Abone Ol

Sokak düğünleri yasaklandı

Gaziantep'teki sokak düğününde yaşanan terör saldırısının ardından Balıkesir Valiliği de sokak düğünlerinin yasaklanmasına karar verdi

Sokak düğünleri yasaklandı

Balıkesir Valiliği, Gaziantep'te yapılan bir sokak düğün töreni sırasında meydana gelen terör saldırısında 56 kişinin kaybetmesi 94 kişinin de yaralanmasının ardından Balıkesir merkez ve tüm ilçelerde sokak düğünü yapılmasını yasakladı.

Balıkesir Valiliği, merkez ve tüm ilçelerde sokak düğünü yapılmasını yasakladı. Valilikten yapılan açıklamada, "Halkın huzur ve refahına, vatandaşların can ve mal güvenliğine, milletin birlik ve kardeşliğine kast eden kamu düzenini ve bütünlüğümüzü tehdit eden terör eylemlerinin engellenmesi ve bu tür üzücü olayların bir daha yaşanmaması amacıyla açık alanlarda düğün ve benzeri etkinliklerin yapılmasının yasaklanması, güvenlik tedbirlerinin alınabilmesi için kapalı mekânlarda yapılacak düğün, kına gecesi vb. organizasyonlarla ilgili yetkili idareye bildirimin zorunlu hale getirilmesine karar verildiği" bildirildi.

Valiliğin yasaklama ve bildirim yapma zorunluluğu kararlarına uymayanlar hakkında 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 32. maddesi hükmü uyarınca işlem yapılacak.

habertürk