Abone Ol

Tesadüfen Aldığı 30 Dolarlık Tablo Sayesinde Milyoner Oldu

İngiltere'de ikamet eden Clifford Schorer isimli adamın başına gelenler büyük şaşkınlığa neden oldu.

Tesadüfen Aldığı 30 Dolarlık Tablo Sayesinde Milyoner Oldu

İngiltere'de ikamet eden Clifford Schorer isimli adamın başına gelenler büyük şaşkınlığa neden oldu. Schorer, Yale İngiliz Sanat Merkezi direktörü Amy Meyers'in emeklilik partisine katılmak için evden çıktı ancak partiye geç kalmıştı. Bu nedenle açık bir dükkan aradı.

Schorer, hemen çevrede ilk bulduğu sanat dükkanına girerek bir şiir kitabı satın aldı. Ancak Schorer satıcının ısrarları üzerine bir çizimi daha gördü ve beğendiği çizimi 30 dolar karşılığında satın aldı.

DURUMU ARKADAŞI FARK ETTİ
Elindeki çizimi alarak doğum günü partisine giden Schorer, daha sonra eve gitti. Ancak arkadaşının tabloyu görmesinden sonra her şey değişti. Çünkü arkadaşı, tablonun ünlü Alman ressam Albrecht Dürer'e ait olan "The Virgin and Child with a Flower on a Grassy Bank" adlı çalışma olduğunu söyledi.

TAM 50 MİLYON DOLAR DEĞERİNDE
Schorer, bu haberi aldıktan sonra havalara uçtu. Çünkü tam 500 yıllık olan tablonun, maddi olarak değeri paha biçilemezdi. Tablonun güncel piyasa değerinin 50 milyon dolar üzerinde olduğunu öğrenen Schorer, büyük bir sevinç yaşadı.Tesadüfen Aldığı 30 Dolarlık Tablo Sayesinde Milyoner Oldu - Resim: 1