Abone Ol

Sahte içkiden ölenlerin sayısı 44 oldu

İstanbul'da sahte içki nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 7'ye yükseldi. Geçtiğimiz haftadan beri farklı illerde sahte içki nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 44 oldu.

Sahte içkiden ölenlerin sayısı 44 oldu

Geçen cuma günü Kırıkkale'de başlayan sahte içki faciasında kayıplar hızla artıyor. İzmir'de 18 kişi, Kırıkkale'de 7 kişi hayatını kaybederken, İstanbul'da sahte içkiden ölenlerin sayısı 7'ye yükseldi. Dün de Mersin'de 5, Muğla'da 2, Aydın'da 2 kişi hayatını kaybetmişti.

Bugün sabah saatlerinde ise Trabzon'da bir şahıs aynı sebepten dolayı yaşamını yitirdi. Son olarak Zonguldak'ta da bir kişi sahte içki nedeniyle hayatını kaybetti. Böylece son bir haftada 8 ilde sahte içkiden ölenlerin sayısı 44'e yükseldi. Çoğu yoğun bakım olmak üzere yaklaşık 50 kişinin tedavisi ise sürüyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin sahte içki satışı yapan şüphelileri yakalamak için yürüttüğü çalışmanın sürdüğü bildirildi. Dün kentte düzenlenen operasyonlarda 6 kişi gözaltına alınmıştı.

İstanbul'da sahte içki için kullanılan 6 ton metil alkol Avcılar'da bir depoda bulunmuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TBMM'ye 'alkol kaçakçılığının boyutunu araştırmak ve sahte içki ölümleri engellemek' amacıyla araştırma önergesi verdi. TBMM'ye sunulan araştırma önergesinde "alkolden alınan yüksek verginin evde ve merdiven altı atölyelerde alkollü içki üretimine yönlendirdiği" vurgusu yapıldı.