Abone Ol

RTÜK'te 3. Ebubekir Şahin dönemi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanlığı'na Ebubekir Şahin yeniden seçildi.

RTÜK'te 3. Ebubekir Şahin dönemi

RTÜK, başkanlık seçimi gündemiyle toplandı. Toplantıda, Şahin'in 2 yıllık görev süresinin dolması sebebiyle başkanlık ve başkanvekilliği seçimi yapıldı. Oylama sonucu, Şahin, üçüncü kez RTÜK Başkanı oldu.

Başkanın görevde bulunduğu süreyle sınırlı başkanvekilliği için gerçekleştirilen oylamada da Orhan Karadaş, yeniden seçildi.

 Milli ve manevi değerlerimizi koruma görevini kesintisiz sürdürüyoruz"

Başkanlık seçiminin ardından değerlendirmelerini paylaşan Şahin, alana yönelik ortaya konulan etkinliklerle yayıncılık alanına rehber olduklarını belirtti.

İletişim alanındaki paydaşları ve meslek örgütleriyle yürütülen sıkı ilişkilerle pek çok sorunlu konuya neşter attıklarını ifade eden Şahin, "Üst Kurulumuz, yayıncılık alanında milli güvenlikten taviz vermeyerek çocuk, kadın, yaşlı ve engellilere pozitif ayrımcılık yapmaya devam etti. Milli ve manevi değerlerimizi koruma görevini kesintisiz sürdürüyoruz" dedi. 

Şahin, "yeni dönemde de önemli etkinlikleri sürdüreceklerini, ilk olarak martta 3. Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu'nu düzenleyeceklerini" bildirdi.