Abone Ol

MetroPoll Kurucusu İsmail Saymaz Adına Özür Diledi: İzinsiz ve Yanlış Hesap

MetroPoll Araştırma'nın kurucusu ve CEO'su Özer Sencar, gazeteci İsmail Saymaz'ın kaleme aldığı yeni köşe yazısında yayınladığı anket bilgileri hakkında izinsiz ve yanlış bilgi olduğunu söyledi.

MetroPoll Kurucusu İsmail Saymaz Adına Özür Diledi: İzinsiz ve Yanlış Hesap

MetroPoll Araştırma'nın kurucusu ve CEO'su Özer Sencar, gazeteci İsmail Saymaz'ın köşe yazısında MetroPoll'ün anketini "izinsiz" temin ettiğini söyleyerek yanlış aktardığını söyledi. Saymaz da anketin izin gerektirmediğini düşündüğünü söylerken, Sencar'dan yanlış hesaplamalar için özür diledi.

Saymaz'ın dünkü köşe yazısında MetroPoll anketini paylaşmasının ardından Özer Sencar'dan tepki geldi.

Sencar, "İsmail Saymaz bilgimiz ve iznimiz dışında temin ettiği raporumuza ait verileri çok yanlış bir şekilde aktarmış bu günkü yazısında. Yapılan yanlış aktarmalar haklı olarak okuyucuların tepkisini çekmiştir. Onun adına biz özür diliyoruz" dedi.

Sencar'ın tweet'inin altına yorum yapan Saymaz ise, "Özer bey, her ay onlarca parti, belediye ve bireye verilen anketi temin etmek zor değil. Aleniyet kazandığını ve izin gerekmediğini düşündüm. Ancak verilerin hesaplama hatasını kabul ediyorum. Birkaç saat içersinde düzelttiysem de hata hatadır. Sizden ve okurlardan özür diliyorum" ifadesini kullandı.

MetroPoll Kurucusu İsmail Saymaz Adına Özür Diledi: İzinsiz ve Yanlış Hesap - Resim: 1