Abone Ol

Kılıçdaroğlu'ndan zam tepkisi: Bir süre sonra yine gelecek

Sözcü yazarı Murat Muratoğlu, motorin ve benzinde ÖTV oranın artırılması, "Sahi neden çekinecekler ki? Kılıçdaroğlu ana muhalefetin başında olduğu sürece kaybetme şansları neredeyse yok gibi… Yapıştırsınlar zamları yine her seçimde toplarlar oyları…"

Kılıçdaroğlu'ndan zam tepkisi: Bir süre sonra yine gelecek

Muratoğlu, yazısında, yeni zamların şaşırtıcı olmadığını belirterek "Şimdi gerçeklerle yüzleşme vakti. Seçim sözleri yerine getirildi mi? Getirildi. Kaynak tabii ki yine milletin cebinden."

Muratoğlu, ÖTV zammıyla birlikte 153,3 milyar liralık kaynak yaratıldığını, LPG'ye de zam geldikten sonra bu tutarın büyüyeceğini hesapladıktan sonra, şunları söyledi:

"Akaryakıttan alınan vergi, şirketlerden alınanın toplamını çoktan geçti. Türkiye'nin en büyük vergi kalemi… Maazallah günün birinde vatandaş bir hafta araç kullanmayacak, bütçe açığı iyice artacak.

Resmen halk derebeylik düzeni gibi sadece devlet için çalışıyor. Artış bu hızla devam ederse araba yerine ata bineceğiz lakin arpa da ithal ediliyor. O da dolara endekslenir, üstüne ÖTV getirilir, aynı hesaba gelir."

Yazının tamamı için tıklayın