MedyaFaresi MedyaFaresi

Metin Uca: Bu iktidar bir tek doğru rakam verdi o da iban!

Gazeteci Semra Topçu’nun Youtube kanalında yeni kitabını anlatan Uca, korona virüsün tüm dünyada büyük değişiklik yaratacak bir süreç olmasının yanı sıra Türkiye’ye özgü gerçekleri de su yüzüne çıkardığını vurguladı.

Eklenme: 16 Ekim 2020 04:28 - Güncelleme: 16 Ekim 2020 14:31

Metin Uca, unutulanları unutmayalım diye çelişkileri ve yanlışları ile korona virüs tanıklığını kitaba dönüştürdü. Tanrı Vermiş Pırasa Hiç Yenir mi Yarasa bir nevi korona Türko kitabı… “Türkiye’de böyle malzeme oldukça iki de yazarım, üç de” ifadesini kullanan Metin Uca, çelişkiler ve yanlışlıklarla günleri tüketirken, çabuk unuttuğumuzu söyleyerek çağrıda bulundu.

Gazeteci Semra Topçu’nun Youtube kanalında yeni kitabını anlatan Uca, korona virüsün tüm dünyada büyük değişiklik yaratacak bir süreç olmasının yanı sıra Türkiye’ye özgü gerçekleri de su yüzüne çıkardığını vurguladı. Uca, iktidarın bir illüzyon yarattığını ve inanan insanlar olduğu sürece de bunu yapmayı sürdüreceğini belirtirken, “Karadeniz gazı hadisesinde gördüğümüz gibi yeteri kadar gaza gelinmiyorsa, yeniden deneniyor” dedi.

“Bir tek doğru rakam verdiler bugüne kadar o da iban numarası!” ifadesini kullanan Metin Uca, şöyle konuştu: “Toplumsal bellek olmaya çalıştım bu kitapla. Herkese de küçük notlar almasını tavsiye ediyorum. İkinci kitabın değil sadece üçüncünün malzemesi çıktı. Bakanların açıklamaları, yaşananlara rağmen hala görevde kalıyor, hiç bir şeyin değişmediğini görüyorsunuz. Tüm bunlar çabuk unutuluyor.”

Erken seçim tartışmasını da değerlendiren Metin Uca, erken seçim tarihi için net bir çerçeve çizdi. Uca, bu soruya yanıt bulurken, önce iktidarın oylarını artıracak bir malzeme bulunup bulunmadığı sorusuna yanıt vermek gerektiğini söyledi.