MedyaFaresi MedyaFaresi

Provokatör Fatih Tezcan Habertürk yazarı Sevilay Yılman'ı tehdit etti!

Atatürk'e hakaretleriyle gündeme gelen ve son olarak 'Erdoğan giderse karınızı, çocuklarınızı bizden nasıl koruyacaksınız' sözleriyle infial yaratan provokatör Fatih Tezcan'ın Habertürk yazarı Sevilay Yılman'ı tehdit etti.

Eklenme: 13 Mayıs 2020 14:22 - Güncelleme: 13 Mayıs 2020 14:29

Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ile Halk Arasında Korku ve Panik Yaratmak Amacıyla Tehdit" suçlarından hakkında soruşturulma başlatılan Fatih Tezcan'la ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

HaberTürk yazarı Sevilay Yılman, Fatih Tezcan'la ilgili atılan bir tweeti RT ettikten bir süre sonra Tezcan'ın arayarak 'akla ziyan bir üslup ile' kendisini tehdit ettiğini açıkladı.

Yılmaz, bugünkü köşe yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Twitter’daki hesabımdan kendisiyle ilgili yapılmış bir paylaşımı RT ettiğimden dolayı Fatih Tezcan aradı ve bu paylaşıma destek verdiğim için akla ziyan üslup ve ifadelerle tehditler savurdu!

Bilindiği gibi İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, dün akşam soruşturma başlattı. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ile halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit suçlarından... Özel telefonumdan açık açık şahsımı tehdit ederek korkutmaya çalışan Tezcan ile ilgili bu bilgiyi de soruşturmayı başlatan yetkililerin dikkatine sunuyorum...

Birileri bu adama Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olduğunu, Muz Cumhuriyeti olmadığını lütfen öğretsin..."

Yazının devamı için TIKLAYIN