MedyaFaresi MedyaFaresi

Hastane tuvaletinde doğum yaptı, bebeği çöp kovasına attı

İSTANBUL'da bir hastanenin acil servisine kanama şikayetiyle giden 19 yaşındaki E.U, tuvalette doğum yaparak bebeği çöp kovasına bıraktı.

Eklenme: 13 Eylül 2020 14:07 - Güncelleme: 13 Eylül 2020 14:51

İstanbul'da 25 Ağustos tarihinde Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisine kanama şikayetiyle gelen E.U (19) isimli kadın, hastanenin tuvaletinde doğum yaptı ve tuvalet kağıtlarıyla sardığı bebeği çöp kovasına bıraktı.

Sabah gazetesinin haberine göre, yapılan kontrolde hayatta olduğu anlaşılan bebek yoğun bakımda tedavi altına alındı. Hastanenin Sosyal Hizmetler'e haber vermesiyle, kız olduğu öğrenilen bebek devlet korumasına alındı.

İşte dehşete düşüren olayın detayları:

E.U, saat 23.00 sularında karın ağrısı şikayetiyle ablasıyla beraber hastanenin acil servisine geldi. Hastane acilinde ilk muayenesinde gebe olmadığını belirten E.U, daha sonra acil servisin tuvaletine gitmek istedi. Bir süre sonra tuvaletten çıkan E.U'nun durumunu gören abla, görevlilerden yardım istedi. Olay yerine gelen güvenlik görevlileri, tuvaleti kontrol ettiğinde çöpün içinde üzeri tuvalet kağıdıyla örtülmüş yeni doğmuş bebeği fark etti.

Görevlilerin haber vermesi üzerine nöbetçi doktor hızla tuvalete giderek bebeğe müdahale etti. Anne ve bebek tedavi altına alınırken, bebeğin kordonunun kesildiği ve nefes aldığı tespit edildi. Bebek hemen yenidoğan yoğun bakım ünitesine alınırken, anne de doğumhane ünitesinde tedavi altına alındı.

'Çok korktum'

Ablasıyla kalan E.U. ifadesinde, bir erkek arkadaşının olduğunu daha sonra hamile kaldığını, birkaç kez hastane kontrolüne gittiğini ancak dikkat çekeceğinden korktuğu için kontrollere devam etmediğini belirtti. Olay gecesi karın ağrısı nedeniyle hastaneye geldiğini söyleyen E.U. tuvaletteyken birden bebeğin doğduğunu, şok olduğunu, çok korktuğunu, bu nedenle bebeği çöpe bıraktığını söyledi. Hayata tutunan bebeğin yoğun bakım tedavisi devam ediyor. Hastanenin Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na haber vermesiyle, kız olduğu öğrenilen bebek devlet korumasına alındı. Polisin ise olayla ilgili soruşturması devam ediyor.