Abone Ol

Görüntüleri var! Polisten gözaltına alınan üniversiteli kıza cinsel taciz

Ankara Sakarya Caddesi'nde eyleme katılan bir üniversite öğrencisi polis tarafından gözaltına alındı. Öğrencinin gözaltına alındığı sırada tacize uğradığı anlar fotoğraf karelerine yansıdı.

Görüntüleri var! Polisten gözaltına alınan üniversiteli kıza cinsel taciz

TAYAD'ın dün Ankara Sakarya Caddesi'nde yaptığı eyleme katılan bir üniversite öğrencisi polis tarafından gözaltına alındı. Öğrencinin o sırada bir polisin cinsel tacizine uğradığı fotoğraf karelerine yansıdı.

Görüntüleri, OHAL KHK’sıyla görevinden ihraç edilen öğretmen Acun Karadağ sosyal medya hesabından paylaştı. Görüntülerde türbanlı bir öğrencinin polisler tarafından araca bindirilirken tacize uğraması görülüyor.

Karadağ, görüntüleri HDP Milletvekili Ahmet Şık, Ömer Faruk Gergerlioğlu ve TİP Milletvekili Barış Atay’ı etiketleyerek şu notla paylaştı:

“Bu çocuk üniversite öğrencisi. Tayad'ın Ankara Sakarya Caddesi'nde yaptığı bir eyleme dün destek verdi. Gözaltına alındı. Ve polisin tacizine uğradı. Bu iğrenç durumu fotoğraf makinesi belgeledi. Şimdi size devrediyorum olayı.”

Görüntüleri var! Polisten gözaltına alınan üniversiteli kıza cinsel taciz - Resim: 1

Görüntüleri var! Polisten gözaltına alınan üniversiteli kıza cinsel taciz - Resim: 2

"DERHAL TUTUKLANMALI"

Görüntülere sosyal medyadan tepki gösteren CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, "Rezalet; Söylenecek başka bir kelime yok... Bu polis memuru derhal açığa alınmalı, soruşturma başlatılmalı ve tutuklanmalıdır" ifadelerini kullandı.

Görüntüleri var! Polisten gözaltına alınan üniversiteli kıza cinsel taciz - Resim: 3