MedyaFaresi MedyaFaresi

Saldırıda ölen genç kız, bakın kimin kızı çıktı

Ortaköy'deki terör saldırısında hayatını kaybeden üç Lübnanlı'dan biri olan Rita Şami'nin, ünlü iş adamı İlyas Şami'nin kızı olduğu ortaya çıktı.

Eklenme: 02 Ocak 2017 12:28 - Güncelleme: 02 Ocak 2017 12:35

Lübnan resmi haber ajansı NNA'nın haberine göre, Rita Şami (26) ve Heykel Müsellem'in (26), Ortaköy semtinde gece kulübünde yapılan terör saldırısında hayatını kaybettiği aileleri tarafından açıklandı. Yerel basın, Rita Şami'nin Lübnanlı ünlü iş adamı İlyas Şami'nin kızı olduğunu duyurdu.

Lübnan basınındaki haberlerde, Rita Şami'nin (sağda) İstanbul'a gelmeden önce bir arkadaşına attığı mesajda, "Türkiye'ye gidiyorum ama endişeliyim" diyerek, olası bir terör saldırısı yaşanabileceğine dair kaygılarını ilettiği belirtildi.

Lübnan Planlamadan Sorumlu Devlet Bakanı Mişel Firavn ise Ortaköy'deki gece kulübüne yönelik terör saldırısında Lübnan vatandaşı İlyas Vardini'nin (25) yaşamını yitirdiğine dair ailesine haber verdi.

MİLLETVEKİLİNİN KIZI DA YARALANDI

Saldırıda Lübnanlı milletvekili Estefan Doveyhi'nin kızı Büşra Düveyhi ile İlyas Vardini'nin sevgilisi Melissa Pappalordo da yaralandı.

Dışişleri Bakanı Cibran Basil'in İstanbul'daki Lübnan Başkonsolosluğunu arayarak saldırıda yaralanan vatandaşlarının durumu hakkında bilgi aldığı, yaralıların durumunu takip etmek üzere İstanbul'a bir heyet gönderildiğini, ayrıca hükümetin, Türk yetkililerden hayatını kaybedenlerin isim ve uyruklarının açıklamasını beklediklerini belirttiği aktarıldı.

İLYAS'IN AİLESİ YIKILDI

AP haber ajansı ise Reina'daki saldırıda yaşamını yitiren İlyas Vardini'nin Beyrut'taki ailesiyle konuştu. Vardini'nin kız kardeşlerinin büyük yıkım yaşadığı görüldü.

Etiketler : saldırı, lübnan, reina