Abone Ol

TÜGVA Kimseye Kiralamadık Dedi; Maskeli Fotoğraflar Ortaya Çıktı

İBB Sözcüsü paylaştığı fotoğraflarla TÜGVA'nın söz konusu alanı 3.kişilere kiraladığını açıkladı. TÜGVA'dan gelen yanıtta fotoğrafların 2016 yılına ait olduğu söylendi. Fotoğraflardaki maske detayı ise dikkat çekti.

TÜGVA Kimseye Kiralamadık Dedi; Maskeli Fotoğraflar Ortaya Çıktı

Büyükada Şehir Hatları Vapur İskelesi üzerinde bulunan ve işletmesi AKP döneminde TÜGVA’ya verilen kafeterya, mahkeme kararıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne verilmiş olmasa da TÜGVA tahliye işlemini gerçekleştirmedi.

Tahliye işlemini gerçekleştirmek için iskeleye giden İBB’ye bağlı zabıtalar, üst katta bekleyen polislerin engeliyle karşılaştı. Polislerin önünde TÜGVA çalışanları oldukları belirtilen kişiler ile zabıtalar arasında arbede yaşandı.

İBB FOTOĞRAFLARI PAYLAŞTI

İBB Sözcüsü Murat Ongun ise TÜGVA'nın söz konusu yere 3.kişilere kiraladığını gösteren fotopraflar paylaştı.  Ongun, ''İşte TÜGVA isimli vakfın Büyükada İskelesi’ni 3. şahıslara vererek yaptığı organizasyonlar'' diyerek fotoğraflar paylaşan Ongun, ''Büyükada’da şuurlu gençlik yetiştiriyoruz” diyen vakıf iskeleyi kar amaçlı ticari alana çevirmiştir. İBB’yi engelleyen kamu yetkililerinin dikkatine ve kamuoyunun vicdanına sunarız'' ifadelerini kullandı.

Murat Ongun, fotoğrafları paylaştı: TÜGVA, Büyükada İskelesi'ni 3. şahıslara vermiş


 CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da, "Sormuşlar buradan da gösterelim: Gençliğin dedikleri yeri 2 bin liraya kiralayıp usulsüzce 3.şahıslara devredip; özel işletme olarak kullanarak birilerini nasıl zengin ettiklerinin ispatı da son fotoğraflarda. Yalancısın demekle değil yalan söylemekle yalancı olunuyor beyler!" dedi.

TÜGVA'DAN YANIT: FOTOĞRAFLAR 2016 YILINA AİT
TÜGVA İstanbul'un resmi hesabından Murat Ongun'a, TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu'ndan ise Canan Kaftancıoğlu'na yanıt geldi.

TÜGVA'dan yapılan açıklamada özetle, "Organizasyonlardan biri TÜGVA'nın kira sözleşme tarihi olan 2018'den önce 2016'da yapılmıştır. İlçe temsilciliğimizi kimseye kiralamadık, kiralamayız. Bunlar habersizce kapı kilidimizi değiştirip, gasp eden kumpasçıların düzenlediği oyundur" savunması yapıldı.

TÜGVA Başkanı Eminoğlu da paylaşılan fotoğrafların 2016 yılına ait olduğunu öne sürdü. Eminoğlu, "3. şahıslara kiraladığınız diye paylaştığınız fotoğraflar 2016 yılına ait, TÜGVA o alanı 2018’de kiraladı. Danışmanlarınıza bir sorsaydınız" ifadelerini kullandı. Eminoğlu, paylaşımının devamında CHP'yi suçlayıcı ifadeler kullandı.


 TÜGVA Kimseye Kiralamadık Dedi; Maskeli Fotoğraflar Ortaya Çıktı - Resim: 1

TÜGVA'YA YANIT: FOTOĞRAFLARDA MASKE VAR
Eminoğlu'nun 2016 yılına ait olduğunu iddia ettiği fotoğraflarda maske kullanıldığının görülmesi ise dikkat çekti. Sosyal medya kullanıcıları TÜGVA'nın 3.kişilere kiraladığı belirtilen alanda çekilen yeni görüntüleri paylaşarak, pandemi döneminde kullanılmaya başlanan maskeleri işaret etti.