Abone Ol

TEOG sınav sonuçları için MEB'den açıklama.. TEOG saat kaçta açıklanacak?

TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, sorusu öğrenciler tarafından merakla cevabını beklerken, konu hakkında flaş MEB'den flaş bir açıklama geldi

TEOG sınav sonuçları için MEB'den açıklama.. TEOG saat kaçta açıklanacak?

2017 TEOG sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce öğrenci tarafından merakla beklenen konular arasında yer alıyordu. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik yapılan ikinci dönem merkezi ortak sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi belirledi. MEB'in resmi Twitter hesabından açıklama yapıldı ve öğrencilere müjde verildi. Peki, 2017 TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar.

TEOG SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

TEOG sınavının tamamlanmasının ardından sonuç açıklama tarihini merak eden on binlerce öğrenci, Milli Eğitim Bakanlığı üzerinden araştırma gerçekleştirdi. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik yapılan ikinci dönem merkezi ortak sınav sonuçları bugün (31 Mayıs) saat 10.00'da açıklanacak.

TEOG SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

TEOG sonuçlarını öğrenmek isteyen velilerin ve öğrencilerin öncelikle e-okul.meb.gov.tr sayfasına girerek "Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş" yapmaları gerekmektedir. Ardından Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kutucuklarına doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapabilirler. e-Okul VBS üzerinden sadece TEOG sınav sonuçları değil aynı zamanda öğrencinin en son notları ve en son devamsızlık bilgisine de ulaşılabiliyor.

Teog sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız

TEOG PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

MEB'in kullanıma sunduğu TEOG Puan Hesaplama sistemi sayesinde öğrenciler, puanlarını tahmini olarak hesaplayabilirler. Bunun için aşağıdaki linkten TEOG PUAN HESAPLAMA ekranına giriş yapılması gerekiyor.