Abone Ol

Haluk Levent, afet bölgesinde AHBAP tarafından parayı açıkladı

Ünlü müzisyen Haluk Levent, sosyal medya hesabından kurucusu olduğu AHBAP Derneği'nin toplam gelirini, TÜRMOB'un denetim raporunu ve deprem bölgesinde yaptıkları harcamaları bir bir takipçileriyle paylaştı.

Haluk Levent, afet bölgesinde AHBAP tarafından parayı açıkladı

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler 11 ilde ağır yıkımlara neden oldu. 


50 binden fazla yurttaşın hayatını kaybettiği deprem felaketinin ardından kurucusu olduğu AHBAP Derneği ile bölgelere giderek çalışmalara başlayan Haluk Levent, bu zamana kadar harcanan tutarı ve planlarını anlattı.

"10 İLDE TÜM GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ"
Twitter hesabından sık sık yaptıkları yardımları ve gelen bağışları paylaşan Haluk Levent, bu sefer de Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) tarafından hazırlanan AHBAP'ın denetim raporunu paylaştı. 

Toplanan bağışları ve derneğin gelirini açıklayan Levent, "Afetin yaşandığı ilk günden beri 10 ilde binden fazla AHBAP gönüllüsü ile bölge halkının ihtiyaçlarını karşılamak için tüm gücümüzle çalışıyoruz" dedi.

"DERNEĞİN TÜM GELİRİ 2 MİLYAR 994 MİLYON"
Haluk Levent, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) tarafından AHBAP Derneği'yle ilgili denetim raporuna yer verilen Twitter paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı:

1) Denetim raporu 6 -28 Şubat dönemini kapsamaktadır. Tüm dernek gelirimiz 2.994.991.715,49 TL'dir Deprem bölgesi mal/hizmet alımlarına ilişkin nakit çıkışları ise Şubat'ta 409.162.000 TL Mart'ta 361.841.944 TL Mart ayında sözleşmesi olan ve vadesi bekleyen ödeme ise 310.097.786 TL'dir.