MedyaFaresi MedyaFaresi

THY Yönetiminde Bir TÜGVA Yöneticisi Daha

TÜGVA Koordinatörlerinden İsmail Evlek’in THY TEKNİK’te Koordinatör olarak görev yaptığı ortaya çıktı. TÜGVA’nın eski bir çalışanı, Evlek’in bu görevine TÜGVA sayesinde gediğini iddia etti.

Eklenme: 17 Ekim 2021 11:05 - Güncelleme: 17 Ekim 2021 17:05

Türk Hava Yolları'nın (THY), yer hizmetleri sağlayıcısı TGS'de İnsan Kaynakları Müdürlüğü'ne Emrullah Fuçu'nun getirilmesinden sonra bir dönem TÜGVA'da koordinatörlük yaptığı ortaya çıkmıştı. Bir TÜGVA koordinatörünün de THY Teknik A.Ş'de yöneticilik yaptığı öğrenildi.

THY Teknik A.Ş'de kompanent biriminde koordinatör olarak görev yapan İsmail Evlek'in TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı ve Girişimcilik Koordinatörü olduğu belirtildi.

TÜGVA ile ilgili belgeleri sosyal medya hesabı üzerinden gazeteci Metin Cihan, TÜGVA’nın eski bir çalışanı tarafından gönderilen maili paylaştı. Maili gönderen kişi, THY Teknik personeli İsmail Evlek'in de bulunduğu konuma TÜGVA sayesinde geldiğini iddia etti.

TÜGVA, birçok kurum ile kuruluşta işe giriş ve atamalarda etkin rol oynadığı iddialarıyla gündemdeki yerini koruyor.

İYİ Parti İBB Grup Sekreteri Ali Kıdık, sosyal medya hesabından söz konusu duruma şu sözlerle tepki gösterdi:

“THY bünyesinde bir TÜGVA Koordinatörü daha çıktı. TGS insan kaynakları müdürü yapılan TÜGVA koordinatörü Emrullah Fuçu’dan sonra, TÜGVA Koordinatörlerinden İsmail Evlek’in THY TEKNİK’te Koordinatör yapıldığı anlaşıldı. Vay babam vay.”