Abone Ol

SOL Parti’den Tanju Özcan’a sert tepki: Mide Bulandırıcı Marjinal Bir Faşist

Bolu Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Tanju Özcan’ın solcuları hedef alan sözlerine SOL Parti Bolu İl Örgütü, “Mide bulandırıcı marjinal bir faşist, iktidar aparatı...” diye yanıt verdi.

SOL Parti’den Tanju Özcan’a sert tepki: Mide Bulandırıcı Marjinal Bir Faşist

Tanju Özcan, kişisel Twitter hesabından dün yaptığı paylaşımda, depremzedelerle dayanışma faaliyetlerini sürdüren solcuları hedef aldı. Özcan, paylaşımda, “Şu marjinal yapılar sokağa çıkıp, milletin polisi ile arbedeye giriyorlar ya, valla midem bulanıyor. Siz böyle yaparak sadece iktidarın kutuplaştırma siyasetine alet oluyorsunuz. O yüzdendir ki, halk hiç arkanızda durmuyor, man kafalı lafta solcular” ifadelerini kullandı.

Özcan’ın hakaret içeren bu pespaye açıklamasına SOL Parti Bolu İl Örgütü’nden yanıt geldi. Özcan için, “Mide bulandırıcı marjinal bir faşist, iktidar aparatı...” diyen SOL Parti, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Milyonlarca yurttaşımızı etkileyen depremin üzerinden 24 gün geçti.

Binlerce insanın hala daha barınma ihtiyacı karşılanmış değil. İlk etapta çadırları bölgeye göndermesi gereken Kızılay, çadırları derneklere ve vakıflara satmayı tercih etti.

AKP, 20 yıllık iktidarında yardım kuruluşlarını dahi holdingleştirdiği, içini boşalttığı koşullarda Bolu Belediye başkanının “marjinal’ diye belirttiği bu ülkenin devrimcileri, depremin ilk gününden itibaren bölgede dayanışmayı örgütlemiş, halkın en acil taleplerine yanıt vermiştir.

Tanju Özcan bilmelidir ki; bu memleketin devrimcileri halktan çalınanların hesabını sormaya devam edecektir.”