Abone Ol

Türkiye Gündemini Sarsan O Muhabiri Anadolu Ajansı'na Kim Almıştı?

Türkiye gündemini bir anda değiştiren Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan’ın kim olduğu ve ne zaman AA’ya girdiği merak konusu oldu…

Türkiye Gündemini Sarsan O Muhabiri Anadolu Ajansı'na Kim Almıştı?

Medyaradar'da yer alan habere göre Bakan Varank ile Pakdemirli’ye sorduğu Süleyman Soylu sorusu nedeniyle gündeme bomba gibi düşen AA muhabiri Musab Turan’ın Anadolu Ajansı’na Kemal Öztürk’ün AA Genel Müdürlüğü döneminde girdiği ve ailesinin FETÖ ile iltisaklı olduğu öğrenildi.

AİLESİ FETÖ BAĞLANTILI

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin ortak basın toplantısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ilgili soru sorarak gündemi altüst eden Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan'ın Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantılı olduğu iddia edildi.

Musab Turan’ın polis olan ağabeyi T.T’nin Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edildiği, ablası B.U’nun da ihraç edilen FETÖ’cülere ATM üzerinden kartsız para gönderdiği öne sürüldü.

KEMAL ÖZTÜRK DÖNEMİNDE AA’YA GİRDİ

Kemal Öztürk’ün AA Genel Müdürü olduğu dönemde açılan Anadolu Ajansı Haber Akademisi'ni 2011-2012 yıllarında bitirerek AA bünyesine katılan Musab Turan, 9 yılı aşkın bir süredir AA’da görev yaptı.

İSMAİL KÜÇÜKKAYA KİTABINI TANITMIŞ

Ayrıca Musab Kaya’nın, "İnovasyon" adında bir kitap da yayınladığı öğrenildi.

FOX TV’de Çalar Saat programının sunucusu İsmail Küçükkaya’nın, Musab Turan'ın kitabının tanıtımını, "Benim genç, başarılı bir meslektaşım" diyerek yaptığı belirtildi.

NE OLMUŞTU?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Pendik Veteriner Kontrol Enstitüsü'ndeki programında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Toplantıyı takip eden Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan, her iki bakana sorduğu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sorusu gündem oldu.

Yayımladığı videolarla Süleyman Soylu'yu hedef alan Sedat Peker ile ilgili sorular soran gazeteci Musab Turan, "Son günlerde gündemi meşgul eden konular var. Narkobürokrasiyle ilgili iddialar ülkemizi uluslararası arenada zora soktu mu? Hükümetin buna ilişkin bir planı var mı? Ve de 19 yıllık bir toplum hareketi olarak başlayan milletin teveccühünü kazanan AK Parti, ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu'dan daha mı küçük? Buna ilişkin çarşıda, pazarda, metrobüste çocuklar herkes bunu konuşuyor ama sayın bakanlarımız buna ilişkin tek kelime etmiyor. Sayın Pakdemirli bakanımıza sorum da Sayın Soylu kabine toplantısında buna ilişkin bir açıklama yaptı mı, savunma yaptı mı? Açıklaması sizi tatmin etti mi? Sayın Bakanım, üç buçuk yaşındaki oğlumun yüzüne bakarken bu maskeli balodan dolayı utanıyorum. Sizin çocuklarınız yok mu?” ifadelerini kullandı.

MUSAB TURAN KİMDİR?

Bakanlara sorduğu sorunun ardından Anadolu Ajansı’ndaki görevine son verilen Musab Turan, 1989’da doğdu. 9 yıldır Anadolu Ajansı’nda ekonomi muhabirliği yapan Musab Turan, teknoloji ve inovasyon alanlarında YouTube ve benzeri platformlarda içerik üretti.

Ekonomi dünyasının tanıdığı muhabirleri arasında yer alan Musab Turan’ın, bugüne kadar birçok yabancı kaynakta makaleleri yayınlandı.