Abone Ol

Günay Musayeva Türkçe konuştu hastanelik oldu

Azerbaycan'da jüri üyesi olduğu yarışmada Türkçe konuştuğu için eleştirilere hedef olan Günay Musayeva, yaşadığı stres yüzünden hastanelik oldu. Ameliyat masasına yatan mankenin safra kesesi alındı.

Günay Musayeva Türkçe konuştu hastanelik oldu

Memleketi Azerbaycan'da bir kanalda yayınlanan 'Bu Stil Menim' isimli Yarışmaprogramında jüri üyeliği yapan manken Günay Musayeva'nın, programda Türkçe konuşması tepki çekmiş, rakip kanalda yayınlanan bir talk-show programı, ünlü mankenin Türkçe konuşmasını masaya yatırmıştı. Sosyal medyada da eleştiri oklarına hedef olan Musayeva, pek çok tehdit almıştı. Azeri meclisi de Günay Musayeva'nın Türkçe konuşmasını ele almıştı. Bunun üzerine, daha önce Azerice'yi yabancı dillerden korumak için Türkçe'nin de yasaklı diller arasına girmesini karara bağladığı iddia edilen Azerbaycan'ın Ulusal Radyo Ve Televizyon Kurulu (Azerbaycan Respublikası Milli Televiziya ve Radio Şurası), yazılı bir açıklama yaptı. Günay Musayeva'nın Türk vatandaşı olduğunu ve yıllardır Türkiye'de yaşadığını hatırlatan kurum, ünlü mankenin Türkçe konuşmasının sorun olmadığını belirtti.

Günay Musayeva Türkçe konuştu hastanelik oldu - Resim: 1Azeri Bu Stil Menim kızları kavgaya doymuyor

SAĞLIK DURUMU İYİ

Azeri milletvekillerinden Fazıl Mustafa ise şöyle konuştu: "Günay MusayevaAnadolu Türkçesi'ni konuşarak bazı konulara değinmiş. Bizim devlet dilimiz Azerbaycan dilidir. Azerbaycan Türkleri'nden kimin imkanı varsa, onlar da Türkiye televizyonlarına çıkıp Azerbaycan Türkçesi konuşsun.

Günay Musayeva Türkçe konuştu hastanelik oldu - Resim: 2Günay Musayeva'nın iCloud fotoğrafları hacklendi!

Böylece yapay olarak ayrılmış bu dillerimizi birbirine alıştırarak tek Türk dili oluşturabilelim." Ancak yaşanan tüm bu tartışmalar Günay Musayeva'nın sağlığının bozulmasına neden oldu. Hastaneye kaldırılan ünlü mankenin safra kesesi alındı. sağlıkdurumunun iyi olduğu söylenen ünlü mankenin hastaneden ne zaman çıkacağı belirtilmedi. (GÜNAYDIN- YÜKSEL YAVUZ)