Abone Ol

Yüksekova'da kadın subayların çocuk şefkati

Hakkari Yüksekova'da PKK'ya yönelik operasyon yürüten güvenlik güçleri, Dilekli köyünde ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulundu ve çocuklarla futbol oynadı...

Yüksekova'da kadın subayların çocuk şefkati

İlçede, teröristlerce yerleştirilen el yapımı patlayıcıların imha edilmesi, çukurların kapatılması ve barikatların kaldırılması amacıyla başlatılan "Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu" sürüyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca halkın can ve mal güvenliğine yönelik tehditlerin ortadan kaldırılması için yürütülen operasyonda ilçe merkezinde terör örgütü mensupları ile zaman zaman sıcak çatışmalar yaşanıyor.

Yüksekova'da kadın subayların çocuk şefkati - Resim: 1

İlçenin Eski Kışla, Yeni, Mezarlık, Orman, Yeşildere, Cumhuriyet, Güngör ve Esentepe mahallelerinde operasyonları 24 gündür sürdüren güvenlik güçleri, vatandaşların zarar görmemesi için de özveri gösteriyor.

Halkın, bölücü terör örgütü mensuplarınca "canlı kalkan" olarak kullanılmasını engellemeye çalışan ve operasyonun başladığı tarihten itibaren bin 500'ü aşkın vatandaşın güvenli şekilde tahliyesini sağlayan güvenlik güçleri, ihtiyaç sahibi ailelere de destek veriyor.

Yüksekova'da kadın subayların çocuk şefkati - Resim: 2

Güvenlik birimleri, gelen talep üzerine ilçe merkezine 10 kilometre uzaklıktaki Dilekli köyüne yardım malzemesi ulaştırdı.

Mehmetçik İlk ve Ortaokulu bahçesinde vatandaşlarla bir araya gelen asker ve polisler, beraberlerinde getirdikleri içerisinde yağ, şeker, makarna, pirinç, zeytin, fasulye, bulgur, tahin ve pekmez ile çeşitli gıda malzemelerin bulunduğu 150 kolinin dağıtımını yaptı.

Yüksekova'da kadın subayların çocuk şefkati - Resim: 3

Okul bahçesinde toplanan çocuklarla takım kuran güvenlik güçleri, çift kale maç yaptı.

Oldukça çekişmeli geçen maçta, çocuklar ve güvenlik güçleri keyifli anlar yaşadı.

Yaklaşık yarım saat süren maçın ardından hatıra fotoğrafı çektiren güvenlik güçleri, çocuklara çikolata ve şeker dağıttı.

Kadın subaylar da bahçedeki kız çocukları ve anneleri ile yakından ilgilendi.

Kadınlar ve kız çocuklarıyla sohbet eden ve sıkıntıları olup olmadığını soran görevliler, yardım kolilerinin taşınmasına da yardımcı oldu. AA