Abone Ol

Hürriyet Yazarı Hande Fırat'tan Erdoğan'a Tepki: O Çocuklar Terörist Değil

Hürriye Gazetesi yazarı Hande Fırat, Boğaziçi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Melih Bulu'yu protesto eden öğrencilere "terörist" damgası yapıştırılması konusunda eleştirilerini dile getirdi.

Hürriyet Yazarı Hande Fırat'tan Erdoğan'a Tepki: O Çocuklar Terörist Değil

Hande Fırat, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Melih Bulu'nun atanmasını protesto eden öğrencilere 'terörist' diyen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi. Fırat, "Protesto hakkını kullanan çocuklarımız terörist değildir" düşüncesini dile getirdi.

Fırat yazısında, "Kanunlar çerçevesinde herkes gibi onların da protesto etme hakkı var. Onları kullanmak isteyen, aralarına sızmak için uğraşanlar olacaktır. Buna hem gençler, hem de devlet müsaade etmemeli. Ancak devlet bunu onların protesto hakkını engellemeden yapmalı.

Aralarına sızanlar terörist ise hukuken gereği yapılır, onların dışında protesto hakkını kullanan çocuklarımız terörist değildir. Siyasetçilerden 'Keşke Gezi’nin ilk üç gününde o gençlerle diyalog kurulsaydı' sözünü çok duydum... Boğaziçi eylemlerini Gezi’ye benzetmiyorum.

Ancak yetkililerin gençleri dinlemesi gerektiğini düşünüyorum. Gençler de “Görüşelim” diyenlere, gitmemezlik etmesinler. Diyalog her şeyin başıdır." ifadesini kullandı.