MedyaFaresi MedyaFaresi

İsmail Küçükkaya'dan Aydın Doğan'a: İtibarınızı düşünüyorsanız Nevşin Mengü'ye kıymayın

Fox Tv'nin başarılı ismi İsmail Küçükkaya, Doğan Medya'ya Nevşin Mengü için "Onu ekrandan uzaklaştırmasınlar" diye çağrı yaptı.

Eklenme: 23 Mayıs 2017 17:23 - Güncelleme: 23 Mayıs 2017 17:59

CNN Türk yönetimi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı görüşmeye ilişkin olarak, "Girdisi çıktısı, oturdusu kalktısı toplam 23 dakika sürdü" ifadesi nedeniyle iktidara yakın bazı medya kuruluşları ve yazarlar tarafından ağır ifadelerle eleştirilen kanalın ana haber spikeri gazeteci Nevşin Mengü'yü yayına çıkarmama kararı almıştı.

Fox TV'de Çalar Saat programını sunan İsmail Küçükkaya, canlı yayında bu iddianın doğru olup olmadığını sordu ve "Yapmayınız. Sürekli bir gazeteci harcayan kurum durumuna düşmeyiniz. Bir takım tasarruflarda bulunabilirsiniz ama insanları kolay kolay kapının önüne koymayın. Bir gazeteci kolay kolay yetişmiyor..." dedi.

Nevşin Mengü'yü sosyal hayatta tanımadığını belirten İsmail Küçükkaya, "Ama beğendiğim ve takdir ettiğim, kendine özgü bir üslubu olduğu belli bir gazeteci arkadaşım. Onu ekrandan uzaklaştırmasınlar. Doğan medya şu kadarcık itibarını düşünüyorsa Nevşin Mengü'yü de harcamaz. Gazeteciler küçücük bir yorum da yapamayacaklarsa ne yapsınlar" diye konuştu.

NEVŞİN MENGÜ SOSYAL MEDYADAN TEŞEKKÜR ETTİ

Yayını devam ederken Nevşin Mengü sosyal medya hesabından İsmail Küçükkaya'ya "teşekkürler üstat" diye teşekkür etti.