MedyaFaresi MedyaFaresi

NTV, Habertürk ve A Haber'in unutmak istediği 15 Temmuz skandalı

Medyafaresi.com detay haber- Türkiye tarihinin en alçak darbe girişimi 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşti. 15 Temmuz gecesi TSK adına darbe bildirileri yayınlanırken, NTV, A Haber ve Habertürk'ün ilk dakikalarda, hain kalkışmaya destek veren tutumları da kayıtlara girdi.

Eklenme: 15 Temmuz 2019 14:13 - Güncelleme: 15 Temmuz 2019 14:36

TRT'de 00.13'te bir grup darbeci terörist silah zoruyla TSK adına sahte bildiri okutuyordu.

Bu darbe bildirisi TRT'den önce NTV, A Haber ve Habertürk TV'de etkisini göstermişti.

NTV, FETÖ'nün TSK içindeki üniformalı teröristlerinin darbe ve işgal hareketini şu başlıkla son dakika haberi olarak duyurdu.

TSK'DAN AÇIKLAMA: ÜLKE YÖNETİMİNE TAMAMEN EL KOYULDU

Aynı dakikalarda Habertürk TV ekranlarında da başka bir rezalete imza atılıyordu.

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA... TSK: ÜLKE YÖNETİMİNE BÜTÜNÜYLE EL KONULMUŞTUR

Saatler henüz 23.27'yi göstermekteydi. TRT'deki darbe bildirisinin okunduğu saat ise 00.13'tü. Yani anlı şanlı demokrasi taraftarı gibi görünen haber kanallarımız Alçak terör örgütünün darbe bildirisini sorgusuz sualsiz ekranlarına böyle yansıttı.

Ve A Haber:

Hükümetin yayın organı A Haber bile darbecilerin bildirisine ekranlarında yer vermişti. A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün, FETÖ'cü hainlerin bildirisini ilk canlı yayında okuyan kişi olmuştu. Saatler 23.23'ü gösteriyordu.

15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıldönümünde haber kanalları o günkü yayınlarını unutmuş görünüyor. Halkın demokrasi destanı yazdığı 15 Temmuz gecesi, ekranlarını hainlerin bildirisiyle kirleten haber kanalları bugüne kadar bir özür bile dilemedi.

Medyafaresi.com