Abone Ol

TRT'nin Ebrar ve Vargas sansürüne tepki yağdı: Sizin işiniz yobazları memnun etmek mi?

Türkiye Kadın Millî Voleybol Takımı, dün Sırbistan'ı yenerek Avrupa Şampiyonu oldu. 'Vargas Havayolları' lakabıyla ülkenin gönlünde taht kuran Melissa Vargas, 41 sayı ile finalin yıldızı oldu. Ancak TRT Vargas ve maçın diğer yıldızı Ebrar Karakurt'la röportaj yapmaması tepkilere neden oldu.

TRT'nin Ebrar ve Vargas sansürüne tepki yağdı: Sizin işiniz yobazları memnun etmek mi?

Filenin Sultanları, Türkiye'ye şampiyonluk sevinci ve gururunu yaşattı.

Eda Erdem, Gizem Örge, Melissa Vargas, Ebrar Karakurt, Zehra Güneş ve dahası performanslarıyla izleyiciyi resmen büyüledi. Büyük heyecanın yaşadığı gecede 41 sayı ile Melissa Vargas attığı servislerle adeta dünya servis hızı rekorunu kırdı. Eda Erdem Dündar ve Zehra Güneş 15'er sayı ve Ebrar Karakurt da 13 sayı kaydetti.

Sık sık cinsel yönelimi nedeniyle zorbalığa uğrayan Ebrar, tüm haksız yorumlara şampiyonluk kazanarak tokat gibi cevap verdi. Ancak geceye dair pek çok ayrıntı şampiyonluğa gölge düşüremedi. Sosyal medya kullanıcıları TRT'nin maçın yıldızları Vargas ve Ebrar Karakurt ile röportaj yapmaması büyük tepki çekti.

Sadece maçın iki yıldız ismiyle röportaj yapılmaması değil, Vargas ve Ebrar'ın çiftetelli oynadığı anların gösterilmemesi gibi birçok detay tartışmalara neden oldu.

Sosyal medya kullanıcıları TRT'nin bu ayıbına sessiz kalmadı. Kimi kullanıcılar bunun bir 'itibarsızlaştırma' çabasına olduğuna vurgu yaparken "Tüm takımla röportaj yapıldı Vargas ve Ebrar'la neden röportaj yapılmadı?" sorusunu yöneltti.