MedyaFaresi MedyaFaresi

Süleyman Soylu F1'de Şampanya Patlatmak İçin Özel İzin Vermemiş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök'ün Formula 1'de bu yıl şampanya patlatılması için kendisinin özel izin verdiği iddialarını yalanladı.

Eklenme: 13 Ekim 2021 08:52 - Güncelleme: 13 Ekim 2021 09:06

Hürriyet gazetesi köşe yazarı Ertuğrul Özkök'ün bugünkü yazısında 2020 Formula 1 İstanbul Grand Prix'sinde podyuma çıkan pilotlara şampanya yerine gazoz verilmesinin eleştirilere neden olmasının ardından bu sene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun şampanya için özel izin verdiğini ve İstanbul Valiliği'nin resmi bir yazı yazarak 'şampanya patlatmayı' onayladığını yazmıştı.

Özkök, Formula 1’i Türkiye’de düzenleyen Intercity Başkanı Vural Ak’a bu konuya sorduğunu söyleyerek aldığı yanıtı şöyle: aktarmıştı:

'Bizzat İçişleri Bakanı Süleyman Soylu özel izin vermiş. Valilik resmi bir yazıyla F1 yönetimine törende geleneksel şampanya seremonisi yapılabileceğini bildirmiş. Demek ki bir yıl önce bu soruyu sormakta haklıymışım. Şampanya patlatmayın emri devletin tepesinden gelmemiş.'

"İlk kez duydum"

Süleyman Soylu, Twitter'dan açıklama yaparak özel izin iddialarını yalanladı. Soylu, 'Bugün Sn. Ertuğrul Özkök’ün köşesinde, 'Formula 1 Yarışı ile ilgili kutlama detaylarının, İçişleri Bakanı’nın özel izni ile gerçekleştiği' ifade edilmektedir. Ben de ilk kez duydum…' dedi.