Abone Ol

Mehmet Ağar'dan şok iddia! CHP'liler bu sefer çok kızacak

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar İstanbul Emniyet Müdürü olduğu dönemle ilgili şoke edecek iddialarda bulundu. Ağar, CHP Belediyesinin İstanbul belediye şirketlerine militan yerleştirdiğini söyledi.

Mehmet Ağar'dan şok iddia! CHP'liler bu sefer çok kızacak

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar'ın Sarıyer'deki programında konuşan eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, "Türkiye'nin Batı'ya karşı kullanacağı argümanlar açısından ve Türkiye'nin bölünmez bütünlüğü anlamında, işe bu yönü ile baktığınız vakit, bu ittifakı (Cumhur) güçlü şekilde savunmamız ve oylarımızla desteklememiz gerek." ifadelerini kullandı.

Ağar, İstanbul Emniyet Müdürü olduğu dönemle ilgili çok konuşulacak ifadeler kullandı. Ağar CHP Belediyesinin İstanbul belediye şirketlerine militan yerleştirdiğini söyledi.

KABUS GİBİYDİ İSTANBUL

Ağar, İstanbul'a 1979'da geldiğini, o dönemde CHP iktidarının yıkıldığını ve Adalet Partisi'nin azınlık hükümetinin geldiğini ifade ederek, şöyle devam etti: "Biz buraya geldik, günde 15 adam öldürülüyor. Geldik, İstanbul Emniyetini teslim aldık. Nezarette 1 kişi vardı, o da sağcı. İstanbul Emniyet Müdürü olduğum dönemde benim o zaman işte son CHP Belediyesi burada iş başındaydı. Kabus gibiydi İstanbul.

CHP İSTANBUL BELEDİYESİNE MİLİTANLAR YERLEŞTİRİYORDU

Belediye hizmetleri yapılmaması bir yana, bizim günümüzün yarısını CHP Belediyesinin İstanbul belediye şirketlerine yerleştirdiği militanları temizlemekle geçiyordu. Milletin, devletin kaynakları bankamatiklere, hiçbir iş güç yapmayan örgütlere kaynak aktarımıyla geçiyordu. Allah bize bir daha, bu tür bir CHP belediyesi dönemi yaşamayı nasip etmesin. Kabus gibi bir şeydi. Çöp temizliği yok, su yok, hizmet yok."

MİLLET HİZMETİ GÖRDÜ NANKÖR DEĞİL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İstanbul Belediye başkanlığında gösterilen başarının AK Parti ile genel idareye taşındığını dile getiren Ağar, milletin nankör olmadığını, yapılanı da hizmeti de gördüğünü vurguladı.

BU RÜYA GİBİ BİR ŞEY

Ağar, İstanbul'da AK Parti'nin aktif olduğu yerlerdeki belediye hizmetlerinin başarılı olduğunu ifade ederek, "İşte bugün gördüğünüz metroların gelişmesi, köprüler, Marmaray, tüneller, yollar... Şimdi Beykoz'dan ben Taksim'e 15 dakikada gidiyorum, nasıl gidiyorum? Köprüden geçiyorum, Kağıthane Tüneli, Okmeydanı'ndan giriyorum tünele, Dolmabahçe'ye çıkıyorum, 15 dakika sonra Taksim'deyim. Bu rüya gibi bir şey. Genç arkadaşlarımız bilmez 89 ile 94 arasındaki faciaları. O bakımdan bir daha o günlerle karşılaşmamak için herkes bütün gücüyle gayret etmeli." görüşünü dile getirdi.