Abone Ol

Sedat Peker'e Yakın İsim Yeni Video İçin Tarih Verdi

Sedat Peker'in basın danışmanı Emre Olur, yeni videonun yayınlanmamasıyla ilgili açıklamada bulundu. Olur, Peker'in haftaya ülke değiştireceğini ve yeni videonun yayınlanacağını kaydetti.

Sedat Peker'e Yakın İsim Yeni Video İçin Tarih Verdi

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker, yayımladığı videolardaki iddialarıyla Türkiye’nin gündemine oturmuştu.

Peker, bir süredir “yayınlayacağım” dediği videoları yayımlamadı.

“HAFTAYA ÜLKE DEĞİŞTİRİP YENİ VİDEOSUNU YAYINLAYACAK”

Gazeteci Alişer Delek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, Peker’in basın danışmanı Emre Olur ile görüştüğünü ve yeni videonun gelip gelmeyeceğini sorduğunu kaydetti.

Delek, görüşmeye dair şunları aktardı:

“Aklımdaki bir kaç soru için Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur’la telefonda görüştüm. Bazı bilgiler bilinir olsa da şeffaflık açısından olduğu gibi yazıyorum:

Sordum: Neden Peker yeni video yayınlamıyor? Vaz mı geçti, bir pazarlık içerisinde mi?

Emre Olur: BAE polisleri video yayınlamaya devam ederse hayati tehlikesinin (suikast vb) artacağı uyarısında bulundu. Haftaya ülke değiştirip yeni videosunu yayınlayacak.

Sordum: Ülke değişikliği nasıl olacak, kendi imkanlarıyla mı BAE ya da başka bir istihbarat servisi mi yardım edecek?

Emre Olur: Biz kimseden yardım almayız her zaman kendi imkanlarımızla hareket ettik. Haftaya ülke değişikliği tamamlanacak.

Asıl merak ettiğim soru şuydu, ve en çarpıcı yanıtı aldım:

Peker neden yurt dışına çıktı?

- Türkiye’den çıkma sebebi yaptırılmak istenen bir takım şeyler. Onları yapmamak için TR’den çıktı. Zamanı gelince onlar da herkes tarafından bilinir.

Emre Olur: Aralık 2019 ya da Ocak 2020. İstanbul Florya havalimanı, özel kiralık jet. Ödeme 20 bin Euro, bir arkadaştan borçla. Jet normalden fazla bekletiliyor havalimanında, yaklaşık bir saat, sonra ayrılıyor limandan.

Video yayınlamama konusunda bir ekleme:

"Video yayınlandığında konum, teknolojik yazılımlar/ürünlerle kolayca bulunabilir olduğu için güvenlik zaafı oluşturuyor."

Sedat Peker'e Yakın İsim Yeni Video İçin Tarih Verdi - Resim: 1