MedyaFaresi MedyaFaresi

İtalya Başbakanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan İçin Diktatör Dedi

İtalya Başbakanı Mario Draghi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında "diktatör" ifadesini kullandı.

Eklenme: 08 Nisan 2021 23:16 - Güncelleme: 08 Nisan 2021 23:25

İtalya Başbakanı Mario Draghi, AB liderlerinin Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi sırasında AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in bir süre ayakta kalmasıyla ilgili olarak ''Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın von der Leyen'e karşı davranışına kesinlikle katılmıyorum. Bu uygunsuz bir durum, bu aşağılama için çok üzgünüm'' diye konuştu.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Draghi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik olarak ''Birlikte çalışmak zorunda olduğumuz bu kişilerle, onlara aslında ne iseler onu diyelim, yani diktatörlere, farklı vizyon ve fikirlerimizi söylerken dürüst olmanız gerekiyor. Ancak çıkarlarımızı için işbirliğine de hazır olmalıyız'' ifadesini kullandı.

İtalya'nın Ankara Büyükelçisi, Dışişleri'ne çağrıldı

İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Gaiani, Başbakan Draghi'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik ifadeleri nedeniyle Türk Dışişlerine çağrıldı

Çavuşoğlu: Atanmış İtalya Başbakanı Draghi’nin çirkin ve hadsiz ifadelerini kuvvetle kınıyor, kendisine iade ediyoruz

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sosyal medyada hesabından Draghi'ye tepki göstererek ''Atanmış İtalya Başbakanı Draghi’nin kabul edilemez popülist söylemini ve seçimle göreve gelmiş Cumhurbaşkanımız hakkındaki çirkin ve hadsiz ifadelerini kuvvetle kınıyor, kendisine iade ediyoruz'' açıklamasını yaptı.

En Çok Okunan Haberler