Abone Ol

Yılmaz Özdil: Pedofilinin Prezervatifi Değiliz Diyecek Namuslu İmamlara İhtiyaç Var

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.'nin 6 yaşında imam nikâhı ile evlendirilmesine tepki gösterdi.

Yılmaz Özdil: Pedofilinin Prezervatifi Değiliz Diyecek Namuslu İmamlara İhtiyaç Var

Bu yaşananların ilk örnek olmadığı belirterek daha önce yaşanmış başka örnekleri hatırlatan Özdil, “Bu insanlık suçu, sadece şerefsiz babalar, haysiyetsiz dünürler, sapık damatlarla işlenmiyor, nikahı kıyan imamların nezaretinde işleniyor. Bu insanlık suçunun kök sebebi, dini nikahın suistimal edilmesidir” dedi.

AKP iktidarında Türk Medeni Kanunu’nda yapılan dini nikâh düzenlemesini; çocukların “cinsel ilişkiye rıza” yaşının 15'ten 12'ye indirilmesini hatırlatan Özdil, “Ebeveynler istedikleri kadar cahil ve ahlaksız olsun, dünürler istedikleri kadar cahil ve utanmaz olsun, damatlar istedikleri kadar sapık olsun… İmamlar rıza göstermese, bu insanlık suçu işlenebilir mi? İmamlar, nikahını kıy diye kendilerine getirilen kız çocuklarını polise, jandarmaya, savcıya bildirse, bu talihsiz kız çocukları, babaları hatta dedeleri yaşındaki sapıkların yatağına sokulabilir mi?” diye sordu.

“İmamlar bu suçun olmazsa olmazıdır” diyen Özdil bugünkü yazısında şunları kaydetti:

“Artık yeter diye tweetler atarak bu sorunu çözemeyiz. ‘Çocuklara nikâh kıyan imamlara, sapıkların iki misli ceza verilmesi için kanun çıkaracağız’ diyecek siyasetçilere ihtiyaç var. Bu konuda net tavır koyacak, ‘pedofilinin prezervatifi değiliz’ diyecek, namuslu imamlara ihtiyaç var. ‘Çocuklara nikâh kırmızı çizgimizdir’ diyecek, dinimize saygılı din adamlarına ihtiyaç var. Küfrederek olmuyor. Küfürle bedduayla keşke olsaydı, bin defa hallolurdu. Bu suçun olmazsa olmazı imamlardan sadece birinin yakasına yapışılsın, ibret için sadece birine bile hesap sorulsun… Çocuk yaşta evlilik trajedisi yüzde 99 sona erer bu ülkede.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın.