MedyaFaresi MedyaFaresi

İttifakta Çatlak; MHP'li Başkan AKP'li Başkan'a Seçmene İhanet Ettiniz!

Rize İkizdere'de yapılacak olan taş ocağı projesi nedeniyle köylüler tarafından İşkencedere Vadisi'nde başlatılan eylemler sürerken MHP'li İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz ile AKP İlçe Başkanı Havuz arasında gerilim tırmandı

Eklenme: 30 Nisan 2021 14:10 - Güncelleme: 30 Nisan 2021 14:30

Olay Rize isimli yerel sitede yer alan habere göre, MHP'li İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz ile AKP İlçe Başkanı Mustafa Havuz, arasında gerilim çıktı. AKP İlçe Başkanı Mustafa Havuz, İşkencedere Vadisi'nde başlayan eylemlerle ilgili "HDP ve PKK provokasyonu"nitelemesinde bulundu.

Havuz yaptığı açıklamada bölge halkının kışkırtıldığını ve vatandaşın yanlış yönlendirildiğini savunarak, taş ocağıyla ilgili belgeler paylaştı.

"SEÇMENİNİZE İHANET EDİP SAHAYA GELMEDİNİZ”

MHP'li İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz de AKP'li Havuz'a yanıt verirken, "Değerli İkizdere AK Parti ilçe başkanım bunu nereye bırakacağız? Değerli başkanım ana dosya 500 sayfa isterseniz yarın benden temin edebilirsiniz" dedi.

Karagöz, sosyal medyadan şunları kaydetti:

"Sizinle Cumhur İttifakı'na zarar vermemek için polemikten uzak kalmak istiyorum ancak üslubunuz ve verdiğiniz bilgiler yanlış ve taraflı. Bizler burada tarafımız belli, İkizdere’den tarafız, vatandaştan tarafız, coğrafyamızdan tarafız. Bizler daha ilk günden beri vatandaşımızın yanındaydık, dertlerini dinledik ulaşabildiğimiz yetkililere ulaşmaya çalışıyorduk. Sizler bir yerlerden emir almadan maalesef seçmeninize ihanet edip sahaya gelmediniz, gelemediniz.

Sahayı sizler boş bırakıp HDP & CHP'lilere bıraktınız kendi hatanızı şimdi bizlerin üzerinden yavuz hırsız misali bizlerden, özellikle şahsımdan çıkartmaya çalışıyorsunuz. Yanlış ve yalan beyanlar ile bir yerlere varılmaz. Bundan sonra gelişecek olaylar için ders olsun bu olay da algınızı yüksek tutup tarafınızı yanlış doğru sahada belirtirsiniz inşallah."