Abone Ol

Karısının Özel Konuşmalarını Kaydeden Necati Şaşmaz Beraat Etti

Boşanma aşamasında olduğu eşinin konuşmalarını habersiz olarak telefonuna kaydettiği iddia edilen oyuncu Necati Şaşmaz beraat etti. Davayı karara bağlayan mahkeme, 'Özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etme' suçundan yargılanan Şaşmaz hakkında suç unsurları oluşmadığına kanaat getirdi.

Karısının Özel Konuşmalarını Kaydeden Necati Şaşmaz Beraat Etti

nadolu 27. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Necati Şaşmaz ile Nagehan Şaşmaz katılmadı. Duruşmada taraf avukatları yer aldı.

Nagehan Şaşmaz'ın avukatı sanığın üzerine atılı suçlardan cezalandırılmasını talep etti. Sanık avukatı da önceki savunmalarını tekrar ettiklerini belirterek Necati Şaşmaz'ın beraat etmesini istedi.

Davayı karara bağlayan mahkeme, 'Haberleşmenin gizliliğini ihlal ve kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini alenen ifşa etme', 'Özel hayatın gizliliğini ihlal etme', 'Gizlilik ihlalinde haberleşme içeriklerinin kaydedilmesi' ve 'Özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etme' suçundan yargılanan Şaşmaz hakkında suç unsurları oluşmadığına kanaat getirerek, tüm suçlardan ayrı ayrı beraat etmesinekarar verdi.

Ne olmuştu?
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre sanık Muhammed Necati Şaşmaz'ın ile Nagehan Şaşmaz'ın boşanma aşamasında olduğu belirtildi.Nagehan Şaşmaz, Necati Şaşmaz hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı
Tarafların birlikte yaşadığı 9 Eylül 2019 tarihinde sanık Necati Şaşmaz'ın müşteki ile evlerinde yaptığı konuşmaları müştekiden habersiz olarak 11 defa telefonuna kaydettiği iddia edildi.

Sanık Şaşmaz'ın 'WhatsApp Web' üzerinden müştekinin yazışmalarını takip ettiği ve söz konusu yazışmalar ve ses kayıtlarını taraflar arasındaki boşanma davasına ilişkin mahkemeye sunduğu belirtildi.

İddianamede sanık Necati Şaşmaz'ın 'Haberleşmenin gizliliğini ihlal ve kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini alenen ifşa etme', 'Özel hayatın gizliliğini ihlal etme', 'Gizlilik ihlalinde haberleşme içeriklerinin kaydedilmesi' ve 'Özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etme' suçlarından toplamda 8 yıldan 22 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması isteniyordu.