Abone Ol

İmamoğlu'ndan yeni anket açıklaması

İmamoğlu, "Biz kesinlikle öndeyiz. Başka anketler de var elimizde, kendilerine yaptırdıkları anketleri de görüyoruz." ifadelerini kullandı.

İmamoğlu'ndan yeni anket açıklaması

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, son anketlerde önde çıktığını belirterek, ‘kesinlikle öndeyiz’ dedi.

İmamoğlu, HDP’nin İstanbul’daki seçmenleriyle ise ‘olağanüstü iletişimleri’ olduğunu açıkladı.

Seçildiğinde Taksim Meydanı’na yeni bir proje hazırlayacağını ifade eden İmamoğlu, Gezi Parkı’nın da korunacağını vaat etti. İmamoğlu, ‘beton denizi’ Taksim Meydanı’nın kimliksizleştiğini belirterek yönetime gelir gelmez İstanbul’u temsil eden bir meydan yapılacağını söyledi.

AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım’ın “Suriyeliler huzuru bozarsa tutar göndeririz, kusura bakmasın” sözlerini değerlendiren İmamooğlu, AKP’li rakibinin sözlerini ‘anlamsız ve kampanya dili’ diye tanımladı. İmamoğlu, Suriye’de barışın tesisi için çaba harcayacağını, buradaki insanlara vatanlarına dönmeyi anlatacağını, buna zemin hazırlanacağını ifade etti.

BBC Türkçe’den Mahmut Hamsici ve Esra Yalçınalp’a konuşan İmamoğlu, şunları söyledi:

“İnsanlar sandıklarının başında bekleyecek ya da okullarının önünde bekleyecek, sonuçların sağlıklı bir biçimde ilçe seçime gitmesini sağlayacak. Ama şu anda hiçbir kaygı duymasınlar. İstanbullu hemşerilerime inşallah ilk sonuçları biz açıklayacağız.

Tam beklediğimiz gibi. Özellikle son dönemde, ben sahada nasıl bir karma yapıyı görüyorsam anketlere yansımış durumda, iyi durumdayız. Biz kesinlikle öndeyiz. Başka anketler de var elimizde, kendilerine yaptırdıkları anketleri de görüyoruz.”