikte çalışma koşullarınız işinizle ilgili yepyeni kararlar alıp devamında Mayıs ortası yeni adımlar atabileceksiniz. Daha çok büyüme, genişleme fırsatı yakalayıp iş anlamında adınızı duyurmanız mümkün. Aşk ve çocuklar konusunda ise zihniniz eskisine göre daha meşgul olabilir. Bu konularda alacağınız kararlarla yeni bir rota oluşturabilirsiniz. Günlük rutininizi de değişmesiyle birlikte eskiye göre daha yoğun bir çalışma temposuna girebilirsiniz. Ayrıca işten gelen gelirlerin çoğalması bu dönem mümkün.

OĞLAK: Yakın çevre , kardeş, kuzenlerle olan iletişiminizde sizi üzüp, hayal kırıklığı yaratabilecek durumlar yaşanabilir. Aileniz, ebeveynlerinizle daha fazla ilgilenmek, vakit geçirmek durumunda kalabilirsiniz. Aşk, ilişkiler, çocuklar konusunda yeniliklerin olduğu Mayıs ayında sizleri heyecanlandıracak sevinçli olaylar yaşanabilir. Sevdiğiniz kişilerle tatil ya da keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz. Para- finans konularında geçmişte ektiğiniz tohumların karşılığını alma dönemdesiniz. Bazı oğlaklar yeni bir ilişkiye başlama kararı alabilir, mevcut evliliği olanlar ise çocuk sahibi olmaya karar verebilirler. Bu dönem güçlü değişim arzusunda olacaksınız.

KOVA: Aileniz, yuvanızla ilgili yeni kararların, gündemlerin olduğu Mayıs ayında evinizi, oturduğunuz yeri değiştirmeye karar verebilirsiniz. Kendinizi daha güçlü hissedeceğiniz Mayıs ayında imajınızı yenilemek üzere harekete geçebilirsiniz. Para konularında ise gözlerinizi iyi açın, kandırılma, dolandırılma, para kaybetme riski olan bu ay paranıza sahip çıkmanız gerekiyor. Cebinizden çıkan rakamın daha fazlasını kazanma potansiyeline sahipsiniz. Sadece yakın çevrenizdeki kişilerle olan iletişiminize özen gösterin, kullandığınız cümleler yüzünden kırgınlıklar yaşanabilir.

BALIK: Bu ay bazı konularda önünüzü görmekte zorlanabilirsiniz, hedeflerinize odaklanmak güç olabilir. Mayıs ayı size bazı belirsizlikler, ikilemler yaşatabilir. Maddi konularda ise daha fazla efor harcamakla birlikte, farklı metotlar deneyip kazançlarınızı arttırma yoluna gidebilirsiniz. Yeniay’la birlikte yakın çevrenizde yepyeni oluşumlar içine girebilirsiniz. Ortak kararlar alıp harekete geçmeniz mümkün. Güzel sürprizler ise Mayıs ortası keyfinizi yerine getireceği gibi kısa yolculuklar da planlayabilirsiniz. Sadece hedeflerinizde kararlı olup daha sağlam ilerlemek adına harekete geçmelisiniz.

@astro_brujo