Abone Ol

Sedat Peker Cephesinden Muhsin Yazıcıoğlu İddiaları

Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruması olarak çalışan Erol Yıldız'ın ölümünün ardından Sedat Peker'e yakın Deli Çavuş isimli hesap dikkat çeken iddialarda bulundu.

Sedat Peker Cephesinden Muhsin Yazıcıoğlu İddiaları

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruma polisliğini yapan Erol Yıldız, iterek çalıştırmak istediği aracının altında kalarak yaşamını yitirmişti.

Büyük Birlik Partisi’nden ayrılarak Milli Yol Parti’sini kuran isimler arasında yer alan MYP Genel Sekreteri Haşim Yanar, duruşmaya sayılı günler kala polis memuru Yıldız’ın ölümü "manidar" ve “şüphe” barındırdığını söylemiş, ''Böyle bir ölüm mümkün değil'' demişti.

SEDAT PEKER CEPHESİNDEN İDDİALAR

Sedat Peker'e yakınlığı ile bilinen ve 'basın danışmanı' olduğu belirtilen Emre Olur da dün yaptığı paylaşımlar ile Muhsin Yazıcıoğlu’nun koruması Erol Yıldız’ın yedi gün sonra görülecek davada tanık olarak ifade vereceğine dikkat çekmiş, Yıldız’ın şüpheli bir şekilde öldürüldüğünü iddia etmişti.

BBP'Lİ İSMİ İŞARET ETTİ

Bugün ise yine Peker cephesine yakın Deli Çavuş isimli hesap yeni iddialarda bulundu.

Deli Çavuş isimli Twitter hesabından yapılan paylaşımlarda Ali Karahasanoğlu'nun Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgilli şu an hayatta kalan ve ölen polis memuru ile konuşan tek kişinin Ali Karahasanoğlu olduğu belirtildi.

Deli Çavuş adlı hesaptan yapılan paylaşımlar şu şekilde:

"1-Kaza süsü verilerek şehit edilen cennet mekan Muhsin Yazıcıoğlu’nun koruma polisi Erol Yıldız bir hafta sonraki mahkemede tanık olarak dinlenecekti. Ne yazık ki tanıklık öncesinde, çalışmayan arabasını ittiği sırada altında kalıp vefat ettiğini öğrendik. E.Yıldız’ın mahkemede

2-Tanıklık yapacağı konu ise başlı başına bir muamma. Ergenekon yargılamaları sırasında cezaevinde şüpheli bir şekilde ölen eski MİT daire başkanlarından Kaşif Kozinoğlu’nun Muhsin Yazıcıoğlu’na ulaştırılmak üzere eski cezaevi personellerinden Ünal Kurt’a siyah renkli bir

3-Dosya verdiğinin gerçekliği olup olmadığına dair ölen Erol Yıldız mahkemede tanıklık yapacaktı. Erol Yıldız ölmeden önce BBP’nin MYK üyesi Ali Karahasanoğlu’nu iki gün arka arkaya arayarak öldürüleceğinden bahsetmesi ve bunun akabininde hiçbir aptalın dahi inanmayacağı

4-Bir kazada öldüğünün açıklanması ve tüm bu iddialar ortadayken gazetecilerin adeta olayı seyrediyor olması sadece bir tek bana mı enteresan geliyor(?) dosyaları yolladığı söylenen Kaşif Kozinoğlu şüpheli şekilde öldü, Muhsin Yazıcıoğlu şüpheli şekilde öldü, Dün itibari ile

5-Tanıklık yapacak olan polis memuru Erol Yıldız da öldü. Dosyaları Muhsin Yazıcıoğlu’na getirdiği iddia edilen eski infaz memuru Ünal Kurt ise fetö’den cezaevinde şu an hayatta kalan ve özgür olan tek kişi polis memuru ile konuşan BBP MYK üyesi Ali Karahasanoğlu’dur.

6-Şu ana kadar devletin hiçbir kurumu bu kişinin ifadesine başvurmadığı gibi hiçbir gazeteci de kendisini bulup bir haber yapmadı. Biz bu şekilde tepkisiz kaldıkça kaza ile olacak şüpheli ölümlerin çoğalması tabii ki kaçınılmaz olacaktır."