Abone Ol

RTÜK'ün Cezasına Sessiz Kalmadılar Kızılcık Şerbeti Dizisine Destek Mesajı Yağdı

Show TV'de yayımlanan Aile dizisinde, RTÜK'ten aldığı 5 hafta durdurma ve para cezasından dolayı yayımlanmayan Kızılcık Şerbeti dizisine destek mesajı yağdı.

RTÜK'ün Cezasına Sessiz Kalmadılar Kızılcık Şerbeti Dizisine Destek Mesajı Yağdı

Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Serenay Sarıkaya, Nur Sürer, Canan Ergüder ve Nejat İşler'in paylaştığı Aile dizisi 7. bölümüyle ekrana geldi.

Dizinin bir sahnesinde aynı kanalda yer alan RTÜK nedeniyle yayımlanmayan Kızılcık Şerbeti'ne verilen destek dikkat çekti.

İŞİMİZİ ÇABUK HALLEDELİM KIZILCIK ŞERBETİ VAR

Dizinin bir sahnesinde bir kişiden hesap sormak için halı sahaya giden İskoç ve Tugi, aralarından konuşurken Kızılcık Şerbeti'ne destek oldu.

İşini hemen hallederek evine gitmek isteyen Tugi, "İşimizi çabuk halledelim benim akşam dizim var. Kızılcık Şerbeti" diyor İskoç da "O bu akşam mıydı? Kirvem hadi çabuk hadi" diyor.

NE OLMUŞTU?

Başrollerini Sıla Türkoğlu, Evrim Alasya, Barış Kılıç, Müjde Uzman, Sibel Taşçıoğlu, Settar Tanrıöğen, Ceren Karakoç ve Doğukan Güngör'ün paylaştığı Kızılcık Şerbeti dizisi RTÜK'ten ceza aldı.

Dizide kadına şiddet sahneleri olduğunu iddia eden RTÜK, 5 hafta durdurma ve 1,5 milyon TL para cezası verdi. Dizinin cuma akşamı yayınlanacak olan bölümü de bir anda kesildi ve yerine 'İslamofobi' belgeseli yayınlandı, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine yer verildi. Avukatların skandal karara itiraz edeceği öğrenildi.